Montignacova metoda hijšanja

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

5. mar 2009 19:26

tuna1 oprosti, ampak se ti ne zdi, da ješ premalo?posebno današnji jedilnik . Jaz se tudi prehranjujem tretji mesec, ampak jem več. lp, _kekec_

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

5. mar 2009 19:45

vedno jem toliko da sem sita. Zvečer pa se moram prav prisiliti da nekaj pojem. tuna1

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

6. mar 2009 12:46

Mac, posneta skuta in jogurti z manj ali skoraj nič meščobe so lahki in hitro prebavljivi zato ni nič narobe, če jih ješ s sadjem. Saj je tudi sadni lahki jogurt dovoljen.

Tudi s  PZ testeninami in posneto skuto ne boš preveč grešila.

GI za posneto skuto ne more biti višji od 30, koliko točno je, pa ne vem, ker imam samo M. tabelo, v njej pa ga za skuto ni.

 

Sem pa šele sedajle videla, da je razlika med navadnim sladkorjem in fruktozo 50.

Lejla13

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

6. mar 2009 13:16

Lejla, hvala. Sem odvisna od skute in jogurtov. Bi rada malo zmanjšala te vnose, pa ne morem . Ja, fruktoza ima znatno nižji GI. Tuna1, maš pa zanimivo težavo... da se moraš prisilit, da ješ, mislim. Koliko si stara, koliko velika in koliko tehtaš, da si sita od teh jedilnikov? Se kaj gibaš? Če ni skrivnost - samo radovedna sem. Mac

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

6. mar 2009 13:23

Jedilnik včeraj: 9.30: 3 kosi rženi kruh, marmelada BS 13.00: 1 jabolko 15.30: 3 fileji atlantskega lososa, pečena paprika 18.00: jogurt z marmelado BS Zaradi napihnjenosti sem enostavno presita in mi zvečer ne paše jest. Danes: 7.00: jabolka 8.30: pomarančni naravni sok 10.00: 3 kosi rženi kruh, marmelada BS 16.00: 2 hrenovki, solata 19.30: 2 hrenovki, senf Sicer pa te nisem vprašala ali dovolj pojem ali ne, sprašujem če ima še katera težave z napihnjenostjo. Pojem toliko da nikoli nisem lačna. Stara sem 35. let in nisem neka frklja če si morda to mislila. Hvala za odgovor. tuna1

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

6. mar 2009 13:39

tuna1, če ješ svez rženi kruh, je velika verjetnost, da te zaradi tega napihuje. Jaz si ga vedno kupim na zalogo, potem ga pustim v hladilniku nekaj dni, da se "postara". tak mi potlej ne povzroča težav. rdecapesa

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

6. mar 2009 14:08

Ne vem, zakaj si "nastrojena"?!? Pa zakaj je treba tako slabšalno rečt: neka frklja. Si očitno "neka 35-letnica". Aja, pa ti bom še odgovorila: mene napihnejo jabolka, tudi drugo sadje. Mlečni izdelki tudi znajo povzročat take težave. Mac

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

7. mar 2009 9:29

Mac je napisal/a:
Ja, fruktoza ima znatno nižji GI. Mac
Samo eno vprašanje; kje pa se kupi fruktozo? V trgovini je še nikoli nisem videla, res pa je, da nisem zelo iskala. Piše na njej fruktoza ali kaj drugega? Zanima me tudi, kako se druge odrečete sladkorju? Ali uporabljate fruktozo, sploh nič? Zlasti kave ne morem piti čisto brez vsega, z natrenom pa tudi ne, ker ima grozen okus. Hvala za odgovor! LP Pika Nogavička

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

8. mar 2009 8:36

Fruktoza: na policah z zdravo prehrano ali za diabetike v večjih trgovinah. Tudi DM ipd. Ja, piše "Fruktoza" ali "Sadni sladkor". Pazi, ni isto kot "Sladkor za diabetike" - tisto je natren (ali nekaj takega) v posipu.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. mar 2009 21:19

fruktoza je slajša od sladkorja. za peko in sladkanje je zelo dobra. najdeš pa jo povsod, kjer je polica z zdravo hrano. predvsem se obnese za sladkanje sadja. res povdari okus in ne čutiš, da je sploh sladkano. za peko tudi. za sladkanje kave pa je nisem še nikoli uporabil. je pa skoraj še enkrat slajša po okusu kot sladkor. ima enako količino kalorij kot sladkor, vendar ker je slajša jo lahko uporabiš manj. ima dokaj nizek GI (okoli 20) vendar uporaba fruktoze enakomerno čez dan lahko povzroči na dolgi rok težave s trigliceridi in seveda vsi vemo kam potem to pelje... sladkor za diabetike oz. http://www.schneekoppe.de/produkte/produkt_detail.php?i ki se ga dobi v vseh boljše založenih trgovinah pa ni natren ampak sorbitol (ker je malo manj sladek kot sladkor mu je donano nekoliko umetnega sladila) sorbitol je poliol, se pravi sladkorni alkohol, kamor spadajo tudi maltitol, pa xilitol in podobni... se veiko počasnjeje prebavljajo kot sladkor in so primerni tudi za diete z nizkim glikemičnim indeksom (GI za sorbitol je okoli 10). niso brez kalorij (cca, pol manj kot sladkor). in prevelika uporaba povzroči prebavne motje v smislu pospešene prebave... to je nad 150 g dnevno... uporabno predvsem za peko. malo težje se topi v tekočinah kot navaden sladkor, zato je pri zamenjavi potrebno če ga dodajamo npr. rumenjakom prej raztopit v kakšni žlici vode... to slednje je iz osebnih izkušenj. ;) cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti