Spiralni šal

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

tema odprta - 7. dec 2007 16:15 | ogledi: 4.869 | odgovori: 10

Je že katera pletla spiralni šal? Našla sem navodila v hr, pa - ker nisem ravno "štrikarica", navodil ne razumem prav dobro. Bi mi katera, ki zna, hotela tole razložiti "na način za telebane"?

Hvala!

Naniži 22 očice. Početni red: 1. očicu prebaci na desnu iglu, štrikaj pravo 10 očica (o.), krivo 11o.

1.red: Prebaci 1.o., pravo 8o., umotaj i okreni (u&o), krivo do kraja reda

2.red: Prebaci 1.o., pravo 6o., u&o, krivo do kraja reda

3.red: Prebaci 1.o., pravo 4o., u&o, krivo do kraja reda

4.red: Prebaci 1.o., pravo 4o., (pleti skupa umotanu o., pravo) 3 puta, krivo do kraja.

Ova 4 reda se ponavljaju do iznemoglosti, nedostatka vune ili jednostavno što prestaje biti zanimljivo.

Neka objašnjenja:

Umotaj i okreni: očicu koja slijedi prebaci na desnu iglu, nit pletiva prebaci sprijeda (do tada je bila otraga - nikako preko igle), vrati prebačenu očicu na lijevu iglu, nit pletenja prebaci otraga, okreni cjelokupni rad - dakle, ispuštena očica je umotana s niti pletenja.

Pleti skupa umotanu očicu: očicu koja je bila umotana (i neštrikana) preštrikaj pravo, nit koja ju je umotala (ili omotala) podigni lijevom iglom, prebaci preštirkanu očicu na lijevu iglu također. Umotani dio prebaci preko očice koju si preštikala pravo!

andda

Temo je spremenil(a) andda dne 07. dec 2007 20:36:48

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

7. dec 2007 19:42

Zelo me zanima, kako ta šal izgleda, a žal do slike ni moč priti. mandarinca

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

7. dec 2007 19:57

Ja, vidim da se preko tega linka, ki sem ga skopirala, ne da pogledat slikce. Če greš na google in v iskalnik odtipkaš "spiralni šal" in iščeš med slikami, ti jih takoj nekaj vrže ven. andda

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

7. dec 2007 19:58

Evo, Jade rešila zadevo andda

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

8. dec 2007 22:10

Sem naštimala mojo mami, da je probala štrikati po teh navodilih pa ji ne rata. Pravi, da bi morala imeti izdelek v roki, da bi videla, kako je narejeno. Upam, da se oglasi kakšna "profesionalna štrikarica" in nam razloži zadevo. mandarinca

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

9. dec 2007 11:57

Hvala za trud, mandarinca. Verjetno bo kakšna profesinalna štrikarica tole z lahkoto razvozljala. Tudi jaz sem probala, pa mi ni nič ratalo. andda

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

9. dec 2007 19:27

Probala sem s pomočjo linka, ki ga je prilepila Jade = povsem enostavno Vzorček z 22 zankami: Gre pa takole: Nasnutek 22 zank popleteš tako, da prvo zanko preneseš na desno iglo, 10 zank popleteš desno, 11 zank levo. Nato sledi: 1. vrsta: Prvo zanko preneseš na desno iglo, 8 zank popleteš desno, naslednjo zanko nepopleteno preneseš na desno iglo, volno pod levo iglo preneseš na lice pletenja, zanko vrneš nazaj na levo iglo, volno pred zanko za pletenje potegneš pod desno iglo za pletenje, nato pletenje obrneš in do konca vrste pleteš leve zanke (pri tem ti ena zanka ni popletena ampak je ovita z volno) 2. vrsta: Prvo zanko preneseš na desno iglo, 6 zank popleteš desno,naslednjo zanko nepopleteno preneseš na desno iglo, volno pod levo iglo preneseš na lice pletenja, zanko vrneš nazaj na levo iglo, volno pred zanko za pletenje potegneš pod desno iglo za pletenje, nato pletenje obrneš in do konca vrste pleteš leve zanke 3. vrsta: Prvo zanko preneš na desno iglo, 4 zanke popleteš desno, naslednjo zanko nepopleteno preneseš na desno iglo, volno pod levo iglo preneseš na lice pletenja, zanko vrneš nazaj na levo iglo, volno pred zanko za pletenje potegneš pod desno igloza pletenje, nato pletenje obrneš in do konca vrste pleteš leve zanke 4. vrsta: Prvo zanko preneseš na desno iglo, 4 zanke popleteš desno * ovito (nepopleteno) zanko popleteš desno, nitko, ki je ovita pred to zanko dvigni z levo iglo, dodaj ji z desne igle prej desno popleteno zanko, potegni nitko čeznjo in jo vrni na desno iglo, naslednjo zanko popleti desno * (od* do * ponovi še dvakrat, ker imaš skupaj v vrsti tri ovite nepopletene zanke) nato sledijo do konca vrste leve zanke. Ponavljaš vrste od 1. do 4. Upam, da je dovolj razumljivo - nisem prevajala navodil ampak sem pisala tako, kot sem pletla. Kristalka

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

11. dec 2007 13:15

Super, Kristalka, tole mi je pa že bolj razumljivo. Hvala za pomoč. andda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2007 14:42

Ups. pa ravno sem zajemala sapo za odgovor, scrollam do konca in vidim, da je kristalka zadevo že osvojila... Vendelina jr.

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

11. dec 2007 14:45

Bravo Kristalka Jerneja USA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti