Rakovi repki - kako jih pripraviti

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. apr 2008 20:26

Punce, super je ta škrnicelj! Jaz bi ga imenovala kar "Morska bomba" - zato, ker, ko ga odpreš, vonjave dobesedno eksplodirajo ven. Jaz sem naredila kar eno veliko porcijo za 4, pa sem prav pomislila, da bi bilo fino vsako posebej dati v svoj škrnicelj. Počakajte do jutri, sem pofotkala, bom poslala slike, samo kabel od fotoaparata je pri prijateljici in jih ne morem v računalnik že danes naložit. En velik kos peki papirja sem položila v pekač (papir večji od pekača). Na to stresla špagete, zmešane z omako z morskimi sadeži, papir položila čez špagete in ob robovih dobro zavihala obe plasti skupaj, da je ostalo zaprto. Peki papir je sicer malo smotan, ker je tako gladek, da moraš res kar parkrat prepogniti rob, da se vedno znova ne odpira. Pekla sem pri 200°C kakih 15 min, pečeno sem kar s pekačem vred položila na mizi, škrnicelj odprla (od omamnih vonjav padla na tazadnjo) in vsak si je naložil na krožnik, kolikor je hotel. Sem razmišljala potem o manjših porcijah. Bi odrezala kvadraten kos papirja, nanj dala špagete in papir stisnila skupaj na vrhu (zvezala z vrvico ali vrtnarsko žičko), da bi dobila nekakšen mošnjiček. Te mošnjičke bi potem kar vsakemu na krožnik dala. Mamamia in Fresh, če tega recepta še ni v bazi, bi ga jaz z veseljem zapisala in dodala fotke - "država izvora" in avtorici bi bili seveda vidve. Dovolita? V glavnem, splača še probat! mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. apr 2008 21:36

Ti kar piši recept in prilepi fotko, mene ni treba navajat. Ker tudi jaz nisem avtor ideje, sem jo "pobrala" pri enem mojem kulinaričnem prijatelju in ga seveda veselo prodajam dalje.

 

Običajno to jaz tudi delam v velikem omotu, ne po porcijah. Me mine volja delat deset zavitkov, kolikor je nas najmanj pri mizi...

 

Mamamia

 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. apr 2008 15:14

Evo, punce tole je "Morska bomba" takoj po prihodu iz pečice: ...in po "eksploziji": mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2008 22:54

Me je že vrglo...

 

Jaz sem pa te dni naredila dve jedi iz rakovih repov: malo po indijsko, kot curry, malo pa v sojini omaki s česnom, kot sem videla na Tajskem....

Je tudi teknilo.

 

Tole zgoraj pa kar voham.....Mamamia

mamamia

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

13. apr 2008 6:43

katka lopatka je napisal/a:
Mamaf, bila sem na tečaju za testenine in rižote, kjer smo delali rižoto z morskimi sadeži. Na tečaju rib nisem bila, zato ne morem reči za jastoga... ...................................................................................................... ................................................................................................... Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. apr 2008 23:49:14
Iz zgornjega sklepam, da je jastog riba. No zmeraj se kaj novega naučim. ezoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. apr 2008 7:38

Čisto lahko bi ga vtaknil zraven na tečaj rib ali pa kaj odgovarjal, če ga je kdo spraševal, ni treba bit tako pikolovski (ne vem na katerem tečaju bi ga drugače pripravljal, če ga je sploh...) in ja, vem kaj je jastog... to me pa res dvigne katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 13. apr 2008 07:43:22

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. apr 2008 19:35

Mamamia, s tvojim blagoslovom sem recept (z mojo različici omake - z zamrznjenimi morskimi sadeži) res poslala v bazo. Upam, da se bo strinjala tudi fresh.. Bomo pa še večkrat ponavljali, samo da dobim več vrst različnih svežih školjk, pa rakce.... Tale jed je super tudi zato, ker na hitro nahraniš dosti ljudi naenkrat, pa še vsi te hvalijo kot strela! To pa itak vsem nam kuharicam paše! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti