Mesna rolada

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 9. dec 2007 20:57 | ogledi: 21.667 | odgovori: 13

Pozdravljeni. Letos bi rada za božič naredila mesno rolado. Ponavadi jo kar kupim, vendar pa sem se letos odločila, da jo raje sama izdelam. Ima katera nasvet, kako jo naredim oziroma kakšen nadev naj dam v meso. Najlepša hvala za odgovore.

LP

mina20

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

10. dec 2007 7:41

 

Dragička, tvoja štruca je gotovo super. Jo postrežeš kot hladno prilogo? Jaz te pa lepo prosim,če poveš kakšen  preverjen recept za mesno rolado polnjeno s kakim nadevom. Meni so take rolade super in zelo "nobel", primerne  za prihajajoči čas.Čeprav nisem ravno začetnica v kuhanju, se tega še nisem lotila, ker se mi zdi precej zahtevno. Hvala vnaprej.

Se opravičujem mini20, da sem se vrinila v njeno temo.

Mic

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

10. dec 2007 8:07

http://www.gastronomija.info/forum/viewtopic.php?t=3949 Tale je pa tako lepa in seveda dobra tudi. Samo, fajn je, da jo zaviješ pred pečenjem v kakšno folijo ali pa svinjsko pečko. Ali pa tako kot Dragička, v listnato testo. gaja 1 Sporočilo je spremenil(a) gaja 1 dne 10. dec 2007 08:08:59

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. dec 2007 8:21

meni pa je všeč tista, v katero daš notri trdo kuhano jajce in hrenovko, da se lepo vidi, ko se reže saj je recept v bazi, za to z jajcem, pa ga ne najdem katka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. dec 2007 10:31

Prva stvar pri doma narejeni mesni ruladi je zanesljiv mesar, s katerim si v dovolj prijateljskih odnosih, da ga prosis, naj ti iz lepega velikega kosa cim bolj nemastnih svinjskih, se boljse telecjih reber izpuli kosti. To lahko naredis tudi sama, je pa malo zoprno. Kosti naj ti zavije posebej, ker ti bodo se prisle prav. Ce je kos predebel, naj ti ga tudi plosko prereze na polovico - moras dobit priblizno 1.5 - 2 cm debeline. Potem pa takole: zmesas pol kozarca gorcice, zlicko strtega popra, zlico soli, pol zlicke strtega koriandra in dve glavici olupljenega in strtega cesna v nekaksno pasto. S polovico mesanice premazes plosko razgrnjeno pecenko. Nato nanjo izmenicno zlagas palicice pancete, na trakove narezano svezo rdeco in zeleno papriko, na trakove narezan por, palicice korenja, lahko tudi kisle kumarice (meni ne sedejo). Pozor: pomembno je, da pred nadevanjem pogledas, v katero smer lezijo mesna vlakna, palicice zelenjave nalagas vzporedno z njimi, da bos lahko peceno rulado rezala pravokotno na to smer. Potreses z veliko zlico zelenega popra iz slanice in dvema zlicama kaper. Vse skupaj zvijes v rulado, prevezes s kuhinjsko nitjo in premazes s preostankom gorcicne mesanice. Na pekac nato zlozis kosti, nanje pecenko, prilozis dve ali tri cez pol prerezane cebule, na pol prerezano limono, nekaj klinckov, en ali dva lovorova lista, vse skupaj prelijes z decilitrom razgrete mascobe, da povrsina pecenke takoj zakrkne, prilijes na dno malo belega vina, nato pa peces kar dolgo - vsaj dve uri in pol na 180-190"C, prvo uro in pol pokrito z alufolijo. Med peko zalivas z vinom, da se pecenkin sok ne zazge. Vmes dvakrat obrnes - po prvi in po drugi uri. Ko je peceno (poskusis z leseno spilo ali tankim nozem), prelozis na kroznik na serviranje in pokrijes, da se pecenka umiri - sele potem razvezes kuhinjsko nit. Medtem zalijes tisto, kar je v pekacu, s cetrt litra belega vina, prevres, precedis, posnames vecji del mascobe in po potrebi se enkrat prevres. Ce omaka ni dovolj gosta, dodas zlico kisle smetane, od takrat naprej pa ne pregrevas vec. Postrezes toplo, se boljse (in zelo dekorativno) je hladno. lp, proxima

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

10. dec 2007 10:58

jaz pa čisto preprosto,maso za mleto štruco malo raztegnem,obložim s panceto ali pršutom in šampinjoni,pa potem zvijem skupaj in dam pečt-lahko jo tudi pred pečenjem zaviješ v panceto,samo potem temu primerno osnovno maso manj soliš-med peko jo polivam z rdečim vinom ali pivom.Mogoče si kaj pomagaš,čao. cheleste

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

10. dec 2007 12:55

Dober kilogram enkrat mletega mesa, 80% govejega ostalo svinskega, 2 stari žemlji narezani na kockice, preliti z mlekom in ožeti, slanina narezana na najmanjše koščeke, popečena z eno narzano čebulo in strokom česna, poper, sol, majaron, šetraj, peteršilj, eno jajce. To vse dobro zgneteš kar z naojenimi rokami in oblikuješ štruco. V pekač daš svinjske kosti in nanje položoš štruco, zaliješ z govejo juho do 1/3 štruce in pečeš eno uro na 180°c. Deset minut pred koncem počenja premažeš s kislo smetano. Ko štruco vzameš iz pečice jo pokriješ in počasi ohladiš, da jo lažje režeš. To je za 5 porcij, če je kot glavna jed ( 2 koščka na porcijo). Naj jim tekne. Pozdrav, antonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti