Zagnojeni nohti

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. dec 2007 15:17

Meni je pred leti pomagal česen, katerega sem stisnila z napravico za česen, dala na povoj oz. gazo, na ognojenem mestu sem imela to tako dolgo, dolgo sem pač vzdržala, kar sem parkrat ponovila in od takrat težav nimam več. Vsi so mi govorili, da moram k zdravniku, da bo odstranil noht, meni pa je pomagal taščin nasvet. Lp! riba-ribica

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

12. dec 2007 15:46

Jaz sem imela dvakrat takšne probleme in vedno sem pristala na kirurgiji.Ampak niti enkrat mi niso vlekli nohtov dol. Prvič sem imela na palcu na nogi.Zdravnik mi je dal lokalno in nato tisti gnojeni del lepo zrezal ven.Nohta se sploh ni dotaknil.Drugič sem pa imela na roki na kazalcu.Tam mi je gnoj segal že do polovice nohta.Tako da me je zdravnik že prepričeval da sem se na nekaj pičla.Spet sem dobila lokalno ,polovico nohta odrezal,očistil gnoj in to je bilo to.Seveda so vedno povili in sem morala hoditi na kontrole. Moram pa povedat,da me je vedno bolela bolj pikica od lokalne,kot pa tisto kar so mi delal. Zato moj nasvet je, pojdite zdravniku in odpravite bolečino.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

12. dec 2007 20:55

Tudi jaz poznam ljudi, ki so si pomagali z izrezovanjem nohta na sredini v obliki črke V. Zato sem skopirala navodilo, kako to storiti: Pustite noht malo daljši, vsaj kakšen milimeter naj bo dolg, ko ga ostrižete, to storite tako, da na sredini nohta vrežite majhen trikotnik (kot črko v) in jo popilite po robovih, da se vam ne zatika za nogavice. Ta rez na sredini povzroči, da se noht, ko raste "obrne" navznoter in tako se ob straneh ne vrašča več v kožo. Že po prvem takem striženju občutite olajšanje, sicer pa to prakticirajte vedno, ko pa se vam noht spet 100 % oblikuje, pa ga obvezno režite ravno, ne zaokrožajte konic na levi in desni strani, kajti s tem spodbudite rast v tisto smer, kjer je odrezano. LENČA

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

12. dec 2007 21:14

[citat=--ribaracarak--]

.

Bi pa tudi jaz želela eno pomoč in sicer nasvet, kako preprečiti pokanje obnohtne kože, ki je neznansko boleče - saj se mi zdi, da je bilo že enrkat govora o tem, pa saj ne škodi, če zadeve mal obnovimo

 

A tega pa ni nihče prebral - ali nima nihče tovrstnih težav???

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. dec 2007 21:27

Kadar se meni to dogaja, rrr, vem, da je z mojim zdravjem nekaj narobe, običajno kak manjši prehlad.

Si poskusila kakšno res dobro ognjičevo kremo? Moji kolegici so pokali palci, pa je s tako kremo v nekaj dneh stvar uredila, zdaj pač s taisto kremo maže, pravi, da je vse OK. Morda bi pomagalo tudi tebi.

rimljanka

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

12. dec 2007 23:17

Probaj s tem, kar je pomagalo meni. Neznosnih bolečin od zanohtnice me je rešila soseda, ko mi je skuhala laneno seme v malo mleka in mi potem tisto "sluz" še mlačno namazala na prst, rahlo povila z gazo in dobesedno čez noč se mi je zanohtnica pozdravila. Prepričana sem, da bo tudi sinu. seherezada

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

13. dec 2007 10:31

Danes zjutraj sva bila že pri pedikerju, ona pravi da bo nohte rešila z redno nego. Takoj ko mu je porezala noht mu je odleglo, je pa kar precej bolelo vse skupaj! Predolgo smo čakali, naj bo komu v pomoč da bo reševal težave prej. Hvala vsem za pomoč! mperhaj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. dec 2007 19:21

ribaracarak je napisal/a:

Bi pa tudi jaz želela eno pomoč in sicer nasvet, kako preprečiti pokanje obnohtne kože, ki je neznansko boleče - saj se mi zdi, da je bilo že enrkat govora o tem, pa saj ne škodi, če zadeve mal obnovimo

Meni se to občasno dogaja, mož ima pa kar hude težave s tem - vedno znova se mu to pojavlja.

 

 

Lep dan vam želim 

rrr

 

 Meni koža ob nohtih poka že  dolga leta. Vedno se prične z nastopom mraza, še posebej, če na mrazu kaj brkljam po vodi ali snegu (kepanje, kidanje), če grem na mraz z vlažnimi nezaščitenimi rokami in podobno.

Preventivno si pomagam z ognjičevo kremo na bazi vazelina, ko koža že poči si pa zvečer pred spanjem razpoke temeljito natrem z ribjim mazilom (ribje mazilo je dobro za več vrst težav s kožo. To sedanje niti ne smrdi več po ribah, kot je nekdanji Jecoderm). Ponavadi je dosti bolje že naslednji dan, najkasneje pa v 2 do 3 dneh. Nič ne škodi, če ribje mazilo uporabljamo tudi kot preventivo - sama ga izmenoma z drugimi mazili tudi za blažitev luskavice - mi je celo  zdravnik potrdil, da je to ena boljših zadev.

Cila

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

13. dec 2007 23:35

Za pokanje kože na rokah in ob nohtih obstaja krema, ki dobesedno dela čudeže. To je neštetokrat preverjeni Oriflameov Univerzalni balzam, imenujejo jo čudežni balzam. Cena zanjo je tri evre in nekaj, žal se je pa v prosti prodaji ne dobi. seherezada

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

14. dec 2007 11:30

Kje se pa potem lahko nabavi ta balzam??? rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti