Slani inčuni

vajenec  

član od: 18.1.2002

sporočila: 2

tema odprta - 14. avg 2002 23:17 | ogledi: 4.355 | odgovori: 2

Lani so mi v Diklu (blizu Zadra), v neki domači konobi v lončeni posodici postregli tole:

pršut, paški sir, olive, slane inčune in malo njihovega olja, domač kruh in črno vino - in še enkrat .

Žal letos nisem imel enake sreče, vseeno pa me zanima ali kdo ve, kako se pripravi slane inčune?

Vajenec

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

14. avg 2002 23:55

Pozimi z mrežo ulovljene inčune, sardeli podobne ribe brez lusk, le nekoliko manjše in bolj sloke, se po plasteh s soljo naloži v lesene kadi, obteži –tako kot zelje- in počaka do druge zime. Takrat se jih »sleče«, očisti in fileje potopi v kozarce z olivnim oljem. Tako smo jih vsaj pred mnogimi leti pripravljali v Barkolah. Lp! Riko

opala  

član od: 19.8.2003

sporočila: 4

19. avg 2003 12:53

Ali pa greš v eno izmed veleblagovnic in si privoščiš sardone (inčune) podjetja Salladia (žal brez reklame ne gre), kjer jih izdelujejo najboljše (žal v plastičnih kadeh) in na roko očiščene! Da ne govorim o sardonih v limoninem soku jure

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti