Mikrovalovna pečka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

tema odprta - 9. dec 2007 18:04 | ogledi: 3.528 | odgovori: 11

Hm, Hm...ker folija nikogar več ne zanima, odgovor pa seveda potrebujem, mi ne preostane drugega kot da odprem novo temo, žal, moderatorji....sorry

Copy/paste:

Da ne odpiram nove teme ( edit. sem jo bil prisiljen..he he ) in se navežem že na tole obstoječo ( edit: katero že??):

Kupujemo mikrowelle, pa jih je na trgu miljon pa še čez, kaj predlagate, naše želje so nekako takole usmerjene:

- da ni prevelika

- da ima žar ( to bi bilo obvezno)

- da ima konvekcijo ( to je malo manj obvezno, če pa jo ima kdo s tem sistemom pa naj napiše izkušnje in zakaj je dobro to)

- mikrovalovi (itak)

- funkcijo odtajevanja

- všečen design

- nizka cena

Vem da vsem kriterijem ne bo mogoče zadovoljiti, sem pa odprt za vse predloge...

Hvala

Escada

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

9. dec 2007 18:16

Točno tako so imeli v Hoferju na akciji. Vsake toliko jo še imajo. Sicer je pa po moje čisto vseeno, katero kupiš, midva imava tri različne (na večih koncih) in so vse tri identične. Sonja

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

9. dec 2007 19:12

diling je napisal/a:
Točno tako so imeli v Hoferju na akciji. Vsake toliko jo še imajo. Sicer je pa po moje čisto vseeno, katero kupiš, midva imava tri različne (na večih koncih) in so vse tri identične. Sonja
ali imaš kakšen link do te mikro... Jaz gledam trenutno: tole Matrixovo..http://www.mimovrste.com/artikel/3310020211/mikrovalov tole Gorenjevo....http://www.mimovrste.com/artikel/3310021414/mikrovalov in še Candy ( ta je najdražja in toliko sem ŠE, pripravljen dat, ampak raje nebi)....http://www.mimovrste.com/artikel/3310015922/mikrovalov Ima kdo kakšen predlog, mnenje Escada

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. dec 2007 20:14

escada,

zjutraj sem ti hotel svetovat tole matrix pečico, pa je nisem našel na enaa.com in nisem vedel kje iskati ( videl sem je v naši " vaški " trgovini ). Te pečice so uporabne  praktički za vse, edino je problem kaj večjega, recimo gos ali purana bo problem. Jaz sem pekel različne krompirje - musake, manjše kose mesa kot pečenka, torte, baklave....., še ne obvladam kombinacije mikrovalovi+konvekcijska. Tista gorenjeva je ( se mi zdi ) brez konvekcijske pečice. Če ti je važna velikost, potem se odloči za večjo ( candy ). Pekač se v vseh pečicah vrti, zaradi tega je boljše imeti okrogle ( ali eliptične ) pekače, ker ti pri štirioglatih hitro pride diagonala prevelika, pa se zatika. Jaz sicer imam Sharp, vendar po moje ni razlike, od matrixa imam mini pomivalni stroj in nimam pripomb ( kupljen pri enaa.com, za tole mimovrste.com sem slišal nekaj pripomb, zaradu tega prej preveri ). Kot sem že prej nekje povedal, nabavil sem indukcijski kuhalnik, pa, ker sem bil zadovoljen z mikrovalovno pečico, sem stari plinski štedilnik vrgel ven in sedaj za vse imam mikrovalovno pečico, Resnici na ljubo, mikrovalove uporabljam edino za odtajevanje, sem naročil dve knjigi, pa ko dobim se bom dal v experimentiranje.

lp 

ežoj

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

9. dec 2007 20:21

Ežoj, hvala za razlago.. glede na to, da si pekel že s konvekcijo....se to obnaša isto kot pečica, tale navadna ko jih imamo doma na vroč zrak, le da je manjša... Ker midva sva dva in včasih je brezveze zalaufat tavelko pečico ....npr za dve pečeni bedri ( ne me čudno gledat, ampak v osnovi nemaram pečenega mesa v ponvi na štedilniku) hvala še enkrat Escada

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. dec 2007 20:55

Malo prej sem še enkrat pogledal, pa za ono candy-jevo nisem siguren, da ima konvekcijo. Če že kupuješ, naj ima konvekcijo, ker pol itak ima spodnji in zgornji žar, pa kombinacije, mikrovalovi+žar ( spodnji ali zgornji ), pa kombinacija konvekcija+mikrovalovi. Konvekcijska se obnaša praktički kot navadna pečica ( včeraj sem si za večerjo naredil burek od 120 gr.moke, torej večerja za enega, in to se lepo speče, brez konvekcijske pečice ( le mikrovalovi+žar ) ( verjetno ) ne bi bilo mogoče. Uporabno je tudi za peciva. Tako kot si povedal: uporabno je kot navadna pečica, le da je manjša ( zdi se mi, da se hitreje segreje ). Jaz sicer delam po svoje, pečico zmeraj prej segrejem, pa vse kar pečem, dam v vročo, segreto pečico. Pri moji pečici se nastavi temperatura, pa displej kaže nastavljeno temperaturo, ne pa dejansko. ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. dec 2007 23:08

Ja, bi rekel, da je čist v redu. za primerjavo, moja ( s katero sem zadovoljen ): 26 litrov, 900W mikrovalov, spodnji žar 0,6kW, zgornji 1,2kW, konvekcijske 1,8 kW.

lp 

ežoj

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

10. dec 2007 4:47

Jaz v taki pecem celo kruh in se odlicno obnese! (Panasonic) slepakura

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

10. dec 2007 7:41

Dobro je, če ima pečica vse troje - žar, konvekcijo in MW. Jaz uporabljam vse troje. Odvisno pač, kaj rabim v danem trenutku. Pa seveda kombinacije vseh terh načinov pečenja.

 

Linka do Hoferjeve pa nimam. Je že šlo mimo. :) 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti