Koliko premorete tistih pravih prijateljev predvsem pa prijateljic

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

30. mar 2009 20:52

Po vseh vaših mnenjih in mojem tehtnem premisleku, sem se odločila, da jim ob prvi priliki povem kako so me prizadeli. In, da od njih nisem pričakovala nič drugega kot to, kar je zapisala Loni v spodnjem besedilu. Pa hvala vsem, ker me imate radi tako kot sem [sopeksrckov] lp, pinka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2009 21:00

mamamia je napisal/a:

Za razliko od sorodnikov si lahko prijatelje vsaj izbiramo.  mamamia

 

Moj najljubši izrek, ki je vsa leta študija krasil mojo čumnato v študentskih domovih.

"Bog nam je dal sorodnike, hvala Bogu, da si prijatelje lahko izbiramo sami."

Loni Makaroni

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

30. mar 2009 21:16

Mi prej ni uspelo prilepiti citata. [citat=--Loni--]

Pa hvala vsem, ker me imate radi tako kot sem. [sopeksrckov]

Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 30. mar 2009 21:17:48

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

31. mar 2009 7:22

Že od otroštva imam prijateljico, ki živi v Berlinu. Pogosto se slišiva, dvakrat letno za dalj časa se vidiva in da je res prava prijateljica je dokazala že nekajkrat. Pred leti sem si zlomila nogo in ker je vedela, da mi mož ne bo nič pomagal, sin pa je imel komaj 5 let, si je vzela tri tedne dopusta in pripeljala na pomoč. Zjutraj sem ji to povedala po telefonu, ob desetih zvečer je bila že pri meni. In ko je nekaj let kasneje imela sama težave, ker je zaradi nesrečne ljubezni in smrti svoje brata poiskala tolažbo v alkoholu, sva skupaj rešili to težavo. Pri meni je bila mesec dni in se odvajala od zasvojenosti. Bilo je grozno. Tudi jaz sem si vzela dopust, zaklenili sva se v stanovanje, sinu sem razložila kaj se dogaja. Pri moji zdravnici sem dobila napotke kako naj ravnam z njo. Najhujši je bil prvi teden brez alkohola. Prebedele sva vse noči, vendar se je splačalo. Po mesecu dni je odšla od mene ozdravljena. Prav tako imam v svoji bližini štiri prijateljice že nekaj let, slišimo se vsak dan, nikoli še ni prišlo nič narobe med nami, vedno si pomagamo. Sedaj smo že v zrelih letih, zato skupaj rešujemo tiste male zdravstvene težave, predvsem pa nam je najpomembnejše to, da si znamo prisluhniti. Nikoli si ne vsiljujemo mnenj, veliko se smejemo, hodimo na sprehode, itd... Ja, v pravo prijateljstvo je potrebno vlagati, se tudi žrtvovati, vendar se vedno obrestuje. Veš, da imaš vedno nekoga, na katerega se lahko zaneseš, da ti bo pomagal, sam pa to tudi nesebično vračaš. In ostane prekrasen občutek. ursula-ce

etoile  

član od: 18.3.2009

sporočila: 15

31. mar 2009 8:51

Pregovor pravi: bodi previden pri prijateljih, sovraznike ze poznas....... Lep dan etoile

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2009 11:57

pinka je napisal/a:
Po vseh vaših mnenjih in mojem tehtnem premisleku, sem se odločila, da jim ob prvi priliki povem kako so me prizadeli. In, da od njih nisem pričakovala nič drugega kot to, kar je zapisala Loni v spodnjem besedilu.Pa hvala vsem, ker me imate radi tako kot sem lp, pinka

 

Da so te prizadeli jim povej samo v primeru, če jih imaš res za prijatelje, in če si prepričana, da se bodo zaradi tega zamislili in se zavedli, da so ravnali napak. Ker samo prijatelj bo to razumel, vsak drug pa bo v sebi juckal, ker je uspel prizadeti drugega. Drži, kar je zapisala etoile ...

 

Mamamia

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. mar 2009 12:03

etoile je napisal/a:
Pregovor pravi: bodi previden pri prijateljih, sovraznike ze poznas.......Lep dan etoile

pa je tudi še en podoben : O Bog, obrani  me od prijateljev, od sovražnikov se bom sam.

ežoj

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

31. mar 2009 12:21

Mamamia, itak niso pravi prijatelji, tako, da mi je čisto vseeno. Meni bo lažje, razumeli pa verjetno itak ne bodo. Me prav zanima, kako se bodo obnašli ob prvem srečanju. Verjetno pocukrano. Tako malo smo na tem svetu, pa še zmeraj močno prevladuje, hudobija, zloba, zavist... lp, pinka Okrog vseh dreves Okrog vseh dreves se lahko loviš. Za vsemi drevesi se lahko skrivaš. Na nobeno se ne naslanjaj! Ne, veš, katero je trhlo, spodkopano, nažagano. Lahko padeš. Hudo. A, to ni najhuje. Huje je, ker potem sumiš, da so vsa drevesa trhla, spodkopana, nažagana. In nenadoma si tako žalosten. In sam. Neža Maurer

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2009 12:54

Ah, pinka, linžerijo in družbo si pa vsaka izbira sama in če se pri izbiri zmoti, lahko vedno zamenja..... Vendelina jr.

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

31. mar 2009 12:59

Hm. Imam samo enega prijatelja in eno prijateljico. Dovolj. Upam, da bo še dolgo ostalo tako. Ne bi želela naštevati, kaj vse smo storili druga za drugega. Kako izgleda totalen psihični zlom, ti pa mu tist trenutek pomeniš zdravo psihično jedro, ki mu da energijo in optimizem za naprej. In obratno. Najbolje pri tem je, da se lahko nekomu razkriješ v celoti, pa te ima še vedno rad. Osupljivo. Zame je to čudež. Vendy, kakšna je po tvoji izkušnji zdrava reakcija oziroma kako se človek pravilno postavi zase. Če mene kateri od njiju pokritizira mi sicer ni najboljši občutek na svetu, temveč ju poslušam, potem pa v sebi premeljem, "začutim" pravi odgovor in začnem ravnati tako, če mi to narekuje tudi filing. Večji problem imam, kadar me napade na primer šef, ki je izrazito ambivalenten - ko je dobre volje, ti obljubi vse, si odličen delavec, tralala, ko je slabe, poslušaš žaljivke in očitke o nesposobnosti. Težko se je postaviti zase pred človekom, ki ima ego večji od Triglava in bognedaj, da bi kdo namignil na njegovo nezmotljivost. In če je od njegovega razpoloženja odvisna tvoja plača. Košuta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti