Montignacova metoda hijšanja

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

18. jan 2009 0:59

Hm, ko smo že pri tej temi - a kdo ve, kam je izginil sladoled Lahki otočec od Ljubljanskih mlekarn? Najprej je izginil tisti v majhnih lončkih, zdaj pa tudi banjice ni nikjer za dobiti Stentor

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. jan 2009 7:12

Evo jaz sem si tudi nabavla knjigi od Montgnaka, pa jih še nisem uspela do potankosti prebrati. Se bom pa morala lotit. No lani sem septembra končala z ločevalno dijeto in izgubila 10 kg. Zdej bi rada to vzdrževala in mi se zdi njegov način prehranjevanja kar pravšnji, ker se je treba tako prehranjevat do konca življenja, ločevalna je pa bolj dijeta. Sicer lahko ločuješ do konca svojih dni, samo sadje mi ne diši za zajtrk za vse večne čase. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. jan 2009 7:27

Če se boste odločle za nov forum po Montignacu, e vam pa pridružujem. Hvaležna bom za nasvete. Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 18. jan 2009 07:28:14

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

18. jan 2009 10:34

mene samo zanima, kaj si pripravljate za zajtrk, ker jaz jem največkrat nesladkano marmelado in polnozrnat kruh. Ja, pa brez kave itak ne gre. lp, _kekec_

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. jan 2009 11:25

ja kava mora bit brez mleka, samo črna kava, pa ne sladkana, lahko se je ponozrnat kruh in majnmasten sir, al pa sirni namaz- light, lahko jajca z kosom polnozrnatega kruha, lahko jogurt z musliji... Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. jan 2009 12:18

Montignac je super način prehranjevanja. Moti me edino precejšnja količina mesa, ampak če to zamenjaš za ribe in morske sadeže, potem si na konju. Sploh pa mi je všeč, ker v vzdrževalni del vpeljuje stročnice, ki so kar pozabljene v prehrani. Še par idej- ker se lahko k beljakovinam je zelenjava, naj povem, da so sledeči pireji 1a: pire iz rumene kolerabe, iz čičerke, iz fižola, iz gomoljne zelene (k ribam paše božansko), brokolijev, iz rumene buče,... In pa krompir se uspešno nadomesti s sladkim krompirjem, ker ima nizek glikemični indeks. In je zelo okusen tako kuhan kot pečen, v juhi ali v obliki pireja. fresh

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

18. jan 2009 13:18

Jaz jem za zajtrk, polnozrnat kruh iz kruhomata namazan z pasirano skuto in nesladkano marmelado. zraven pa še seveda brezkofeinska kava in sveže iztisnjen pomaračni sok. iversonka

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

18. jan 2009 14:55

Fresh, rumena koleraba in rumena buča imata visok GI, prva cca 70, druga cca 75. Tako nista nič boljši od krompirja. Prav tako je treba paziti, da v "fake" pire ne dajemo masla. Drugače pa je za v pire dobra tudi cvetača. Stentor

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. jan 2009 14:58

A, to pa nisem vedela- nisem ravno ekspert za to metodo. Pri srcu mi je bolj zaradi uvajanja polnozrnatih živil,... kot sem že zapisala. fresh

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

18. jan 2009 15:14

Ah vsi se kje lovimo V končni fazi - če je nekomu neko "prepovedano" živilo blazno ljubo, je verjetno več škode od trpečega odrekanja kot pa od občasne pregrehe! Pri taki zadevi je res potrebno sklepati veliko kompromisov, rigidnost te kaj hitro pokoplje. Smo pač v svetu, ki se odvija tudi mimo nas in naših odločitev, na vse res ne moremo vplivati. Te hitro izžame in vzame vso motivacijo, če se GI tabel držiš kot pijanec plota! Stentor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti