Šmorn

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

16. avg 2012 15:52

mamamia, tisti debeli palačinki, preden se jo natrga, pri nas rečemo frtalja. Lahko je sladka (samo osnovno testo, podobno kot za palačinke in se jo posuje s kristalnim sladkorjem), lahko je pa zelenjavna, ko jo naredimo brez sladkorja, dodamo pa nasekljana zelišča (meto, koromač in srčno zelje). Pred kratkim sem eksperimentirala in sladki varjanti dodala naribano jabolko, pa smo se oblizovali. Danes bom poskusila z dodatkom breskve (imam ravno dve na pol gnili za ju porabiti :) )

Pa veliko sladkanja, s šmornom, frtaljo ali čim drugim :)

 

kepa11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. avg 2012 15:59

Lisa je napisal/a:

Že parkrat si napisala, da ti palačinke ne uspejo in prav razmišljala sem, kaj za vraga počneš? Glede na to, da se lotiš razno-raznih, tudi eksotičnih stvari, potem mora biti tukaj trik - morda rada vidiš, da ti kdo palačinke lepo postreže? Dobra ideja!



Lisa

 

Ja, Lisa, moji poskusi s palačinkami res sodijo v tragikomedije ... In se res sprašujemo, kaj za vraga počnem, da ne uspejo? Kljub vsemu, kar mi sicer uspe sčarati v kuhinji, mi palačinke ne uspevajo (mi niti ene eksotične s kokosom niso uspele, so gostje jedli kokos šmorn v raznih barvah ...). Mame povedo vse mogoče trike, gledajo pod prste pri mojih poskusih,  tudi kulinaričarke so mi že pošiljale nasvete, a kaže, da je moja roka nekako čudno nespretna in težka ... Sicer meni tudi "biskvit, ki nikoli ne pade dol", pade dol, in še kako, ampak to se vedno nekako reši; biskvit mi tudi večkrat uspe narediti, da je mehak in voljan in sočen, palačinke pa ...

In, iskreno povedano, nisem tak ljubitelj, da bi mi bilo ljubše, da mi palačinke nekdo že narejene zgolj postreže (je pa dobra ideja, priznam). Smo pa imeli doma vedno hec, ker je tast rad jedel tako palačinke kot šmorn; in ko si je zaželel šmorna, je vedno prosil mene, če mu ga naredim, češ da je boljši od tistega, ki ga naredi tašča.

Ampak se tolažim z mislijo, da je veliko hujših stvari na svetu od nespretnosti pri palačinkah ...

 

 

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. avg 2012 16:03

kepa11 je napisal/a:

mamamia, tisti debeli palačinki, preden se jo natrga, pri nas rečemo frtalja. Lahko je sladka (samo osnovno testo, podobno kot za palačinke in se jo posuje s kristalnim sladkorjem), lahko je pa zelenjavna, ko jo naredimo brez sladkorja, dodamo pa nasekljana zelišča (meto, koromač in srčno zelje). Pred kratkim sem eksperimentirala in sladki varjanti dodala naribano jabolko, pa smo se oblizovali. Danes bom poskusila z dodatkom breskve (imam ravno dve na pol gnili za ju porabiti :) )

Pa veliko sladkanja, s šmornom, frtaljo ali čim drugim :)

 



kepa11

 

Hehe, frtalja se mi vsaj ponesrečit ne more .... obožujem take jedi - zrezana zelenjava, sveža zelišča, pa tudi sladke se ne bi branila

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

16. avg 2012 16:11

Frtalji pa se, če se ne motim, reče cvrtje, v vsakem primeru je dobro

lp

mzm

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

22. avg 2012 8:31

Poskusila trik z maslom in jaaaaaaaaa, uspel pravi šmorn po dolgem času. Hvala!

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti