Božični kaktus

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. nov 2014 5:17

Limol tudi pri meni ravnokar cveti kaktus, ki sem ga kupila v Hoferju pred letom ali dvema ob božiču . Ima cel kup popkov in cvetov - več jih sploh ne bi mogel imeti.  Druga dva - potomca nekega res starega kaktusa pa ravnokar nastavljata popke in so še čisto čisto majhni. Tega cvetočega sem pred dobrim tednom dala v hodnik, ona druga dva sta zaenkrat še zunaj, ker je te dni kljub dežju še vedno zelo toplo, ju bo pa takoj ko malo zahladi dala v hodnik, kjer bosta kot ponavadi cvetela predvidoma ob božiču in novem letu. To najbrž res enaka rastlina, ker je tudi zeleni del pri prvem veliko bolj nazobčan, kot pri drugem.

tedyka

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

9. nov 2014 21:35

Pa saj se ni začudit, če po trgovinah že septembra norijo z božičnimi prazniki, so se še pa kaktusi prilagodili.Pri meni jih je vsaj pet in vsi so dih jemajoči. Posebej beli, ki sem ga lani rešila zagotove smrti v Šparu, očitno mi je hvaležen.Tedyka, pazi, če jih boš prestavljala z prevelikimi cvetnimi popki, ti jih lahko odvržejo...

kvačkarica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. nov 2014 18:59

Jaz sem ga prstavila v stanovanje z ogromno popki in nekaj odprtimi cvetovi, ko so v vremenski napovedi zagrozili, da bo lahko ponoči zmrzovalo. Prav nič se mu ni poznalo, cvetel je in še cveti kot obseden, iz dneva v dan poganjajo novi popki. Ko se je po dolgih mukah odločil živeti, ga očitno nič več ne vrže iz tira

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

10. nov 2014 19:43

Oh, kako sem žalostna. Moj pa ni naredil nič, poleti sem ga imela notri, zdaj je pa itak prepozno...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. nov 2014 8:55

Ni rečeno, da ne bo nič - zna biti,  da bo cvetel bolj proti pomladi. Bo takrat prav tako lep.

Sonja

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

18. nov 2014 13:59

Ali je možno, da ga je treba pred cvetenjem malo zalivati, da ima nekakšno obdobje suše, potem pa pride obilje "dežja"  in se razcveti? Tako je to v naravi.  Imam namen poskusiti še to, ker sem že vse, pa ni bilo nič.

kara

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

20. nov 2014 20:00

Tudi moj božični kaktus je vse prej kot božični ( je že odcvetel) a sem ga vseeno zelo vesela ko cveti. Imam pa eno vprašanje in bom zelo vesela če bo kdo vedel odgovor nanj. Vsako leto mi zeloooo obilno cveti, a ne zacvetijo vsi popki. Veliko se jih posuši in odpade. Tisti prvi lepo zacvetijo, bolj pozni (tisti ki so začetku cvetenja še zelo majhni, ali pa jih sploh ni) pa odpadejo.A ima katera idejo kaj je narobe?

Hvala

patka

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

21. nov 2014 8:05

Enako se dogaja tudi mojemu kaktusu. Tudi cvetovi ki zacvetijo se v nekaj dneh posusijo. 

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

21. nov 2014 12:25

Juhuuu, očitno nasvet, da zalivaš s toplo vodo pomaga. Zalila sem ga le dvakrat, pa že vidim prve popke cvetov. Očitno si je premislil in bo sotal Božični in ne Velikonočni kaktus.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti