Pomarančna marmelada

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. dec 2007 13:22

Mislim, da je trenutno nimajo. No, morda je tako le v onih dveh, kamor jaz zaidem.

rimljanka

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

9. dec 2007 13:38

hoj! imajo jo ! sem jo v petek kupila. res je super ! GOSPAKATJA

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

9. dec 2007 13:57

Imeli naj bi jo stalno. Je pa res, da jo včasih zmanjka in je potem kak teden ni. Imajo pa tudi pomarančo v kombinaciji z jagodo, ki je prav tako odlična. Meni sploh sedejo te marmelade iz Hoferja takih in drugačnih okusov, pa drugače nisem ne vem kakšna ljubiteljica marmelad... Lotti

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. dec 2007 18:47

Dobila sem domačo pomarančno marmelado, ki je sicer brez olupkov, ampak kljub temu malo greni. Za kaj jo lahko uporabim? Na kruh ali palačinke mi nekako ne paše. Hvala petkica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

1. sep 2010 20:24

Včeraj sem kupila pomarančno marmelado, ki sem jo mislila uporabiti za mazanje biskvita pri torti. Danes sem jo probala in greni in tudi tu berem, da pomarančne m. grenijo. Joj, zakaj nisem že pred nakupom prebrala ta sporočila. Ali se vam zdi, da bo torta s to marmelado zanič? Kako bi bilo če bi jo segrela in primešala malo sladkorja v prahu? Saj ni problem v tem, da ne bi imela druge marmelade, ampak želela sem čokoladno- pomarančno torto.

katti

Sporočilo je spremenil(a) katti dne 01. 2010 20:29

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

1. sep 2010 21:30

Sladkor mislim, da ne bo pomagal, ker "žele" sam v pomarančni marmeladi ni tako slab navadno, pogreni pri večini proizvajalcev, ko pregrizneš obilo lupin, ki so vmešane. Če imaš voljo poskusi pobrati čimveč lupin ven. Sama pomarančno marmelado za mazanje tort redčim z malce limoninega ali pomarančnega soka, kar tudi malce pomaga pri slabšem okusu. Viva Meier

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2010 21:40

Ampak saj pomarančna marmelada MORA greniti, in tak okus se dobro ujema s čokolado, sploh temno. Če uporabiš samo pomarančni sok, marmelada ne bo grenila, ampak po moje boš morala tako marmelado narediti sama.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. sep 2010 7:06

Še dvakrat se obrnemo in pričela se bo sezona pomaranč, zato jo lahko narediš tudi sama.

 

1,5 kg neškroplenih pomaranč (cca 5 kom)(kupim  jih v Mercatorju BIO pakirane, dobiš jih tudi v Kalčku in še kje drugje)1 kg želirnega sladkorja (LAHKO delaš tudi z želinom-po navodilih)sok ene limonemalo rumaščepec cimeta (po ukusu)lahko tudi malo vanilije ali vanilijev dodatek (po lastni izbiri)Neškropljene sadeže umijemo in zdrgnemo pod vročo vodo in jih posušimo. Pomaranče olipimo in lupino narežemo na zelo tanke trakove (jaz imam poseben nožek, kupljen v Merkurju za strganje lupine -limon oz.pomaranč ).Pomaranče do konca olupimo(beli del povsem odstranimo)in jih razdelimo na krhlje.Ostati mora cca 1 kg krhljev .Krhlje narežemo na kocke in jih skupaj z lupino, želirnim sladkorjem in sokom ene limone pustimo pokrito čez noč. Naslednji dan lonec segrejemo in kuhamo dobrih 5 minut.Naredimo želirni preiskus, na krožnik kapnemo nekaj marmelade, ki se mora pri ohlajanju zgostiti.Marmelado napolnimo v čiste kozarčke, ki smo jih splahnili z rumom.Ko so polni,dodamo še nekaj ruma in neprodušno zapremo.Res je dobra!Nekaj posebnega, kar običajno nismo navajeni. Pobaj, ne bo ti žal.

kobra 1

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. sep 2010 13:00

Pa bom res probala sama naredit marmelado, ampak potem, ko pride sezona pomaranč. Za toto bom pa probala z sokom pa mal sladkorja. Hvala.

katti

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. sep 2010 18:58

Katti ,ti jo kar uporabi,sploh se ne bo čutilo ,če imaš vmes čokolado.Jaz sem kupila pomarančni đem v Hoferju,ga mažem med čokoladne piškote.Res mal greni,če ješ samega  ampak med piškoti je super.

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti