Montignacova metoda hijšanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jun 2010 21:05

imam eno vprašanje, pa ne vem kam točno vprašat... bom kar tukajle..

večkrat sem že slišala, da naj jabolk npr ne bi jedel po kosilu oz skupaj z vodo... bi naj fermentirale.

zanima me ali to velja tudi za drugo sadje?

zanima me koliko časa po kosilu jih lahko jem? ali jih lahko jem pred kosilom? ker meni po po kosilu takoo paše sladko v obliki jabolka, vendar se potem ne počutim dobro...

koliko časa približno traja da se prebavi jabolko in lahko pijem? večino časa pijem zelo blag zeleni čaj. to je najbrž isto a ne..

 

joj koliko vprašanj.. upam da mi bo katera znala razložiti...

hvala!!!

bannanna_v_slo ;)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jun 2010 21:40

Glede na to, da je jabolko večinoma voda, bi rekla, da jo čisto enostavno "poplakneš" z vodo. Mogoče ti pa jabolko po kosilu ne dene dobro, ker si sicer od hrane sita, po jabolku si še bolj sita in se tako ne počutiš dobro, ko ga poješ kot "desert".

Solato servirajo po svetu pred glavnim obrokom, da začneš nekaj gristi in dobiš nekaj v želodec, kar omili lakoto in s tem apetit. Z drugimi besedami, glavnega obroka v tem primeru poješ manj. Iz tega sklepam, da če hočeš, lahko poješ jabolko pred obrokom.

 

A nisi ti v zdavniškem fohu?

 

O fermentaciji imam pa ravno toliko pojma, da ne upam nič napisati.

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. jun 2010 22:39

Velja tudi za drugo sadje, razen za jagode, borovnice, maline, robide... Zaradi nizke vsebnosti sladkorja naj te na želodec (oz. počutje) ne bi slabo vplivale, če jih zaužijemo po obroku. 

Montignac priporoča sadje 15 minut pred zajtrkom ter med obroki. Ker kuhano sadje v želodcu ne bo fermentiralo, ga lahko ješ tudi po obroku, kot posladek. 

Vir: http://www.montignac.com/en/questions_reponses_details

tulka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jun 2010 22:58

aha, čežana npr?

hvala!

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. jun 2010 7:02

Ja, čežana, kompot, marmelada.

tulka

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

11. maj 2011 13:42

Jaz sem pa ravno začel in imam takoj vprašanje: a lahko kombiniram oreške z mlečnimi izdelki (kefir + indijski oreški)?

Terman

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

11. maj 2011 14:28

To se lahko kombinira. 

Mayisa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2012 15:57

Dobri osnovni napotki. HVALA LEPA!
Knjiga pa je že sposojena. Danes firško iz knjižnice

MBrando

luštrek  

član od: 4.8.2012

sporočila: 11

31. avg 2012 9:38

Potrebovala bi vaš nasvet v zvezi z gotovimi zmesmi za kruh:

Ali lahko pri Montignacovi metodi uporabljam (Tuševo) gotovo krušno zmes iz pšenične črne, ržene in sojine moke? Katere gotove zmesi mi priporočate in kje jih kupujete?

Že vnaprej hvala za odgovore.

 

Luštrek

     

 

 

luštrek

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. avg 2012 11:48

luštrek: Mislim da ne bi smelo biti nič narobe, saj so vse naštete moke polnovredne in ok. Me pa zanima, zakaj si kar sam ne delaš različih kruhecev? To pa je res ena taka fina in einfoh zadeva.
Pri meni je sedaj aktualen KRUH Z RDEČO ČEBULO, DIONSKO GORČICO,POPROM in mehkim sirom.
Seveda iz PZ moke in vsekakor NE za nutello xD. No probaš lahko.
Je pa super z kakšnimi mesnimi zadevami in čajem/špricerem/pivom.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti