Montignacova metoda hijšanja

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

3. mar 2009 10:52

Lejla13 je napisal/a:

Stentor, saj ni treba "mučit" babi. Tudi v mesnicah, zlasti tistih privat, dajejo v krvavice ješprenj. Verjamem pa, da so babičine boljše.

Kar pa se PZ testenin, ješprenja, kvinoje itd. tiče, mislim, da si malo pomešala ali pa sem te jaz narobe razumela. Vse te priloge, ki jih naštevaš, lahko ješ z zelenjavnimi jedmi, z beljakovinami pa ne.

Lejla13
Lejla13, zakaj pa čičeriko, fižol, lečo... lahko ješ z beljakovinami? Ker v nekem postu si zapisala, da je dovoljeno. Pa tudi, da je OK jajce (B) s čičeriko (OH) v solati?!? Zgleda, da mi še marsikaj ni jasno . Mac

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

3. mar 2009 15:13

To je pa podobno vprašanje, zakaj lahko zvečer jemo testenine, kruha pa ne.  Kar sem napisala, sem "prekopirala" iz njegovih dveh knjig. Tudi meni marsikaj še ni čisto jasno. Mogoče bo pa kdo drug znal bolj natančno razložiti tele dileme?

Mislim, da stentor čisto prav razmišlja v drugem odstavku.

Jaz sem ravnokar pospravila  ajmoht in ajdove žgance. 

Lejla13

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 15:39

No, tale zdravnik pa res nima pojma o delovanju prebavil. Vsak gimnazijec bi mu lahko povedal, da je to velika neumnost...........................

[/citat] No, tole je pa RES lepo povedano, Rimljanka... S stilom, : ) lidka [sonce]

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

4. mar 2009 10:34

Punce zdajle nimam časa iskat kako Montignac utemeljuje tole s sadjem.  Se vrnem malo kasneje in napišem.

Lejla13

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

4. mar 2009 14:22

No takole.

"Katerikoli sadež izberete za zajtrk, pojejte ga pred vsemi drugimi jedmi, skratka, na tešče.

Tudi sicer ne bi sadja smeli nikoli jesti po obroku, četudi je to že kar običajno, ker se sadež zelo hitro prebavi (približno v četrt ure). Ko pojemo sadež, le-ta samo preide v želodec in se v njem ne zadržuje, ker ta z njim nima nikakršnega dela. Hitro torej pride v tanko črevo, ki ga prebavi in vsrka. Če pojemo sadež na koncu obroka, pride v želodec, ko ima ta pilorus že zaprt, ker so vanj že prej prišla živila (meso, ribe, maščoba), ki jih prebavljamo dve do tri ure. Sadež bo tako ujet v toplem in vlažnem okolju in bo začel vreti (fermentirati), s tem pa ovirati prebavljanje drugih živil. Hkrati bo izgubil tudi večino vitaminov.

To pa ne velja za kuhano sadje, ki ne more zavreti. Zato smo do slednjega lahko bolj strpni."

 

 

Lejla13

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. mar 2009 15:26

Lejla13 je napisal/a:

 Sadež bo tako ujet v toplem in vlažnem okolju in bo začel vreti (fermentirati), s tem pa ovirati prebavljanje drugih živil. Hkrati bo izgubil tudi večino vitaminov.

To pa ne velja za kuhano sadje, ki ne more zavreti. Zato smo do slednjega lahko bolj strpni."Lejla13

Tole pač ne zdrži strokovne presoje. Vrenje (fermentacija) nikakor ni odvisno od tega, ali je sadje prekuhano ali ne, ampak od prisotnosti organizmov 8oz. encimov v njih), ki bi to vrenje omogočili. Kvasovk torej. Zakaj bi se s tem uničili vitamini, mi tudi ni jasno. In tudi morebitno vrenje nikakor ne bi oviralo prebave, sploh, če ni beljakovin v hrani, ker se v želodcu tako ali tako (pa še to le v prvi fazi) samo te prebavljajo v želodcu. Vse ostale sestavine hrane se prabavljajo v tankem črevesu.

rimljanka - zasebno mnenje

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

4. mar 2009 15:59

Zakaj potemtakem toliko "uporabnic" Montignacove metode za zajtrk oz. za večerjo papca jogurt (ali skuto) + sadje? Mac

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

5. mar 2009 13:55

Mac, sadje pojedo kakšnih četrt ure pred zajtrkom.

 

Rimljanka, jaz sem samo napisala, kaj o tem piše M. Ali potem uči krivo vero? Mogoče. Sama sem opazila, da večkrat sam sebe demantira. Zato mislim, da se ne gre njegove metode držati kot pijanec plota, ampak uporabljati tudi malo svoje zdrave pameti.

Lejla13

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

5. mar 2009 14:21

Ne, ne, Lejla, sem zasledila na "drugem Montignacu", jedo tudi za večerjo, s skuto ali jogurtom. Še vprašanje: testenine s pusto skuto - verjetno niso dovoljene? Aja, kaj pa GI skute? Ve katera kako je s tem? Mac

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

5. mar 2009 18:07

Pozdravljene. Že nekje 3 tedne se držim prehranjevanja po MOntignjacu . Zadnji teden opažam, da sem zelo napihnjena in imam vetrove, po črevah pa mi tako dela, da mislim da mi jih bo razneslo. Jedilnik včeraj: 9.30: rženi kruh, marmelada BS 13.00: 1 jabolko 15.30: file atlantskega lososa, pečena paprika 18.00: jogurt z marmelado BS Danes: 7.00: jabolka 8.30: pomarančni naravni sok 10.00: rženi kruh, marmelada BS 16.00: 2 hrenovki, solata Prav namenoma sem danes pojedla sadje pred zajtrkom, kar je tudi sicer v moji navadi, saj sem mislila da me je včeraj tako napenjalo zaradi tistega jabolka ob 13.h. Ampak je danes isto. A ima katera tudi takšne izkušnje? Hvala za odgovor tuna1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti