Znanstvena fantastika

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 12. dec 2007 23:12 | ogledi: 2.444 | odgovori: 15

hoj! tokrat gre za res nekulinarično temo. leta nazaj ( mnogo let nazaj!!) sem bila ponosna lastnica knjige, ki je bila zbirka novel ( oz. kratkih zgodb ) z znanstvenofantastično tematiko. potem so mi jo zapravili ( izgubili? založili? ukradli? ) prijatelji (?), ki sem jim jo posodila. nisem gotova, a se mi dozdeva, da ji je bilo ime "volčja češnja". a se komu kaj kolca ?

GOSPAKATJA

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. dec 2007 0:14

Volcja cesnja ni zbirka SF zgodb, ampak roman Lesliea Hartleya. Poskusi se spomniti se cesa v zvezi s tistimi kratkimi zgodbami - ali je bil en avtor ali je slo za antologijo, ali so bili mogoce slovenski avtorji, ali ti je kaksna zgodba ostala posebej v spominu, pa se nam bo morda kaj posvetilo. lp, proxima

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

13. dec 2007 8:57

hoj! bila je množica ( tujih ) avtorjev; bila je množica zgodbic - nekatere dolge ( kratke ) le pol strani ; naslovna pa ( volčja češnja??? ), je obsegala kar 1/3 knjige. govorim pa o knjigi, ki je izginila sredi sedemdesetih let. pa takoooo rada bi jo spet imela. GOSPAKATJA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2007 9:36

LadyKatja, mislim, da obstaja v slo en klub fanov od znanstvene fantastike, pa tudi svoj forum imajo...(slišala sem jih pred kakimi štirimi tedni na radiu 202 v soboto dopoldne, na tisti redakciji ti bodo vsaj dali kontakte), pa daj tja vprašaj. Meni SF nekako ni cup of tea in ti ne bi znala nič bolj uporabnega svetovati. Vendelina jr.

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

13. dec 2007 10:13

SF je zakon, a ste brale kaj Štoparskega vodnika po Galaksiji? tajkec

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

13. dec 2007 10:57

hoj! jaz sem sedaj, sicer, vsa skoncentrirana na "svojo" izgubljeno knjigo, a na štoparskega vodnika moram reagirati. to ni sf, to je klasika , ki bi jo morala mularija brat za obvezno branje ( če še obstaja )! GOSPAKATJA

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. dec 2007 12:47

Gospakatja: meni pridejo na pamet tele knjige: Prodajalna svetov (zbirka kratke proze) Zvezdni dnevniki Ijona Tihega (Stanislaw Lem) Oko duha (Bennet/Hofstadter) (to so antologije in zbirke kratkih zgodb). Potem je v "70 letih Tehniska zalozba Slovenije izdala serijo knjig, v katerih sta bili tipicno po dve noveleti (avtorji npr. Asimov, Wyndham, Heinlein...) - ti kaj znano odmevajo naslovi Vrata v poletje ali Po katastrofi? Ce ti to ne pomaga, se pa res obrni na forum ljubiteljev SF Prizma. lp, proxima

harigast  

član od: 9.3.2006

sporočila: 27

13. dec 2007 21:20

Po katastrofi/Zvezde kot prah,nekaj se mi sanja,da je bila zeleno-bela kartonasta vezava,čokata,precej debela TZS harigast

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2007 22:37

Ja proxima, ti me pa presenečaš, sedaj drugič. ( prvič gor ko si omenila roman Leslie Hartleya, volčja češnja, za katerega jaz nisem slišal, pa sem mislil, da se to ne more zgodit nekomu, ki je prebral praktički vso ZF v srbohrvaščini in slovenščini, pa kakšno v angleščini za povrh ).  Drugič pa s seznamom ZF. ( če bi bil mal žleht bi rekel: odlično za žensko) ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. dec 2007 22:54

Saj Volcja cesnja ni SF, ampak roman (neke vrste pubertetniska verzija Ljubimca Lady Chatterley z naukom); gospokatjo najbrz nekoliko matrajo asociacije, pa na zalost se v najboljsi maniri Oliverja Mlakarja ne morem domisliti, kam ji nese. Kar se prebrane znanstvene fantastike tice, se greva lahko pissing contest anytime, ker sem hard fanica science/fantasy fiction - poziram vse od kratkih zgodbic Ursule LeGuin, prek odlicnega Charliea Strossa do dolgih spehov, kot sta His Dark Materials ali Nocnoj Dozor z vsemi do sedaj v anglescino prevedenimi nadaljevanji - pri kratkih zgodbicah se v zadnjih letih zalagam predvsem iz hrvaske Future. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti