Krašenje torte

jana13  

član od: 11.8.2006

sporočila: 13

tema odprta - 12. dec 2007 20:54 | ogledi: 4.836 | odgovori: 8

Živjo! Naslednji teden fant praznuje rojstni dan in ker je nor na Sacher torto, sem se odločila, da mu jo spečem. Sacherco sem že delala, tako da s tem ne bi smela imeti večjih težav, vas pa zato vse lepo prosim za nasvet, kako okrasiti torto. Zamislila sem si, da bi po čokoladni glazuri naredila veliko rdeče srce, vendar ne vem, kako. Zato prosim mojstrice/e, ki ste vešče/i takega dela, da mi pomagate z nasveti.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. dec 2007 20:59

Rdeče obarvan marcipan ali tičino masa je najlepše, rdeče obarvana bela čokolada, polita v obliki srca pa najboljšega okusa. Rdeče obarvana smetana je pa najbolj klasično in najlažje. Odločitev je tvoja, jaz bi verjetno obarvala čokolado, ker je pač nor na čokolado (predidevam, da tvoj ljubi tudi, če ima rad saherico)... Aja, še ena originalna ideja bi bila višnjeva ali ribezova (pač zelo rdeča marmelada razmazana v obliki srca po čokoladni glazuri. Tako srce lahko obrobiš s čokoladnimi ostruški in bo prav luštno izgledalo, pa še okusi se skladajo, sploh, če daš še not isto marmelado namesto marelične. Veri

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

12. dec 2007 21:03

mogoče lahko narediš srce iz tičino mase. Maso obarvaš v rdeče, lepo razvaljaš, izrežeš lep srček poljubne velikosti in toje to :) aja pa pred tem premaži celo torto z masleno kremo, ji dodaš čokolado da je lep kontrast rjavo rdeče. LP ycrna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. dec 2007 21:05

Kupiš marcipan, ga obarvaš z rdečo jedilno barvo, izrežeš srce in ga položiš na ohlajeno glazuro. jade

jana13  

član od: 11.8.2006

sporočila: 13

12. dec 2007 21:08

kaj pa je tičino masa? jana13

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. dec 2007 21:20

Ena ultra sladkorna zadeva, ki jo kupiš v pekarni Vrhnika na Brnčičevi, ki je odprta samo do 16h in sprejemajo samo gotovino. Tam je lahko kupiš samo celo vedro (7 kg) in stvar ni prav poceni, je pa otročje lahka za delat (kot plastelin!) Veri

jana13  

član od: 11.8.2006

sporočila: 13

16. dec 2007 11:54

Najprej hvala vsem za pomoč, vendar sem sedaj, ko sem se lotila krašenja, naletela še na en problem. Kupila sem marcipan in rdečo jedilno barvo, vendar pa zdaj ne vem, kako naprej. Iz marcipana želim narediti srce, ga pobarvati in potem položiti na vrh torte. Zato vas spet prosim, če mi lahko svetujete, kako narediti iz marcipanove surove mase srce. Še enkrat hvala.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. dec 2007 12:02

V marcipan zamesi rdečo barvo in sladkor v prahu, mesi z rokavicami, dokler ne dobiš enakomerne barve. Razvaljaj med dvema peki papirjema, izreži obliko srca in na valjarju prenesi na torto (odvisno, kako veliko bo srce, menim pa, da ne bo prav veliko, ker bi potrebovala veliko marcipana, ki pa ni poceni...) katka

jana13  

član od: 11.8.2006

sporočila: 13

16. dec 2007 12:29

Katka, najlepša hvala. jana13

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti