Boleč križ v nosečnosti

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

tema odprta - 5. dec 2007 23:35 | ogledi: 7.026 | odgovori: 19

A mi zaupate, s čim ste si lajšale bolečine v križu med nosečnostjo?

Ali ve katera za kakšno telovadno vajo ali kaj podobnega?

Moja hči je mesec pred porodom in hvaležna vam bom, če mi daste kak nasvet, kako naj omili bolečine. Do sedaj je bilo vse v redu, zdaj pa že cel dan čuti bolečine.

Hvala vam.

seherezada

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. dec 2007 0:20

jaz sem delala jogo praktično vsak dan in plavala 4x na teden, je pomagalo:) Veri

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

6. dec 2007 0:46

Veri, hvala. Mi napišeš, katere asane so ti odgovarjale? Tudi jaz sem ji svetovala jogo, a ne ve, katere vaje naj dela, da ne bi sprožila nepotrebnih komplikacij. seherezada

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

6. dec 2007 7:07

Zadnji mesec plavanje ni ravno priporočljivo, telovadba pa tudi ravno ne, če se že prejšnje mesece ni s tem ukvarjala. No, jaz se bližam zadnjemu mesecu, pa mi je ginekologinja rekla, da pravzaprav nimam kaj, zadnji mesec je pač tako. Naj čim več počivam in ležim na trdih in ravnih podlagah ter na boku, saj ležanje na hrbtu povečuje pritisk na križ (pa tudi mislim, da v tako visoki nosečnosti niti ne moreš več prav dosti ležati na hrbtu). Nam je pa včeraj v šoli za starše predavateljica omenila stol za dekompresijo, kamor greš ob težavah, kot so bolečine v hrbtenici, zatekanje nog, krčne žile..., pa tudi za otročka je baje v super. Imajo ga v Lj.porodnišnici, samo pokličeš in se naročiš- ne potrebuješ napotnice. Se bom pa še malo pozanimala, kaj so moje sodelavke počele, pa jutri sporočim. Navsezadnje je tudi zame to aktualna tema. Lp anajana

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

6. dec 2007 8:08

Jaz pa sem si oz. si zopet lajšam bolečine z masažo... Zelo sproščujoče. Imam pa problem, da me stalno boli desni kolk. Namreč moja 10,5 mesečna bejba je že kar težka (cca. 11kg) in jo kar dosti prenosim, sploh dopoldne, ko sem sama. Ampak za ta problem pa nimam še nobene rešitve, k zdravniku se mi pa zdi brezveze hodit, sej bo minilo januarja. Če ima katera še za to kakšno rešitev, prosim, če napiše. LP;) a1

wotrok  

član od: 16.6.2006

sporočila: 10

6. dec 2007 8:57

Meni je najbolj pomagalo plavanje. Ker sem v zadnjem mesecu, pa si nekako ne upam več v bazen. Privoščila sem si masažo, prilagojeno nosečnicam, in je bilo božansko :) No, meni tudi pomaga enostavno hoja, pa malo bolj pazim, ko sedim, da imam podprt križ. Ko me pa res nekaj pritiska zadaj, skušam "raztegnit" hrbtenico - s komolci se naslonim na podlago (pravi kot med zgornjim in spodnjim delom telesa) in se kar čuti, kako se vretenca "ravnajo". wotrok

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. dec 2007 9:52

Jah, tudi moj je ležal na križu, saj sem od sedmega mesca dalje bila doma in pridno hodila in hodila, je zelo pomagalo in je hitro pritekelna svet.

Srečno bodočim mamicam! 

Anamarija

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

6. dec 2007 10:32

Joj,kako srečo sem mela jaz!Bolečin v križu ni blo v nobeni nosečnosti!! tatam

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. dec 2007 11:55

Meni zelo pomaga, da ne stojim ori pultu ali likalni deski in da gospodinjska dela opravljam v sede. mimika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. dec 2007 12:23

Ja, meni so vsi rekli, da bom prezgodaj rodila, če bom toliko telovadila, pa je bila 6 dni prepozno;) Tak da - jaz bom tudi v naslednji nosečnosti telovadila, meni je pomagalo. Fizioterapevtka se je res za glavo držala, ko me je videla, ampak počutila sem se pa ok, ravno zadnji mesec najboljše (ker pač nisem bila vrč bolana:) Jaz mam eno knjigo Joga od MK (avtot Lidell), ki ma take lepe fotke not, zato mi je všeč, čeprav so baje druge boljše, ampak jaz sem vizuleni tip, pa mi je ta bolj všeč, me spodbudi, ko vidim, kaj vse so sposobni ljudje naredit:) Ta knjiga ma not tudi posebno poglavje za nosečnost s prirejenimi asanami, se mogoče splača pogledat. Sicer tudi tam piše, kaj vse ne smeš v visoki nosečnosti, hrati je pa fotka ene visoko noseče ženske v pozi škorpijona, tak da...:) Če si upaš, da samozavestno izvajaš vaje, ne da cvikaš ves čas, potem se res lahko kaj zgodi, pa seveda če maš malo vaje od prej, po moje nima bit kaj narobe... Ne pa ravno iz nič it v neko stojo. Ta sploh ni ravno priporočljiva v visoki nosečnosti, ker ful obremenjuje trebuh. Sploh se ti na koncu zelo zoža izbor, nič "vnicnjega upogiba" (torej kobra in podobno: leže na trebuhu in nazaj oz. karkoli takega). Fizioterapevtka je tudi nekak prepovedala kakršenkoli upogib nazaj, ampak meni je pasalo, če sem se malo nazaj usločila in potem naprej - to je pa baje itak dobro. Pa ne moreš it v predklonu tako fejst dol, ker te pač buši ustavi, ampak dokler delaš dovolj na izi pa se meni zdi, da to obema paše - mami in otroku. Pa tak fino je res, ker veš, kje je kak del njenega/njegovega telesa, pa tudi po porodu nisi potem čisto zarustana... Plavanje so meni dovolili s posebnimi tamponi za nosečnice (da ne pride voda v nožnico in tako je otroček zavarovan pred kakimi možnimi bakterijami, ki bi prišle not) in sem plavala še 9 dni pred rokom (rodila sem sicer potem šele čez 15 dni;) Vse ok. Kolesarila sem še en dan pred porodom, mislim, da nama je obema dobro delo. Saj vidiš, koliko ne smeš - če začne trebušček otrdevat, je treba vzet malo bolj na izi:) Samo pazi, da gre po kolesarskih in po pločniku, ne po cesti, ker ljudi prav malo briga, a si noseča ali ne, ko izsiljujejo prednost... Meni bi se strgalo, če še v nosečnosti ne bi nič počela, že tako je grozno tistih 6 tednov zdržat, ko moraš malo bolj na izi vzet vse športe... Pa mislim, da mi je splošna natreniranost in natreniranost trebušnih mišic tudi pomgala pri porodu, da je bil naraven. PO moje se splača kaj počet, ne se pa terat, seveda (sicer sem jaz tudi 14 dni pred porodom preplavala 1800 m v eni uri, ampak meni ni bilo težko). Aja, pa žogo si nabavi za sedet, da se malo gugaš gor - super tudi za med popadki, če jih boš vsaj del doma predelala, pa tudi dojenčki imajo strašno radi, če se z njimi vred gugaš na njej (jih držiš v naročju ali ti kasneje sedijo med nogama naslonjeni nate in se zibata gor in dol). PS: priporočam še raztegovanje presredka, jaz sem to delala in na koncu je glih za glih šlo (2x je mela že škarje v rokah;), da nisem bila šivana, če ga ne bi prej raztegnila pa po moje ne bi šlo. To niso Keglove vaje, tisto je drugo, pa tudi baje priporočljivo. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. dec 2007 12:27

aja, eš asane: najprej sem delala vse, tja do 8. meseca sigurno, potem pa so mi prepovedali stojo, potem še svečo in plug, lahko pa dela prirejeno različico ob steni in s stolom, jaz sem delala kar navadno, dokler sem se ok počutla not.Mosta, kobre in kobilice itak ne moreš, loka že prej ne, ribo pa lahko. Super je predklon in klešče, pri tem, da daš pač noge bolj narazen, da gre trebuh vmes. Lotos je tudi ok, pa trikotnik, to lahko skoz dela. Vrana in drevo pa odvisno kako se počuti,meni se ravnotežje ni nič poslabšalo in sem ju lahko delala. Zdaj sem pa kar lenoba in se ne spravim spet na to jogo, na začetku sem jo hotla delat, pa so mi strogo prepovedali po porodu, ker se mora maternica nazaj skrčit in prirast na svoje mesto, potem sem pa lahko začela druge športe športat, pa mi ni več toliko do tega. Ampak se bom spravila, ko ste me ravno spomnile;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti