Soja v zrnju

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. jan 2008 14:35

emily, jaz ga imam odprtega že 3. dan, pa je še vredu. Jutri ga bo šele zmanjkalo. Jelenckova

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

23. jan 2008 19:49

anaeva je napisal/a:
Tiste ki sojo sejete,oziroma jo doma pridelate me zanima,kdaj jo sejete,in koliko nege zahteva,ter kje kupite seme,imam bolj majhen vrt vendar bi pa prav za firbec provala nekaj sadik,mogoče bi mi pa uspela, anaeva
Sojo sem sadila kot grm koncem aprila enako kot nizek fižol, v višino zrase nekje 70 cm do enega metra. Stroki so zreli jeseni (september) in zelo neugodni za luščenje. Ima kdo kakšen učinkovit način luščenja soje? lipa1

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. jan 2008 20:26

lipa1 je napisal/a:
anaeva je napisal/a:
Tiste ki sojo sejete,oziroma jo doma pridelate me zanima,kdaj jo sejete,in koliko nege zahteva,ter kje kupite seme,imam bolj majhen vrt vendar bi pa prav za firbec provala nekaj sadik,mogoče bi mi pa uspela, anaeva
Sojo sem sadila kot grm koncem aprila enako kot nizek fižol, v višino zrase nekje 70 cm do enega metra. Stroki so zreli jeseni (september) in zelo neugodni za luščenje. Ima kdo kakšen učinkovit način luščenja soje? lipa1
o hvala super za informacije.Ali jih potem tudi posadiš več skupaj kot pri fižolu. Kje pa kupiš seme,v vrečki po deset kot grah ali je zato kakšna posebna embalaža po 1kg....Bi namreč poiskusila samo en par za začetek. anaeva

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

23. jan 2008 20:36

Če drugega ni kupiš od BIOTOP-A, naj bi ne bila gensko spremenjena, ali pa poiščeš katero drugo. Mislim, da je to najcenejša varianta, nekaj porabiš v kuhinji nekaj v vrtu, vendar glede na ceno znja profita s sajenjem ni. http://www.zdravahrana-biotop.si/si/main.php lipa1

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

23. jan 2008 20:49

Ko sojo pobereš, jo zvežeš v šopke in obesiš,da se dobro posuši, ko je popolnoma suha, strok poči, če ga stisneš, tAKRAT daš par šopkov v staro rjuho zaviješ in z valjarjem povaljaš, potem zrnje le pobereš, kakšno zrno še ostane v lupini. Sicer se da luščiti tako kot fižol, le da so stroki bolj trdi. Lp Nasha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. jan 2008 21:27

Zelo uporaben podatek. Vsako leto sem se mučila, pa čeprav je bil strok suh in počen. lp Vesna

jessye87  

član od: 18.11.2006

sporočila: 8

22. apr 2008 21:40

Doma bi rada pridelala sojo. Zanima me, ce kdo ve katera vrsta bi pri nas uspevala in kje jo dobim. Seveda sprasujem za bio negensko pridelano. Najlepsa hvala za odgovore. jessye87

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. apr 2008 21:51

Meni lepo uspeva rumena soja. Seme boš prav gotovo dobila v Kalii, ni pa prav poceni, ker seveda ni gensko spremenjena. lp Vesna

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

28. apr 2008 18:57

Reca je napisal/a:
Jaz sem se že odločila. Še naprej bom sadila svoje seme in uživala v zdravi soji iz domačega vrta. Prepričana sem namreč, da seme, ki je že več kot 25 let domače ni škodljivo, ampak zdravo. Trenutno se ubadam kako priti do koruznega semena. S koruzo se dogaja enako kot s sojo in jaz ne kupujem ne koruzne moke, ne koruze, skratka izogibam se je na vse mogoče načine. Mi pa dišijo koruzni žganci, kruh, polenta in še in še.... lp Vesna
Ojla, če imaš akšnega znanca, ki potuje v latinsko ameriko, mu reci za kakšno pest zrn. jaz sem iz gvatemale prinesla zrna bele koruze in jih dala očitu, pa jih je prepozno potaknil, tako da ni dozorela. če ima morda še kakšno seme in mu bo uspelo letos vzgojiti storže, sporočim. lep dan 5rusa

jessye87  

član od: 18.11.2006

sporočila: 8

3. maj 2008 14:18

Sem sla vprasat v Kalio in Bauhaus, ce imajo sojo,gensko nespremenjeno, ampak so mi rekli da je nimajo, ker je premalo povprasevanja po njej. Tako da sedaj ne vem, kje naj bi jo dobila. Mogoce kdo ve, kje bi jo lahko dobila. Hvala za odgovore. jessye87

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti