Čokoladna fontana

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

tema odprta - 15. dec 2007 8:11 | ogledi: 34.752 | odgovori: 26

Živjo!

Zanima me, ali ima kdo čokoladno fontano, ki je zadnje dni skoraj v vseh reklamah iz trgovin( Hofer, Merkator)? Rda bi vedela kakšna čokolada se lahko uporablja (je to kakšna posebna čokolada, ali je vseeno?). Če lahko v njej narediš čokoladni obliv in ohranjaš njegovo temperaturo, bi bilo to super za oblivanje ali namakanje pralinejev.

Lahko pa, da sem udarila popolnoma mimo? Fontane namreč še nisem videla drugače kot v reklami, zato me zanimajo vaša mnenja in izkušnje, predno se odločim za nakup.

Hvala že vnaprej.

jezek

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. dec 2007 8:13

Ja, jaz bi tudi to rada vedela, kaj je to za eno čudo. V Hoferju prodajajo fontano in še čokolado za le-to. Po moje je to spet ena "modna muha", ki jo uporabiš samo 1x in se ti potem prah na njej nabira. Jelenckova

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. dec 2007 8:46

jaz sem kupila samo čokolado za fontano, jo bom sprobala v čokoladnem fondiju. Fontana mi pa ne diši preveč - je fondi bolj enostaven.

LP

cervus

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. dec 2007 9:30

Še dobro, da ste odprle to temo, ker me res zanima, kaj je to. V reklamah se vidi narejena fontana. In kako se to potem poje? Ni mi čisto jasno. mimika

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

15. dec 2007 9:40

Kolikor mi je uspelo izvrtati, se v čokolado ki je v fontani pomakajo kščki sadja ali biskvita, enako kot pri čokoladnem fondiju. Meni se zdi stvar zanimiva zato, ker je električna in v oglasu piše, da vzdržuje izbrano temperaturo. Pri fondiju, kjer ogrevamo s svečko ali gorilcem, se mi zdi to bolj tako-tako.Ne vem ali obstajajo tudi električni fondiji (priznam da še nisem brskala po trgovinah) zato sprašujem za mneja. jezek

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. dec 2007 9:53

Jaz vedno čokoladni fondi ogrevam s svečko, pa je čisto enakomerna temperatura in čokolada lepo tekoča. Jo pa prej raztopim na elektriki, to pa res (oz. na plinu )

LP

cervus

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

15. dec 2007 11:46

delovanje fontane sem videla "v živo". Iz nje teče čokolada. Jaz sem na palčko nabadala jagode, jih podržala pod prvim ali drugim nadstropjem fontane in nato nesla v usta ;) Čisto spodaj je kotanja polna tekoče čokolade, ampak vanjo ne smeš pomakati sadja. verjetno zato, ker od tam črpa čokolado in ni fajn, da ti potem priteče kak kos sadja zraven. Stvar je sicer zanimiva, ampak to je po mojem bolje za kakšne prireditve in podobno, da tako nobel izgleda. Bolj praktičen, cenejši in za domačo rabo bolj primeren je po mojem fondi. Pa verjetno je pri čiščenju fondija manj dela pa še postaviš ga lahko kamor koli, saj ne potrebuje bližine elektrike. Pri fontani pa najbrž rabiš vtičnico zraven. Morda je pa tudi na baterije? Tega žal ne vem, ampak zagotovo piše na embalaži. Sporočilo je spremenil(a) Zara-Marisa dne 15. dec 2007 11:48:39

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. dec 2007 12:12

No, tudi jaz sem fontano videla le v reklami za Hofer, pripomnila pa bi, da se zraven kupi tudi čokolada za to fontano, kot sprešuje jezek. Ta čokolada je tudi za čokoladni fondi, kot pravi elaphus. Jaz imam pa doma električni fondi, ko mu vzameš ven nastavek za vilice, pa se spremeni v fritezo. Uporabna reč. katka

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

15. dec 2007 15:17

Sem se odločila in si šla kupit fontano. Na hitro sem preletela navodila in piše, da lahko uporabljaš tudi drugo čokolado. Ko jo sprobam, vam javim, ker pa imam nocoj zaključek, to skoraj sigurno ne bo jutri. jezek

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. dec 2007 16:07

Tudi jaz sem kupila fontano v Metroju v Avstriji. Je pa takšna, kot jo imajo v Hoferju. Z njo imam namen oblivati tudi kekse. Čokolada za fontano se mora prej posebej segreti v posodi in potem se zlije v že ogreto fontano in vklopi stikalo za prenos čokolade po polžu. Spodaj se podrži kakršna koli stvar, katero želite preliti. Bom pa videla, kako se bo strdila ta čokolada na keksih, katero sem kupila prav za fontano. Ko preizkusim, poročam. Lep pozdrav! regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti