Sladica za prednovoletno večerjo s prijatelji

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

tema odprta - 12. dec 2007 14:28 | ogledi: 5.318 | odgovori: 23

POMOČ!!

Konec tedna imamo s prijatelji prednovoletno večerjo in sem trenutno brez ideje za sladico (vsak je zadolžen za nekaj - jaz za sladico).

Ima kdo kako dobro idejo??

Če lahko dam kak napotek: zaželjeno je, da vsebuje "tipične božične začimbe in okuse" in da bi bilo to pecivo iz pekača (da niso piškoti ali kreme v kozarcu in tudi ne kako pecivo, ki mora biti do zadnjega trenutka v hladilniku (kot npr. pannacotta), kajti preživeti mora tudi dolgo pot z avtom ;)

PRosim, če ima kdorkoli kako dober recept, naj pomaga!

Hvala!:)

vanilia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. dec 2007 15:08

Iz tega, kar si napisala, predpostavljam, da imaš tisti kufer za transportiranje sladic, v katerega daš spodaj hladilno telo in jih imajo tako okrogle oblike (za torto) in oglate oblike. Ker če nimaš takega kufra, potem ti v vsakem primeru samo piškoti ostanejo. Skratka, če imaš tisti kufer, lepo naredi torto. Biskvitna osnova: 4 jajca, 4 žlice moke, malo čokoladnega poliva, do 4 žlic sladkorja, mineralna voda, sol. Ločiš rumenjake in beljake. Sol+beljaki, to stepeš. Potem zmešaš rumenjake in sladkor do pene, dodaš čokoladni poliv za sladoled, dodajaš moko, mineralno vodo /1 žlica/ in na koncu umešaš sneg. Pečeš zadevo 20 minut na 180 stopinjah. Mlačno podlago premažeš z dvema žlicama pomarančnega jogurta in ruma Krema: 4 rumenjake nad paro umešaš s 2 žlicama sladkorja, dodajaš 15 dag čokolade v prahu po žlicah, ves čas mešaš, če se stvar grudiči, daš malo vode in mešaš naprej. Dodaš pomarančni liker, pomarančno lupinico /1 žlica/, cimet im mlet koriander po okusu. Nastane aromatična masa. Ta masa mora najmanj 2 ure počicati in se ohladiti. Ko bo ohlajena, bo malo strjena, nič zato. Po dveh urah stepeš smetano, minimalni 1 liter, še bolje pa kaka dva deci več. To smetano potem počasi vmešavaš v čokoladno-cimetno-koriandrovo-pomarančno maso. Vmes dodajaš želatino fix (cca 5-6 vrečk). Ko nastane masa, v kateri metlica/žlica skoraj stoji pokonci, je zadeva prava. To maso potem vliješ na tortno podlago, obroč pa obložiš s folijo. Poravnaš z glazurnim nožem, na vrhu lahko okrasiš s kandiranimi pomarančami, ki si jih kupila pri najboljšem sosedu. Torta mora biti minimalno 6 ur v hladilniku. Tako daš lahko potem tudi v kufer in jo transportiraš. Pred serviranjem se sname zaponka in odtrga folija in to je to. Voila. Vendelina jr.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. dec 2007 15:38

Čao, torta z jabolki in orehi iz baze je super in enostavna za naredit in transportirat, lahko dodaš še več cimeta in bo dišala po Božiču. Lep pozdravček, S.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. dec 2007 15:43

Jaz sem prejšnji vikend delala kapučino torto iz zadnje redne številke revije Dober tek. Bila je fantastična. Edino kar sem popravila je bilo to, da sem tudi biskvitne plošče namočila s kapučino mešanico in dodala malo ruma. lp Vesna

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

12. dec 2007 15:56

Kaj pa da narediš jogurtovo torto iz božičnega jogurta.Saj ni obvezno, da narediš v obliki torte.Ampak kocke na katere boš dala,kot okras malo kandirane češnje in zvezdo iz čokolade. Sporočilo je spremenil(a) balonka dne 12. dec 2007 15:59:04

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

12. dec 2007 16:18

kaj pa sadni kruh?! choco frito

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

12. dec 2007 17:08

Ali pa morda dobra orehova potica, mnjammmm......... Balenka

kANyA  

član od: 1.7.2007

sporočila: 6

12. dec 2007 17:50

Tudi jaz imam novoletno zabavo in bom spekla sladico kokosove rezine od Stane, kokos in čokolada sta vredu prazničen okus, nareže se na lepe rezine, posamezen rezine se lahko še dodatno praznično okrasi.... ohlajena v hladilniku in prepeljana v prtljazniku bo zelo dobra za mojo zabavo ki tudi ni blizu. Lep pozdrav.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

12. dec 2007 20:36

Ja najboljša varianta sta sadni kruh ali potica. Oboje je tradicionalno za božič. LENČA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. dec 2007 20:50

Moje mnenje pa je, da je vredno tudi kaj novega sprobat in v kratkem bo padla tale torta, katero je predlagala Vendy. Zanima me samo še to, če je ta krema kaj podobna tisti ki je na pomarančni torti, katero imajo v Zvezdi. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti