Melasa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. dec 2007 21:26

Jaz kupijemm samo tisto, temno rjavo melasso. Je pa v vrečki, ne pa v kakem kozarcu.

Ežoj, jaz jo uporabljam prav povsod namesto sladkorja, če me seveda ne moti barva. Kar me sicer redkokdaj, saj uporabljam tudi polnozrnato moko, ki tudi ne da belega efekta. Čaj je prav rjav. Pa biskvit tudi, pa še čudovit okus ima. Če želim efekt belega biskvita pa uporabim belo moko in fruktozo, pa je. Mi je porabimo kar veliko, priznam.

lidka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2007 22:18

lidika, nisem ti jaz ravno usekan na bio in take fore ( delno tudi zato ker sedaj imamo kapitalizem in je vse posel ( busines, bi rekla naša lady ), pa jaz čisto nič ne verjamem ko neki hvalijo ). Tukaj na kulinariki se mi je zgodilo, da sem v nedeljo ostal napol lačen, in sicer zato ker so nekje, v neki temi hvalili, kolk da je dobra moka iz hoferja za kruh, gotova mešanica ( in jaz, bumbar, kupim tri kg ). V nedeljo, sem imel neki del, izvadim iz zamrzovalnika lep kos ribe mečarice ( ja, jaz lahko jem ribe tudi v nedeljo ), dam v kruhomat pečt kruh, seveda od " ta fajn " mešanice iz hoferja. Čez ene štiri ure pridem, spečem ribo, ( ne bom nič drugega zraven ), izvadim kruh iz kruhomata: nakam čuden, temen, odrežem kos, znotraj temno rjav, tako kot jedilna čokolada, poskusim: skoraj neužitno ( pa da se razumemo, čisto lep kruh, le da jaz tega okusa ne maram, pa mislim še posebej, da ne paše zraven ribe). Bil sem utrujen, ni se mi ljubilo nič drugega delat, tako da mi kosilo ni posebej teknilo.

Pri melasi, pa rjavem sladkorju, pa morda pri še čem me predvsem moti to, da je to pravzaprav odpadek pri industrijski predelavi sladkorja ( no, rjavi sladkor je nerafiniran sladkor ), in bi mogel bit zelo poceni, kapitalisti to razglasijo za ne vem kaj in prodajajo zelo drago. 

ežoj

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. dec 2007 22:35

Ežoj pa ne me strašit nooooo  Tudi jaz sem 5 min nazaj dala pečt kruh iz te mešanice, ker sem se tudi jaz pustila prepričati kako oh in sploh fajna je. No, upam da bom jaz zadovoljna Lep dan in veliko se smejte

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. dec 2007 22:51

Meni je ta kruh dober. Simona84, nikar naj te ne skrbi preveč! Okusi so pač različni. Ežoj, tebi pa rjave stvari niso ravno všeč. Tudi nad speculaas keksi si bil razočaran, kolikor se spomnim. Lep pozdrav vsem iz Maribora riba-ribica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2007 23:15

riba-ribica, no, ne bit taka ( glede spekulasov se prav spomniš ), čokolado pa imam rad, pa je tudi rjava ( pa me ne moti niti jedilna čokolada, ki je skor tako rjava, kot kruh od moke iz hoferja ). ežoj

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

13. dec 2007 23:23

Jaz sem pa pravo nasprotje od Ežoja. Meni se pa bele stvari skoraj upirajo. Se pa zelo strinjam z njim, da so te stvari nerafinirane in bi morale biti cenejše.

Aki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. dec 2007 23:37

Ja, melasa je res odpadek pri pridelavi sladkorja. Z rijavim sladkorjem je pa tako, da.............kakor kateri. Enako, kot velja za moko. Zdravi skepticizem, ki preveva ežoja, preveva tudi mene. rimljanka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. dec 2007 7:38

Ežoj, melassa niti slučajno ni takega okuisa kot kak bio kruh, he, he...  Lahko poizkusiš... Aja, pa da ne bi delal baklav z njo, ker bo res na koncu en rjav poc ratal... lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. dec 2007 12:11

Jaz imam vse rada: belo, rjavo, navadni sladkor, rjavi, melazo... Ključ zame je v raznilikosti (poklicna deformacija;) PS: tudi baklave z melazo bi lepo prišle, samo bi imele zelo intenziven okus. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jan 2008 11:40

Sem pa včeraj naredila baklavo z melaso, pa je pregrenka - dobesedno - in sem jo še enkrat prelila s sladkornim sirupom, zdaj je ok, čeprav rjava in zelo močnega okusa. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti