Božični kaktus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. okt 2013 19:52

No, da poročam, kaj je nastalo - mali božični kaktusek, ki je po treh mesecih že poln popkov (pa tudi ostala dva bosta, kot kaže, cvetela kaka dva meseca pred božičem). Skratka - vsem nam gre dobro (kaktusom očitno, meni pa tudi, ko jih gledam). Hvala vsem za nasvete!

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. okt 2013 14:48

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. nov 2014 18:04

Pa še isti mladiček po enem letu - ne morem verjeti lastnim očem, kaj naredi eno deževno poletje na balkonu!

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. nov 2014 18:53

Nekam hitro je pri tebi božič, limnol, najbrž vpliv novoletno okrašenih trgovin na tvoj kaktus. Krasen je. Pri nas cveti rumenkast, z roza navdihom, kaj, ko bi spomladi menjali potaknjenca?

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. nov 2014 23:14

 

Tudi meni že tretje leto božični kaktus cveti prezgodaj (menim, da zaradi preveč svetlobe - prebrala sem, da je doma blizu ekvatorja, kjer je čez celo leto dan enako dolg kot noč - pri nas pa je kljub senčnemu in dokaj hladnemu prostoru dan poletni vseeno dolg), pa sem vseeno vesela... samo da cveti  sicer so nekateri popki še zelo majhni, tako da se lahko nadejam, da bo cvtel še kakšen mesec, za božič imamo pa druge okraske

Limnol, tvoj kaktus je super lep! Pa saj ni važno kdaj cveti



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 07.nov 2014 23:17

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. nov 2014 6:44

Če kaj, potem predolg dan gotovo ni razlog za prezgodnje cvetenje., Prej to, da poleti ni bil kake 2 meseca brez zalivanja, v fazi počitka.

rimljanka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. nov 2014 10:17

 

Že leta in leta si želim imeti božični kaktus in sem si ga nekaj dni nazaj privoščila, misleča, da je to božični, čudovito cveti in je prava paša za oči, očitno pa sem kupila novemberskega, ki po izgledu ni veliko razlike od božičnega.

Vir: Založba Mladinska Knjiga

Novemberski kaktus je nekoliko nežnejše rasti kot božični. Obe vrsti pogosto zamenjujejo, zgodi se pa tudi, da novemberkega napačno poimenujejo.

 

lp!

Živi s srcem, ne z glavo.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. nov 2014 10:45

Do zdaj so še vsi moji kaktusi bili božični prvo leto, potem pa nikoli več - tale je letos oktobrski, ker cveti že dobrih 14 dni, za naprej bomo pa videli; eno leto se je eden našemil s cvetovi prav na pusta. Sicer jih je pa zanesljivo veliko vrst.

Janis ima popolnoma prav, čisto vseeno je, kdaj cvetijo, da so le v veselje!

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. nov 2014 11:31

anamarija1 je napisal/a:

Že leta in leta si želim imeti božični kaktus in sem si ga nekaj dni nazaj privoščila, misleča, da je to božični, čudovito cveti in je prava paša za oči, očitno pa sem kupila novemberskega, ki po izgledu ni veliko razlike od božičnega.

Vir: Založba Mladinska Knjiga

Novemberski kaktus je nekoliko nežnejše rasti kot božični. Obe vrsti pogosto zamenjujejo, zgodi se pa tudi, da novemberkega napačno poimenujejo.

lp!

Živi s srcem, ne z glavo.

Eden znanih poznavalcev in gojiteljev kaktusov pravi takole:

Ne vem kaj vam je folk. Povedal sem vam, da je na moji spletni strani članek o božičnem kaktusu. Preberite ga, polovico manj vprašanj bo. Neki abotni prevajalec nekih knjig se je spomnil ime novemberski kakt. Tega absolutno ni, zrastel je samo v glavi avtorja ali prevakalca knjge.

Vir: http://www.rastline.com/forum/kaktusi-in-sukulente-f3

Moji hibridi so tudi zacveteli v zadnjem tednu oktobra,  potomec rastline izpred 50 let pa cvetove komaj nastavlja.

 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. nov 2014 18:57

Cila je napisal/a:
Moji hibridi so tudi zacveteli v zadnjem tednu oktobra,  potomec rastline izpred 50 let pa cvetove komaj nastavlja.

Natanko tako je tudi pri nas doma.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti