Pakiranje prazničnega peciva

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 11. dec 2007 19:19 | ogledi: 2.748 | odgovori: 3

Za letošnje obdarovanje sem se tudi jaz odločila za peko različnega peciva. Potrebovala pa bi en nasvet:

- kako naj pakiram različna peciva: piškote, breskvice, ruske kučme, potico, medenjake...

Glede na vaše izlušnje - katero pecivo lahko "zapakiram" skupaj? Kako ga naj zapakiram?

Vse skupaj bom položila bodisi na krožnik ali v skledo - ali naj samo prekrijem s prozorno folijo? Ne zgleda ravno najlepše...

Lepo prosim izkušene kuharice in oblikovalke daril - da mi svetujete. Res ne bi rada, da so piškoti čisto mehki, imajo vsi enak okus, itd...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. dec 2007 19:35

Zavij ga v celofan. Pecivo zapakiraš čim kasneje, preden ga imaš namen oddati, prej pa ga hrani v pločevinastih (ali kakšnih drugih) škatlah. Če boš že prej pakirala, bo aromatično pecivo (npr. medenjaki) pustilo vonj, kremasto pa vlago v druge piškote. matilda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. dec 2007 21:53

V izogib takim in podobnim nevšečnostim bom piškote oblivala in polnila tik predno jih dam iz rok. Praksa pa je pokazala, da so obdarovanci zadevo takoj spravili na varno (beri v usta) in do nevšečnosti ni prišlo. lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. dec 2007 8:05

Jaz sem lani v papirnici kupila zelo lepe kartonaste darilne škatle, s potiskom, kamor sem potem naložila piškote. Delala sem same kompaktne piškote, igrala sem se z dekoracijo. Bili so različnih okusov in barv, od temnih do svetlih. Med plasti piškotov sem dala rižev papir, ki je že v škatli in se tudi barvno ujema z njo. S končnim izidom sem bila zelo zadovoljna. Delam pa po načelu raje manj pa to zelooo lepo in okusno.

 Sem ravno zadnjič pred sebe dobila en pladenj sladkarij, kjer je bilo vse raztreščeno, saj se je polomilo, beri potica... zdrobilo... beri kake krhke stvari... Na koncu pa sem ugotovila, da so vsi minjončki in biskviti namazani z enako masleno kremo... Uh... Domisleno, ni kaj...

Letos sem šla po enake škatle, le manjše, saj bom letos delala le praline za darila. Naslednji teden začnem...

lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 12. dec 2007 08:11:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti