Smrekca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. dec 2007 5:30

In to v Sloveniji, kjer je skupaj z zaraščajočimi se površinami več kot 60% gozda. Ati zlati, se strinjam s teboj. rimljanka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. dec 2007 10:06

Vsakemu, ki se zgraža nad našo nenaravno smreko, povem, da imamo ekološko smreko in ne plastične. Pri nas je mogoče na tržnici kupiti opuljene smreke, na katerih že odpadajo iglice, preden jo sploh prinesemo domov.

V našem malem gozdu posekajo vsako leto neznaci kar nekaj smrek, mi pa jih čuvamo. Zato smo že malim smrekam polomili nekaj vej, da ne bodo zanimive.

Najboljše smreke je nekoč nosil domov moj brat, ki je šel v bližnji gozd brez sekire. Je pa res, da je nekaj "gozdarjev" bežalo in izgubilo dobro smreko, ki je končala pri nas. Tiste so bile res lepe.

 

F r i n a

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

18. dec 2007 10:33

mi pri smrečici ne gledamo na ˝modo˝ . zaradi otrok navesimo na jelko veliko bonbonov, katere zavijemo v barvni papir ali pa kupimo takšne , prav za jelko. seveda otroci z veseljem pobirajo bonbončke iz jelke. okreasimo kar umetno jelko, z vsemi barvami okraskov, kar klasično. pozdrav m.schafe m.schafe

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

18. dec 2007 10:54

Naša smrečica je umetna, na njejo pa navesimo rdeče in zlate bunkice in druge okraske. Seveda pa mora na njej tudi nekaj sladkega, kakšen bonbonček in piškotek. Hčeri jo krasita vedno na božični večer pri tem pa jima pomaga še ati, jaz pa sem ponavadi v kuhinji. Tako je pri nas vsa leta (tudi ko sem bila jaz otrok) in ta dan je za nas nekaj posebnega. Adrijanam

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

18. dec 2007 11:03

Pa še nekaj mojih navad. imamo zelo majhno dnevno sobo, poleg tega tri mačke, tako da si lahko privoščimo le majhno smrekco na kotni polički. No ta majhna smrekca je ponavadi kakšna zelo lepa veja od jelke, katero grem iskat v gozd - pozimi je veliko sečenj, tako da brez problema najdem kakšno na sveže okleščeno jelko in te veje so res krasne in ravno pravšnje za v kot. Gor obesim obeske iz slame, spodaj pa majhne jaslice. Letos imamo tudi nove lučke za na zaveso, ki sem jih kupila sredi novembra in takrat tudi namontirala in sprobala če delajo in so res lepe. Takrat sem se morala kar premagat, da sem jih vseeno pospravila nazaj v škatlo. Čeprav sem še mlada, sem glede praznikov nekako konzervativna, krasim šele na 24. zvečer, pomembna mi je priprava na praznik, vonj po svežem zelenju in potici ter drugih dobrotah, nočem dat lučk tudi ven iz hiše, ker mislim, da je to praznik, ki se praznuje navznoter in ne navzven. tigris

jasnah  

član od: 4.11.2007

sporočila: 27

18. dec 2007 11:51

NAŠA smrekica je umetna, ker jo postavimo zelo kmalu in bi se preveč obletavala , če bi bila naravna. Okrašena je z srebrnimi okraski in srebrnimi pentljami.Vnukinji zelo uživata, ko jo krasimo. Ne sekim se preveč,če kaj ni na pravem mestu,važno je ,da otroci uživajo. janah

zefa  

član od: 17.2.2007

sporočila: 5

23. dec 2007 21:18

pri nas imamo umetno smreko okrašeno z zlatimi kroglami, s posušenimi pomarančami in z veliko piškoti-medenjaki ( snežaki, škornji, jelenčki, sani, smrekice), vendar vnuka zelo pridno hrustata medenjake s dreveščka, tako da bo zopet potrebno pečt. Pa nič zato, saj se tega "posla" zelo rada lotim. Lepe praznike zefa

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

28. dec 2007 17:52

Naravna z rdečimi bunkami in rdečimi lučkami. Nam je zelo všeč. Nov je edino rdeč svetleč "trak". In vedno imamo naravno smreko, kupljeno na tržnici. Stoji v vodi, "popije" skoraj pol litra na dan in tako ostane dolgo sveža. lili A.

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

29. dec 2007 22:44

Od kar se da kupit lepo umetno smrekco, nimamo več naravne. na smrekco smo letos obesili storže in posušene rezine pomaranče (delno pošpricane z zlatim sprayem), lepo zavite zlate sorini čokoladne bonbone, in nekaj steklenih bunkic v zlati in rdeči barvi-kolikor se jih ni razbilo... če bi kupovala nove okraske, pa so mi najbolj všeč bakreno-rjavi :) lepe praznike vsem! mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti