Montignacova metoda hijšanja

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

16. jan 2009 17:59

pozdrav Ribica25.Čisto slučajno sem opazila,da na forumu pod rubriko mali oglasi ena prodaja to knjigo.pa si poglej antaja

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

16. jan 2009 21:24

Tudi jaz se pridružujem. Nekaj izkušenj z Montignacom imam. Prvič sem se ga lotila že pred osmimi leti. S tem načinom prehrane res nisi nikoli lačen in učinkovito shujšaš. Se pa meni zdi kar precej komplicirano sestavljati jedilnike, pa tudi priprava hrane je zahtevnejša. Vse je treba skuhati doma, praktično vsi pripravljeni izdelki v trgovini vsebujejo sladkor. Saj ne, da se ne bi dalo, ampak vseeno je treba tudi v Montija vložiti kar nekaj truda. Jaz se ponavadi začnem ukvarjati z Montijem vsako leto po novoletnih praznikih. V enem ali dveh mesecih sem ponavadi že zadovoljna z rezultatom in potem postopno preneham. Kar ni ravno pohvalno, ampak nimam veliko odvečnih kilogramov in na ta način bolj vzdržujem primerno težo. Vsekakor sem si v tem času pridobila nekaj bolj zdravih prehranjevalnih navad. Nikoli več si ne sladkam kave ali čaja, pri kuhanju uporabljam v glavnem polnozrnato moko in zdrob. Začela sem kuhati več stročnic, predvsem leča je večkrat na jedilniku. Ješprenja ne kuham samo v ričetu in enolončnice delam v glavnem brez krompirja. Zdaj je spet ponovoletni čas in spet sem potegnila Montignaca iz naftalina. Sem vesela, da bom imela družbo. Pesnica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. jan 2009 22:03

Pesnica, super.

Vedno več nas je.

Kot praviš, imaš že izkušnje.

Jaz se še "nova" in se malo lovim. Te bom kdaj pocukala za rokav, ko mi kaj ne bo jasno

Lp

MM

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

16. jan 2009 22:28

pozdrav, jaz montija poznam, ker sem pred leti v 3 mesecih shujšala 7 kg.zdaj se spet prehranjujem po njem, pa ne tako strogo.2 kg sem že izgubila. lp, _kekec_

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

17. jan 2009 6:26

Evo, še ena, ki se ukvarja z Montijem. Sem prav vesela, da nes je kar nekaj takšnih. Sem na dieti deset dni in sem v minusu 3 kg. jana

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

17. jan 2009 8:10

Jaz sem od 1.9.2008 na Montiju, rezultat je -11 kg. gianja

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

17. jan 2009 10:47

Zdravo! Tudi sama prvič poskušam zdravo prehrano-hujšanje po Montiju. Ker se sama zelo težko držim vseh stvari, ki so zapisane sem si priredila malo po svoje. Ne kuham po navodilih za recepte, ki so v knjigi izogibam se vseh stvari, ki vsebujejo sladkor in belo moko-to nadomeščam z ajdovo, črno, pirino in polnozrnato. Jem kadar sem lačna in pojem toliko, da se nasitim. Ne izogibam se maščobam saj imam zelo rada suhomesnate izdelke in pa seveda zaseko. Kruh si pečem sama v kruhomatu, ko mi zadiši krompir si skuham ajdove žgance, ki jih obožujem. Če mi zadiši sladko si privoščim 70% čokolado ni mi dobra in jo pojem zelo malo, a me mine želja po sladkem. Nimam občutka, da sem za kaj prikrajšana in v enem mesecu sem brez posebnih naporov shujšala za 3kg. Za žejo namesto sokov, coca-cole sedaj pijem samo radensko. Poskusila sem za novo leto malo sladkarij in coca-colo pa mi je bilo vse preveč sladko in me je minilo. Ko se navadiš na nesladke stvari ugotoviš kako je vse presladko. Malo sem se razpisala pa lep pozdrav! vesna.cat

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

17. jan 2009 11:40

Zdravo! Jaz sem na Montignacu z občasnimi pavzami že nekako 5 let. Začela sem predvsem zaradi tega, da bi ohranjala konstantno težo, ki mi je nihala po cca 5kg gor in dol, sicer pa nimam večjih težav s težo. Vsaka "pavza" mi je pošteno dala misliti - v slabem mesecu sem enkrat nabasala 7kg, zdaj nazadnje pa 10kg Pa niti nisem mnogo pretiravala, ker se mi je okus tako precej spremenil. Zdaj mi v bistvu več ni toliko do kilaže, sem že prerasla tisto kot-Gisele-Bundchen ciljno težo, tako da mi je osnovno gonilo bolj zdrav način prehranjevanja kot tak. Pred časom mi je tudi zdravnica predlagala tak način prehranjevanja zaradi določenih težav, pa sem jo razveselila, ko sem povedala, da sem že par let pred njo! Ko enkrat stopiš "na drugo stran" in nabereš malo distance do vseh packarij, ki jih brez pomislekov mečemo vase, ni težko vztrajati z drugačno prehrano. Tako kot ste že omenile - sladke stvari so mi enostavno neužitne. Preveč je, enostavno ne morem spravit npr. bajadere ali sladkane kave po grlu, ker mi je vsa tista sladkoba naravnost bljak... Pa sicer zelo zelo rada pečem sladkarije (tudi bajadere), jih pač ne degustiram. Je dovolj drugih kandidatov Enako je tudi z belim kruhom in navadnimi testenimami. Ko sem enkrat poskusila polnozrnat kruh in polnozrnate testenine, se mi bele zdijo kot stiropor brez okusa, tako zelo prazne. Res postaneš bolj dovzeten za različne okuse, pa tudi količina, ki jo poješ, je manjša. Polnozrnate stvari so namreč precej bolj nasitne. Tudi praznike se da komot preživeti z Montignacom, če je okolica kolikor toliko normalna in sprejema tvoje odločitve. Je pa res zoprno, ko ti kaka babica ne da mir - moja mi še zdaj naskrivaj sladka kavo, čeprav jo zmeraj pogruntam Še največje težave imam po gostilnah, ko nikakor ne dojamejo, da kuhana zelenjava ni enako kot kuhan krompir in je sama zase super priloga. In da ni treba v vsako zadevo rinit moko. V trgovini etiket skoraj več ne berem, saj že vem, kje vse je dodan sladkor in tega pač ne kupujem. Je pa tega res OGROMNO! Tudi razne salame, kuhani pršuti ipd., vse ma dodano glukozo. Da te kap, res. Pa mi ni težko, niti nimam občutka, da se čemu odrekam, ker vem, da je tako dobro zame. Edino, kar res res pogrešam, je sladoled. Tega si pa včasih res privoščim. Uf, sem se razpisala.... Sori Stentor

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

17. jan 2009 17:27

Se strinjam s teboj Stentor, da je bolj pomembno pri vsej stvari zdravje in da se že zaradi tega odpovedujemo slabim razvadam v kolikor je le mogoče. Ko enkrat razčistiš pri sebi kaj bi pravzaprav rad je veliko lažje. Tudi mene samo preseneča kako dobre so polnozrnate testenine, ko pa sem si ves čas dopovedovala, da to ne more biti dobro in kako lahko veliko stvari, ki jih delamo z belo moko nadomestimo s kakšno drugo in razlike skoraj ni. Tudi sama si kdaj privoščim kak prekršek, ker tudi to mora biti a ne prevečkrat. Vedno pa premišljujem o tem kaj lahko jem in ne česar ne smem, ker bi bilo potem težje, saj česar ne smeš je slajše. Lep pozdrav! vesna.cat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti