Montignacova metoda hijšanja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. mar 2009 10:49

Samo tole. Beljakovinam in maščobam se GI ne meri, ker ne vsebujejo ali pa zelo omejeno vsebujejo ogljikove hidrate. Je pa pomembno preverjat vsebnost maščob. Se pravi, da izbiramo živila z malo maščobami.

Punce moje drage, vzemite knjigo v roke in berite, berite, berite. Jaz  jo menda že kakih n-tič, pa se še vedno učim.

Julija

Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 09. mar 2009 10:50:51

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

9. mar 2009 11:35

Imaš prav Julija, zlasti prvo knjigo je treba vsaj parkrat prebrat.

Lejla13

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

9. mar 2009 12:34

trigliceridi, so maščobe, ki se nahajao v krvi, ki so glavni dejavnik arterioskleroze. potem pa infarkt in kasneje kakšen baypass ali pa kaj podobnega... so pa še hujše stvari na tem svetu, ki jih zvišujejo (vsi rafinirani ogljikovi hidrati, pa premalo gibanja...) in če si na montignacu že tako veliko dobrega narediš za telo, da kakšen priboljšek s fruktozo ne bo škodil. vseeno pa ni priporočljivo uživanje čez cel dan in v večjih količinah, kljub nizkemu GI. pa ne pozabi, da ima fruktoza enako kalorij kot sladkor. pa še to, shujšaš kljub vsem dietam lahko samo tako, da jih porabiš več kot jih poješ. ni druge formule. ;) cellnet

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

15. mar 2009 16:35

Pozdravjene! Sem,nova, a že nekaj časa spremljam vaš forum.Ta dieta- oziroma način prehranjevanja me je ful okupiral.Rabim vašo pomoč oz.nasvet.Vem,da je bilo o kruhu že veliko napisanega,pa vendar še nisem sigurna ,če sem se odločila za pravega.Kupujem polnozrnati tolst BIO VOLLKORN, ki naj bi bil iz polnozrnate pšenične moke. Vedno pa si ga popečem ,ker to baje tudi znižuje vrednost GI.Kaj menite o tem? Je ok? Drugače se tega načina prehranjevanja držim mesec in pol, zgubila pa sem 6 kg. lp oktober

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. mar 2009 17:31

Tega kruha sicer ne poznam, je pa potrebno prebirat deklaracije. Vse prevečkrat se notri znajde sladkor, pa koruzni slad, pa miljavžent E-jev. Torej napišii kaj piše gor, pa ti bomo potem lažje odgovorile.

Sicer pa jaz sama pečem kruh iz pz pirine moke ali črne moke TIP 1100 ali pa iz mešanice, kateri dodam včasih pz rženo moko ali pa ajdovo moko. Z dodatkom raznih semen ali oreškov, dobiš kruh, kateremu se je težko upreti.

Julija

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

15. mar 2009 18:05

Se mi zdi,da sem s svojim kruhom mal mimo udarla.Gor piše:polnozrnata pšenična moka,voda, pšenična moka( to bo problem,a ne?)posušeno naravno kislo kislo testo iz ržene moke,kvas,sončnično olje,sol,sladkor beljakovine:9,3 oh:35.7(od tega 2g sladkorja) maščobe:4,3g vlaknine 7,1g Verjetno bo bolje,da preneham s tem in se sama spravim na peko.Ampak pol pa ne bo več tako kamot-si bo treba več časa vzet. čav čav oktober

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. mar 2009 18:11

Pšenična moka, sladkor in tudi olje ne spadajo v Montijev kruh. Res bo najbolje, da ga začenš peči sama. Lahko ga spečeš malo več, ga po kosih zamrzneš in si tako prihraniš delo.

Julija

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

16. mar 2009 22:26

hvala na vspodbudi-spekla in uspelo je oktober

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

20. mar 2009 14:05

kako vam kaj gre? Meni so se kile ustavile in sem že deset dni čisto na istem.Se me malo loteva panika in me kar mika,da bi zmanjšala količino hrane.Kakšne so vaše izkušnje? oktober

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti