Raclette

Kuharca Mica  

član od: 16.12.2007

sporočila: 2

tema odprta - 16. dec 2007 18:50 | ogledi: 18.425 | odgovori: 9

Pozdravljeni kuharice in kuharji!

Kot sem zapisala v naslovu se ta tema nanaša na raclette. Vprašala bi vse tiste, ki ste ga že delali in uživali v tem obredu.

Zanima me kje dobiti sir in kakšnega naj točno iščem. Sem letos poskusila raclette in sem bila navdušena, samo bilo je v tujini in ne vem točno kakšen sir so uporabili.. je bil drugačen in namenjen samo temu !!!

Napotite me v katero slo trgovino najgrem in kateri sir naj iščem!!! Hvala za pomoč

mica

Kuharca Mica

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

16. dec 2007 19:00

Dobiš ga v Leclercu v kosu ali pa tudi že narezanega na rezine in pakiranega. V kosu je tam kjer prodajajo sir, že narezanega pa dobiš v hladilniku. emmy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2007 19:14

Švicarji so zelo občutljivi na raclette in imajo seveda najraje pravi, veliki hlebec sira ali vsaj priemrne kose, tako da čisto vsak sir tudi ne pride v poštev. 

 Image:Raclette2.jpg

Tole bo tisto ta pravo.

Raclette je pa tudi to, malce bolj priročno, saj vsi nimamo odprtega ognja doma, da bi topili hlebec.

Image:Raclette with all the trimmings.jpg

 http://en.wikipedia.org/wiki/Raclette

 

Mamamia

mamamia

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

16. dec 2007 19:34

Švicarji uporabijo za raclette, vrsto sira raclette , od tu tudi ime. so me zelo pisano gledali, ko sem jim postavila isto vprašanje kot ti zgoraj. smo ga pa zadnjič kupili v leclerc-u lp, k.mici kuharica Mici

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. dec 2007 19:40

Ma se strinjam, ampak ko se ti "zalušta", pa ti je Leclerc od rok, skočiš v bližnjo trgovinco po sir in romantična večerjica je tu, ostalo pa od navdušenja sledi................. katka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. dec 2007 19:57

katka lopatka je napisal/a:
Ma se strinjam, ampak ko se ti "zalušta", pa ti je Leclerc od rok, skočiš v bližnjo trgovinco po sir in romantična večerjica je tu, ostalo pa od navdušenja sledi................. katka

tole ostalo mi ni čist jasno, a mal razložiš..... 

ežoj

slapps  

član od: 3.7.2007

sporočila: 6

16. dec 2007 21:25

Raclette sir se dobi v Maximarketu , na oddelku delikatese pa tudi nasvet dobis od res naj boljsih prodajalk, sem prepricana. Imajo originalen švicarski sir in še kaj. LP slapps

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. dec 2007 21:34

ežoj, use your imagination, saj je imaš precej katka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

17. dec 2007 16:28

Brez nadaljnega je za pripravo v raclettu, kot je na sliki Mamamie zelo uporaben ementalec.Tudi z (Lj. mlekarne) mešanico sira za pice si lahko pomagaš. Za tovrstno pripravo je kar veliko primernih sirov, vsak pa ima svojega favorita. Tudi od ostalih sestavin, ki jih boš ponudila k rakleju je odvisno kateri sir vzameš. Na rezinah krompirja se ementalec izjemno dobro obnese, na salamah bo pa tudi brie ali Rackefort odličen nadomestek za raclette. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti