Testenine- školjke

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

tema odprta - 10. dec 2007 9:17 | ogledi: 5.722 | odgovori: 12

Iz Italije sem v dar dobila testenine v obliki školjk. Ker so precej velike, bi rada pripravila kakšen nadev. Ima mogoče kdo kakšen predlog? S čim jih naj nadevam, da bodo lepe in okusne? Mislim, da bi bile postrežene kot predjed odlične.

lp

rolada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. dec 2007 15:25

meni se zdi, da je bila ta tema čisto pred kratkim, samo ne morem najti... katka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

10. dec 2007 15:37

gromozanske testenine ali ogromne testenine je bil naslov teme ... s0ncek*

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. dec 2007 16:04

Na postu vegi kosila je enkrat mc maya pisala o polnjenih školjkicah, mislim da je bilo s skuto...

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. dec 2007 17:08

Jaz pa rajši ne bom nič svetoval, ker se bo končalo tako, da bo Veri pripravila posladkano pašto, začetnica bo pripeljala ycrno, jo zvezala ( jaz bom prinesel kuhane vampe ) in bomo ycrno nafutrali ( z vampi in sladko pašto ), za sadje pa bo dobila kaki. ežoj

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. feb 2009 9:39

 rolada sicer ni dobila prav veliko idej, bo mogoče meni več uspelo.

Objavljene recepte sem pregledala, a rabim še kako idejo. Pripravila bi jih v soboto za brezmesne jedce in doječo mamico, ki ne za enkrat še ne sme jesti morskih sadežev.

kobra 1

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

5. feb 2009 9:58

Tale moj recept je brezmesen: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11078 Lahko pa polniš: - s špinačo in mocarelo - s špinačo in ricotto - ricotto in gobami - kozji sir in orehi,....... možnosti je res veliko... Pa če na googla vtipkaš stuffed pasta shells boš tudi dobila kar nekaj zadetkov, pa malo pobrskaj... Sporočilo je spremenil(a) Majolčica dne 05. feb 2009 10:01:05

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

5. feb 2009 10:44

Lahko jih napolnis na razlicne nacine: 1) spinaca, skuta, koscki topljivega sira, malo sunke rezane na kocke 2) pasirane kuhane articoke in smetana za kuhanje 3) rdec radic + malo besamelne omake (za povezat sestavine) + topljiv sir (recimo livada - v Italiji bi dali sir tipa scamorza) 4) pocvrto meso zacimbami in gobicami. Skoljke nadevas, polozis v pekac, zalijes z besamelno omako in speces. Mi jih imamo zelo radi. Ker nas je dosti, naredim vcasih dva razlicna nadeva in zadovoljim razlicne okuse. ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2009 10:56

Sesekljaj na drobno paradižnik, papriko, bučke, malo čebule, malo dušiš na olivnem olju, doliješ malo vode (ali vina, saj alkohol izpari, aroma pa ostane), potreseš s svežimi zelišči. Nadevaš školjke, lahko potreseš s sirom in daš za 15 minut v pečico.Tudi jačevce lahko dodaš, ali katero koli drugo zelenjavo.

 

O nadevih s skuto, ricoto in podobnim so že predhodnice pisale.

 

Mamamia

 

 

mamamia

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

5. feb 2009 12:11

ežoj je napisal/a:
Jaz pa rajši ne bom nič svetoval, ker se bo končalo tako, da bo Veri pripravila posladkano pašto, začetnica bo pripeljala ycrno, jo zvezala ( jaz bom prinesel kuhane vampe ) in bomo ycrno nafutrali ( z vampi in sladko pašto ), za sadje pa bo dobila kaki. ežoj
hahahahahahahahahahahahahahahaha ežoj tega pa takrat sploh opazila nisem :)))))) dober si mi ti ni kaj :) vampe bom še nekako požrla, ostalo pa rajši ne, hvala ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti