Zagnojeni nohti

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

12. dec 2007 9:53

klavdijaB je napisal/a:
ali pa mu čez prst daj list "vuhjaka" in obvij. mislim tisto zeleno rastlino katere sok si lahko stisnemo v uho, če boli. Se žal trenutno ne spomnim ostalih imen(jih je kar nekaj poimenovanj). Z lista na eni strani odstrani kožico in tisto stran daj na zagnojeni del ter zavij. Preverjeno deluje. klavdija
Imenuje se netresk. Če netreska ne poznate dobro, ga ne uporabljajtev zdravilne namene. Opozarjam na to, da ima zdravilne učinkovine samo Sempervivum tectorum, . Zdravilni in uporabni niso hibridi tectoruma, pa čeprav so mu podobni! Še manj zdravilni - beri strupeni - pa so vsi ostali netreski in netreskovci. Za nekatere od (hibridov) netreska strokovnjaki opozarjajo, da niso užitni, zato previdno. Toliko kot je pomot pri netreskih je težko kje drugje. Lp Nasha

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. dec 2007 9:53

Za prvo silo je tudi ribje mazilo.  Kadar je prst razbolen, ga namažeš na gazo, jo nežno oviješ in pustiš čez noč. Mazilo zmehča kožo in počasi "potegne ven"  gnoj.  Ali pa stolčen svež zeljni list - obložiš, poviješ in pustiš čez noč, ima podoben učinek. To je za trenutno ublažitev, ker je so pri bolečem prstu  zdravniški posegi še bolj boleči.

Puljenje nohta ne pomaga trajno, sploh si pa niti zdravniki niso enotni o tem. Ima mož obilo izkušenj, pri tretjem zaporednem puljenju šele so mu prirezali tudi del korenine ob strani nohta (s tem,da so se menja treh zdravnikov o potrebnosti in varnosti posega  povsem nasprotovala in je  moral kar malo poriniti in izsiliti poseg na lastno odgovornost) sedaj se ne vrašča več.

Okrog preventive pri vraščanju nohtov  sem ravno tukajle na forumu prebrala (ne vem več, katera je to napisala), da pomaga, če noht pristrižemo v obliki stegnjenega  "V".  Kar naprej se mi je vraščal, pričel rasti postrani, ko sem upoštevala ta nasvet, se je noht zravnal in nobenega vraščanja več. Res je pa to lahko početi pozimi, ko imaš nohte skrite, poleti v sandalih malce čudno izgleda.

Cila

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

12. dec 2007 10:06

Kako pa zgleda stegnjen "V", tudi moj sin ima podobne težave, pa ga le s težavo prepričujem, da je zdravnik najboljša rešitev pozdrav alenka alenka5

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

12. dec 2007 10:43

Joj,ne pretiravat. Prav nič ne boli,ko noht"dol "potegnejo.Saj dajo injekcijo in tako omrtvičijo prst,kjer se noht dol daje in vsega skupaj traja mogoče 2-3 minute.Je pa potem vsaj mir. Je pa res,da pride to v poštev,če je že zelo vneto(jaz sem imela že cel prst vijolčen zaradi tega)in ni druge rešitve. Če je pa bolj na začetku,je pa tudi pediker ok,samo mora to znat delat,da ni potem še slabše.To pa zares zna bolet(ker dela na živo). lp nejcanja Sporočilo je spremenil(a) nejcanja dne 12. dec 2007 10:43:26

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. dec 2007 11:00

Sinu nohta niso odstranili, ampak mu ga je zdravnik obakrat odrezal toliko, kolikor je bil preširok in se je vraščal. K zdravniku smo šli, ko pedikerji več niso mogli pomagati. Nekomu verejtno lahko, so pa faze, ko ne gre brez zdravnika. Nam je to naredil plastik. Mamamia mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. dec 2007 11:41

Sem ravno govorila s prijateljico, ki je zdravnica in je rekla: "Takoj k zdravniku!" Greš na urgenco, napotijo te na septiko, otrok dobi injekcijo in mu odstranijo noht. To ne boli. Nekaj dni za tem je zoprno, ker se mora rana zapreti, potem pa mu bo začel rasti nov noht in bo bolje. fresh

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. dec 2007 11:47

alenka5 je napisal/a:
Kako pa zgleda stegnjen "V", tudi moj sin ima podobne težave, pa ga le s težavo prepričujem, da je zdravnik najboljša rešitev pozdrav alenka alenka5

sem našla - tukajle je lepo opisano - prispevek O-O   http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1104  še nekaj drugih izkušenj.

Cila

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

12. dec 2007 11:53

Proxima je dala kratka, jedrnata in jasna navodila! slepakura

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

12. dec 2007 13:47

Moj sin je imel s tem velike težave.Sva imela že napotnico za kirurga,pa me je prepričal,da še malo počaka.Jaz sem mu dajala na prst,hermeliko in menjevala,ko je ovenelo,se posušilo.Tako je zdaj, že nekaj let mir in nohta ni bilo potrebno odstranit. dari

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

12. dec 2007 13:57

Tudi meni ga je plastik obrezal. Danes, po cca.10 letih je vidna samo črtica na tisti strani nohta in morda je na otip tisti predel malo drugačen, težav pa nimam več nič. Je pa res, da nekaj časa po tistem nohta nisem mogla videti, se ga dotakniti... striči mi jih je morala mama (še dobro, da sem bila mala:)- verjetno sem imela neko podzavest, da me bo dotik bolel. brza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti