Pečenice

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

23. nov 2011 9:29

Zdej jih bom prvič dala v skrinjo,slišala sem da spremenijo okus ker so v skrinji .Pa tudi na radiju sem slišala da jih dajo v vodo,sama nimam toliko prostora da bi jih tako dala .Včeraj sem jih vakuumsko zaprla in dala v skrinjo,4 pečenic bom dala tako v vodo pa v posodo od sladoleda da vidim razliko.

http://www.seniorji.info/PRAKTICNI_NASVETI_Recept_za_p

golubić

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. nov 2011 10:56

Meni sicer zmrznjena svinjina ne potegne, še več, mi je skoraj ogabna. Predvsem maščoba dobi okus po žaltavem in zato svinjine nikoli ne zmrzujem. Sem pa že zazmrznil npr. krvavice, jetrnice in mesene klobase in so bile čisto kul. Seveda niso takšne kot sveže ampak povsem solidne tudi še čez kak mesec ali dva. Glede zmrzovanja v vodi pa zanima tudi mene in bom probal ker podoben postopek delajo tudi z ribami , ki jih takoj po ulovu na sredi morja zamrznjejo v vodi in jih tako neprodušno zaprejo. Take ribe so mnogokrat boljše kot mnogo drugih, ki jih v ribarnicah ponujajo pod svežo robo. tako da neki je na tem , nedvomno. 

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

23. nov 2011 11:42

Moja soseda zmrzuje vse vrste klobas na "vodni način" in pravi, da potem ne dobijo žarkega priokusa.

Sama nimam prakse s tem.

lp

mzm

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

23. nov 2011 21:55

Tudi jaz jih vedno dam v vodo in so res dobre.Dam jih v dve vrečki,notri nalijem vodo in dam zamrznit.

Milži

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

25. nov 2011 19:02

Jaz jih tudi dam v vodo, ker tako preprečim dostop zraka do klobas in ostanejo zelo dolgo okusne in ne smrdijo ko se kuhajo. Nisem pa še probala vakumiranih klobas. V vodi zmrznjene sem probala še septembra in so skoraj ali pa prav takega okusa kot frišne.

franciska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti