Arancini, citronati, kardamon

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

12. dec 2007 14:21

Malo sem iz teme pa vseeno prosim za pomoč.Kje naj kupim mleti janež? Mercator , tuš, interspar sem že pregledla in ga nikjer ni. Lp valči

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

12. dec 2007 14:57

Samo ne kupujte že narejeno mešanico, ker je zanič. Samo enkrat sem jih pekla s to mešanico in nikoli več. Zadostuje navadni cimet in klinčke. Nedavno sem zasledila na tem forumu, da tudi drugim ni bila všeč. lp oliva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. dec 2007 15:15

Valči, kupi celega, ki se dobi povsod in ga zmelji. Še bolj bo dišal.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. dec 2007 15:21

Nekaj takega kot lupinice imajo v podobnih paketih kot sladkor za kavo v kafiču, samo da je embalaža iz aluminija na konditorski polici - jaz kupujem v trgovini, ki spada k sosedu, ergo, morajo biti tudi v hipermarketu Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2007 15:38

Kardamom v strokih in mletega imajo v prodajalnah z "zdravo prehrano" ala Sonce v Mariboru in podobnih. Torej gotovo tudi v kakšni podobni v LJ. Če ni mletega, vzameš zrnca iz stroka in jih zdrobiš v možnarju. Aroma je neverjetna.

 

Stroki so v zelenih vrečkah, kot večina od evergreena, mlet je pa v vrečkah, ki so v kartonski škatlici.

 

Če ne najdeš v Lj, ti lahko jaz iz Mb pošljem. Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. dec 2007 16:40

Kardamom sem videla tudi v Maksiju v Lj. Jelenckova

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

12. dec 2007 23:22

Kandirani arancini in citronati so v Lidlu za 50 centov cenejši kot v Hoferju. seherezada

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

1. jan 2008 20:29

Meni je zdaj hčera prinesla iz Egipta kakih dvajset začimb. Med njimi tudi kardamom. Reklaje, da so ji vsi odsvetovali, da bi kupila mletega, zato mi je prinesla celega.Sem delala eno sladico in sem ga zdrobila noter....omamne dišave.Res tako je dišalo, da me je soseda na stopnicah vprašala kaj pečem, da tako diši. Prav bala sem se, da sem ga dala preveč, čeprav sem zdrobila le eno zrno. Pa je bilo super. Mislim, da veliko premalo vem o začimbah in bi prav šla na kak tečaj, da spoznam vsaj del čara začimb. Lepo in radi se imejmo ursa40

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jan 2008 21:55

ursa, po internetnih straneh imaš veliko o vseh mogočih začimbah, začneš lahko kar na Kulinarični Sloveniji.

Doma imam toliko začimb, da bi jih lahko prodajala. PA se nobena ne postara, vse kar sproti porabim.

 

S karadmomom pa lahko pripraviš zelo osvežilno sladico z jogurtom. Zrna kardamoma zdrobiš v možnarju. Polnomasten čvrst jogurt daj na cedilko, da odteče vsa tekočina in ostane le gosto. Potem vmešaj v jogurt mlet kardamom, lahko tudi malo sladkorja v prahu, dodaj še čisto malo žafrana, pstii deset, 15 minut v hladilniku, in sladica je gotova. To sem jedla v eni indijski restavraciji in so nam brez zadržkov povedali, kako si to reč naredimo tudi doma.

 

Če kuhaš turško kavo, daj v hladno vodo sladkor in nekaj strokov kardamoma in potem, ko voda zavre, dodaj še kavo. Naj na majhnem ognju naj po malem vre pet do deset minut. Kavo v skodelicah potem potreseš še z mletim kardamomom.

 

Uspešno uporabo začimb ti želim (pa kar zavidam ti teh dvajset iz Egipta...), Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti