Pasteriziranje sadja (zelenjave)

giusepe  

član od: 1.4.2003

sporočila: 10

14. maj 2003 8:01

GREGOR, najboljši konzervans za pečeno papriko je mraz. Pečeno papriko zamrzneš pa je.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. maj 2003 7:25

Letos bi rada prvič vložila pečeno papriko. Se strinjam, da je najbolj enostavno v vrečke in zamrzovalnik, vendar naša shramba je precej večja od skrinje, tako je potrebno malo razporejati. O samem pečenju paprike sem veliko brala, kako bo izgledalo v praksi, bomo videli. Kaj pa potem? Očiščena ohlajena paprika brez semen, natlačiš v hladne kozarce, preliješ s čim (mešanica olja?), zapreš in to je to? Hvala, Fani

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

15. maj 2003 11:07

Giusepe Ja mraz je ok vendar je problem ko odtajaš pečeno pariko priteče ven sok paprike, pa potem izgleda kot .... Fani Papriko popečeš na žaru in jo še vročo daš v plastično posodo, ki jo pokriješ in jih po 10-ih minutah olupuš. Vzameš liter kisa za vlaganje in 3 litre vode, 4 lovor liste, žlico popra v zrnju ter 5 strokov česna ki jih prerežeš na polovico. Pečene paprike daš v sterilizirane kozarce samo do 2/3 volumna in jih ne stisneš do konca ( jaz sem jih napolnil do konca ( mislim da je bila tu napaka da je šlo vse rakom žvižgat...)) ter vse skupaj preliješ z tekočino. Počakaš da se paprike napijejo tekočine in ( cca 20 min) in nato doliješ še tekočine, dodaš olje ( 5 mm) in zapreš s pokrovom. Sterilitiraš zaprte kozarce v pečici 20 minut na 150 C ( pazi da ne počijo...) LP GREGOR Sporočilo je spremenil(a) gregorm dne 15. maj 2003 11:08:28

giusepe  

član od: 1.4.2003

sporočila: 10

18. maj 2003 11:13

Gregor Pečeno papriko , ki jo zamrzuješ NE SMEŠ OLUPITI PRED ZAMRZOVANJEM , ampak jo olupiš ko jo odtajaš. Zelo lahko se lupi , obdrži prvotno obliko ,pa tudi sok ne izteče ! Lep pozdrav

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

6. avg 2015 18:02

Danes sem dobila gajbico še trdih breskev za vlaganje. Jutri jih olupim, nadevam v kozarce, dodam 2-3 žlice sladkorja, dolijem vodo, zaprem s pokrovčki na navoj in dam v pasterizator.

Zdaj pa imam problem: vse shranke pasteriziram na 85 stopinj, pri breskvah pa ne vem koliko časa se naj pasterizizirajo, da se ohranjo še čvrste. Sprašujem zato, ker so se mi lanske sicer odlično ohranile, vendar so postale premehke.  

Bi bilo 15 minut na 85 stopinj preveč ali premalo?  Čas v pasterizatorju začne teči od trenutka, ko vodo segreje na željeno temperaturo. Je breskve potem bolje pobrati ven iz vroče vode?

Prosim za nasvet oz. izkušnje, ker tega, kako sem delala lani, se ne spomnim , navodil za pasterizator pa nimam več.

 

 

 

BABI 2+2

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

6. avg 2015 22:04

Jaz sem jih potem, ko je bila voda segreta na 85 stopinj, pustila na tej temperaturi pol ure, potem sem pa vodo iz pasterizatorja iztočila in pustila kozarce v pasterizatorju, da so se tam ohladili. Ampak, tega, kakšen bo rezultat takega načina, še ne vem.

rrr

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

8. avg 2015 16:28

Hvala, sem naredila točno tako, le da sem kozarce pobrala ven iz sterilizatorja, ker na njem nimam pipice.  En kozarec sem odprla, breskve so prfektne!

BABI 2+2

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

8. avg 2015 17:16

Babi 2+2, me veseli, da so breskve OK in upam, da bodo tudi moje take - preverila pa ne bom še.

rrr

babi Danica  

član od: 5.4.2010

sporočila: 6

9. avg 2015 13:40

Ojla

Pri nas pa breskov kompot ne gre več v promet. Lanskega sem preko zime porabila tako, da sem ga dala v multipraktik. Ja, potem je pa šlo po grlu.

Letos ima pa sin eno samo breskev, ki je tako polna, da sva nakuhala že  63 litrov gostega soka. Nekaj same breskve, pa s korenčkom, pa s korenčkom in jabolkami. Nabranih še imava za cca 20 litrov.  Za en velik plato jih je pa še na drevesu. Se meni in mojmu že kar blede od čiščenja in .......

Danes sem pa dopoldne ob kuhanju  kosila naredila 3l mezge, take bolj na hitro.

Pa lep pozdrav

babi Danica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti