Zmrznjeni beljaki

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

tema odprta - 5. dec 2007 20:26 | ogledi: 13.376 | odgovori: 9

Pozdravljeni, potrebujem nasvet. In sicer; pri peki peciva sem uporabila samo rumenjake, ker pa sem par dni nazaj pri eni temi prebrala, da se beljake lahko zamrzne, sem to tudi sama storila. Prvič v življenju in sedaj ne vem kdaj in kako jih naj uporabim.

Se pravi, kako je najbolje, da jih odtajam in za kaj naj jih uporabim.

Vnaprej hvala za vaše nasvete

blažkaa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. dec 2007 22:07

Odtajaš jih pa lahko ali v hladilniku ali na sobni temperaturi, ni nobene razlike. Sneg se še bolj fajn naredi, če so beljaki sobne temperature. Loni Makaroni

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

23. jan 2015 7:34

Kupila sem beljake v tetrapaku. Ker je količina 1L in jih naenkrat ne bom toliko porabila, jih lahko zamrznem? Koliko časa po tem so še uporabni? Ali zamrznjeni kaj spremenijo okus?

Hvala!

Sunny09

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

23. jan 2015 12:23

Sunny09,  sicer beljakov nisem še nikoli kupila,  sveže,  ki mi ostanejo, pa vedno zmrznem.  Kadar pa jih rabim, jih dam zvečer v hladilnik,  da se odmrznejo.  Ne vem, koliko časa so lahko v skrinji, kajti nimam jih nikoli več, kot mesec.  Okusa pa ne spremenijo,  sneg se pa dela zelo lepo,  ker so mrzli. Ravno danes, ko sem delala Vasino torto, sem jih hotela uporabiti iz skrinje, pa sem jih sinoči pozabila vzeti iz skrinje.  Jih bom pa v  v privi priliki porabila za beljakovo pecivo. 



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 23. 2015 12:28

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

23. jan 2015 13:23

Kaj pa o zamrzovanju jajc pravi Harlod McGee v knjigi On Food and Cooking:

"Freezing Eggs
Eggs can be stored frozen for several months in airtight containers.
Remove them from the shell, which would shatter, as its contents expand during freezing.
Allow some room for expansion in the containers, and press plastic wrap onto the surface
to prevent freezer burn (see p. 146) before covering with a lid. Whites freeze fairly well;
they lose only a modest amount of their foaming power. Yolks and blended whole eggs, however,
require special treatment. Frozen as is, they thaw to a pasty consistency and can no longer be
readily combined with other ingredients. Thoroughly mixing the yolks with either salt, sugar,
or acid will prevent the yolk proteins from aggregating, and leaves the thawed mixture fluid
enough to mix. Yolks require 1 teaspoon salt, 1 tablespoon sugar, or 4 tablespoons lemon juice
per pint (respectively 5 gm, 15 gm, or 60 ml per half liter), and whole eggs half these amounts.
The equivalent of a U.S. Large egg is 3 tablespoons whole egg, or 2 tablespoons white and 1
tablespoon yolk."



Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 23. 2015 13:27

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

23. jan 2015 14:51

Hvala obema!

Sunny09

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. jan 2015 16:53

Sunny09 je napisal/a:

Kupila sem beljake v tetrapaku. Ker je količina 1L in jih naenkrat ne bom toliko porabila, jih lahko zamrznem? Koliko časa po tem so še uporabni? Ali zamrznjeni kaj spremenijo okus?

Hvala!



Sunny09

 

Sunny, kje se to kupi?

marjja

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

27. jan 2015 8:54

Sunny09, za večje količine beljakov vprašajte v maloprodajni trgovini Perutnine Ptuj v BTCju. Enkrat sem nekje prebral, da se pri njih dajo beljaki naročiti. Imeli so jih tudi v Tušovem Cash&Carry.

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti