Čokoladni obliv

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

tema odprta - 11. dec 2007 13:13 | ogledi: 4.282 | odgovori: 22

Ojla!

Mene pa zanima, kako bi naredila čokoladni obliv, ki bil bil tanek, ne vem sicer kako naj ga opišem, tak obliv je na kakšnih indijančkih - tanek, da se kar odlomi ko ugriznemo. Saj vem, da se nad paro stopi čokolada in margarina, ampak meni vedno rata preveč gost. Kaj na naredim?

hvala

maja

MAJAA

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. dec 2007 13:50

Da ne odpiram nove teme, vprašam kar tu.  Kupila sem  kakavov  obliv v lidlnu. Stopila sem ga kar v MWP in se je z njim krasno delalo. Vendar pa je okus daleč od tistega, katerega naredim iz jedilne čokolade, se pa precej težje dela z njim, ker se hitreje strjuje.  Zanima me, ali so drugi oblivi, kaj bolj okusni? Saj lidlov je po okusu dober, ne rečem, samo imam občutek, kot bi jedel  maščobo. Lijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2007 14:37

Lijana, saj veš tisto, da je za mal dnarja mal muz"ke... Vhodni materiali v lidl repliko so definitivno slabši od jedilne čokolade in maščobe, s katerimi se dela klasika od glazurice in skladno s tem so tudi rezultati takšni, kot so Vendelina jr.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. dec 2007 15:03

Ja, bo držalo, zato me zanima, ne glede na ceno, kateri obliv je dober, pa da je z njim enostavno delat. Lijana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. dec 2007 15:05

Ne razumem čisto: je dober ali je zanič kot bi jedel maščobo? Tisto zanič sem dodala jaz, ker sama maščoba je meni ogabna. Prisegam na jedilno čokolado z malce olja, raztopit in oblit. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2007 16:16

Lijana, jaz sem v sosedovem hipermarketu kupila čokoladni obliv od enega nemškega proizvajalca - in zdajle sploh ne morem delati reklame za proizvajalca, ker mi je ime brenda ušlo - anyway, na tisti konditorski polici imajo različne "glazuren" in imajo "šokoglazuren" pa "haselnusglazuren", moja izkušnja je pa naslednja. Šokoglazuren je za torto zanič (ker se vidi sled sladkorne pene v njej), medtem ko je za polivanje po piškotih zelo okej. Za tenek premaz s ta pravo glazuro pa jaz vlijem nekaj sladke smetane, nalomim jedilno čokolado, dam posodo nad paro in potem počakam, da se zadeva stopi. Ko je že tekoča, poslušam še ne komad s CD-ja (naslednje tri minute) in potem je zadeva že zelo tekoča in potem stopljeno tvarino zajamem z veliko plitvo žlico/zajemalko in s tem polijem tisto, kar je treba politi, vrnem žlico na krožnik, potem pa še malo manevriram tisto sladico, da čokolada lepo teče - in tako do konca. S tem manevrom sem že uspela lepo preliti smetanovo kremo, pa je zadeva še vedno obliko obdržala.... (je pa res, da sem najprej uničila dve torti, preden mi je uspelo....) Vendelina jr.

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

11. dec 2007 17:09

Jaz pa delam čokoladni obliv po receptu sorodnice iz Srbije.In sicer v kozici zavrem 10 žlic sladkorja in 10 žlic vode.Ko postane gost sirup,dodam 15-20dag grenke čokolade in ko je masa gladka,pa še kavno žličko olja.Olje je zato,da se obliv lepo sveti in da se ne lomi,ko režemo pecivo.Obliv je potrebno nekoliko ohladiti,preden ga zlijemo po pecivu. tanya017

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. dec 2007 18:39

Reca, , sam okus je dober, samo je tako maščoben, kot bi lizal plastiko, ko je strjen. Sem ga poizkusila v tekočem stanju, pa je bil dober po okusu, piškote sem noter namakala in so na izgled  super, še nikoli tako lepi. Zdaj, ko poješ piškot, sploh nimaš občutka, da je gor čokolada in če ga poližeš, se obliv sploh ne topi. Bo treba nazaj na čokolado prešaltat.

Lijana

ZuckerAnna  

član od: 10.12.2007

sporočila: 2

11. dec 2007 19:12

Pozdravljene Jaz čokoladni obliv delam na dva načina, če mora biti redkejši in temen uporabim sledeče. 2 dela klasične temne jedilne čokolade (500 gr), ki jo stopim počasi nad soparo. V ločeni posodi stopim 1 del rastlinske maščobe (250 gr) (če je možno kokosovo mast ali pa rastlinsko belo mast od zvezde). Maščoba se mora pri zelo nizki temperaturi razstopiti, tako, da se lahko v razstopljeni brez težav drži prst v nje. Nato stopljeno rastlinsko maščobo počasi vlijem v čokolado in dobro premešam s kuhalnico ali pa metlico za stepanje da postane zmes enotna. Če je preliv pregost dodam še malo rastlinskega ali sončničnega olja. Prednost preliva je v tem, da se bo zelo zelo lepo svetil, lepo trdil hkrati, pa bo lahko nanos zelo zelo tanek. ZuckerAnna

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

11. dec 2007 21:06

Ojla! Jaz sem pa pri sosedu kupila obliv Wanner in je enkraten. Stopi se v MKW in je hitro dobro in poceni. Lepo in radi se imejmo ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti