Pečenje na indukcijski plošči

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

12. dec 2007 13:20

Jaz sem pa nazaj na plinu in ga ne zamenjam za nobeno plosco vec. slepakura

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

12. dec 2007 14:00

slepakura je napisal/a:
Jaz sem pa nazaj na plinu in ga ne zamenjam za nobeno plosco vec. slepakura
Kaj se ti je pa tako zamerilo na indukcijski plošči? Lp Nasha

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. dec 2007 14:20

Moja mama ima kombinacijo plina in steklokeramike, ker se takrat nikakor ni mogla ločiti od plina. Zdaj ga pa samo preklinja.

Drugače pa je Tefalova serija Privileg namenjena za uporabo na indukcijskih ploščah. 

Loni Makaroni

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

12. dec 2007 14:28

Nisem imela indukcijske ampak navadno steklokeramicno. Na njej se je poznalo prav vse, se prst. Cakala sem celo vecnost, da se je kaj segrelo. Med gretjem vode za kavo je minil cel film na TV. (no, da ne bom pretiravala). Saj mogoce je bila kriva moja izbira, ampak ko prebiram tole o zamenjavi kuhinjskih posod me nic ne mika, da bi to storila tudi jaz. Sedaj uporabljam plin in v glavnem le creuset ter teflon in sem zadovoljna gospodinja. slepakura

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

12. dec 2007 16:33

Slepakura, če bi imela indukcijo, si plina zagotovo ne bi več želela .....

 

rrr

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

12. dec 2007 17:07

ribaracarak je napisal/a:

Slepakura, če bi imela indukcijo, si plina zagotovo ne bi več želela .....

 

rrr
Ja, saj, nikoli ne reci nikoli. slepakura

mamica03  

član od: 13.11.2007

sporočila: 87

12. dec 2007 19:36

Se pa da na indukcijski super opečt (prste). Auč, me boli že samo ko se spomnem mamica03

Simoncek  

član od: 10.5.2003

sporočila: 13

15. dec 2007 20:29

Moja mama ima indukcijo (ma 70 let) pa se je kar navadila. Vse se hitro in ekonomično (poraba energije) skuha. Pa še tipke so ji všeč :) A bi vas rada opozorila: ko je pripravljala sarme v večji posodi (misleč, da je primerna za indukcijsko ploščo) se je posoda čisto uničila- dobesedno je barva na notranji strani odstopila, plošča pa je na sredini zdaj odkrušena. Tako da...je viden vzrok v posodi in je izbira primerne zelo pomembna. Kar se kave tiče (je kavomanka :))) je indukcija tudi za eno kavo (zelo majhen premer lončka) čisto ok. Gorenje, 4 indukcije. lp simoncek

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

17. jun 2010 1:54

Obujam temo, saj bom v kratkem na novo opremljala kuhinjo. Imam plinski štedilnik, sedaj pa želim indukcijo in sem med drugim videla tudi 2 indukcija in 2 plin. Ima kdo izkušnje s takšno ploščo? Oz. kako ste prešli s plina na indukcijo? In kaj storite, če ravno med kuhanjem zmanjka elektrike? Raje bi imela samo indukcijska kuhališča, me pa malo skrbi prehod. In na kaj naj bom pozorna pri nakupu, katere lastnosti so nujne, katere pa brez potrebe, da ne plačujem nečesa, kar potem sploh ne bom uporabljala.

Vesela bom vsakega nasveta 

tejkica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. jun 2010 7:38

Tejkica,

jaz sem zaljubljen v plin, vendar mislim da ta kombinacija ni fajn. Vzdrževanje čistoče indukcijskega štedilnika je neprimerno lažje. Čiste so tudi posode zunaj ( včasih plin pusti saje ). Jaz bi kupil 2x indukcija+2x steklokeramika, čeprav to tudi tukaj odsvetujejo ( svetujejo 4x indukcija ). Da med kuhanjem zmanjka elektrike ni verjetno, vsaj jaz ne vem, da bi se to naredilo. Upoštevati moraš, da so za indukcijo  neuporabne aluminijaste posode.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti