Ajvar

danica  

član od: 9.1.2002

sporočila: 13

tema odprta - 13. avg 2002 15:11 | ogledi: 2.942 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Med recepti sem zasledila 2 recepta za ajvar od katerih sem enega že preizkusila.

Če kdo ve še za kakšnega ali kaj podobnega , prosim naj ga napiše.

Danica

danica spelic

neznan uporabnik

13. avg 2002 15:20

Živjo! Potrebuješ 50 mesnatih paprik in 4 do 5 melancan. Opečeš jih v pečici, zložiš v posodo in pokriješ. Nato jih olupiš, očistiš semena in deneš na cedilo, da se odtečejo. Zmelješ jih na mesnem stroju. Zmes daš v lonec, jo posoliš, po okusu dodaš olje in kis ter kuhaš pol ure na srednjem ognju. Z ohlajeno zmesjo napolniš kozarce in jih shraniš v hladnem in zračnem prostoru. Lahko ga začiniš tudi s česnom. Upam, da recept ni identičen dvema, ki ste jih našla in, da vam bo prišel prav. Layne

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

13. avg 2002 23:01

Recept za papriko z gorčico 3 kg paprike 1 kg čebule 8 strokov česna Zavremo: 1/4 l kisa, 1/4 l vode, 2 žlici sladkorja, 2 žlici soli, 2dl olja V vrelo tekočino damo narezano zelenjavo in kuhamo 12 minut. Odcedimo, dodamo 1/2 kg gorčice, zmešamo, po potrebi dodamo še sok, ki smo ga odcedili, nadevamo v kozarčke.... Ajvar IV. 2,5 kg rdeče paprike 1 kg melancan 1 (pekoč?) feferon 1 l vinskega kisa razredčimo s 1/2 l vode, zavremo in kuhamo narezano zelenjavo 5 - 10 min. Odcedimo in še toplo zmeljemo. Zmes damo v lonec, dodamo 1 glavo zdrobljenega česna in olje, sol in poper po okusu in kuhamo 3/4 do 1 uro. Zmes vročo nadevamo v kozarce in dobro potlačimo, da ne ostanejo med njo zračni mehurčki. Oba recepta sta že večkrat preiskušena. Aja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti