Pujski sreče

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 5. dec 2007 14:32 | ogledi: 8.073 | odgovori: 16

Ali mi lahko katera prilepi link ali pa napiše izdelavo pujskov iz kvašenega ali piškotnega testa? Sem tako zasedena, da nimam časa po netu iskat.

Hvala za pomoč.

LP,

Klavdija

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

5. dec 2007 14:53

Tudi jaz bom letos pekla te prašičke. Lani sem jih vidla na enem rojstnem dnevu, jih je bila polna košara in to je bilo res lepo za pogledat. Kitajsko prašičkovo leto se bo kmalu sicer izteklo, ampak simbolika prašičkov (bogastvo, obilje, plodnost...) je vedno aktualna, predvsem ob novem letu. Obljubim, da bom potem k receptu prilimala kakšno slikco. Še to: tista glazura, ki je za oči ni preveč stabilna, hitro potem dol pade, tako da bom jaz verjetno za oči dala kar rozine. tigris

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

5. dec 2007 14:59

tigris - odsvetujem rozinice, meni so malce potemnele na parkljih, tako da so pujski dobili kavna zrna in so prav cortik, recept sem vzela od mimike, krasitev pa iz zadnje številke Unikata.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

5. dec 2007 16:07

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. dec 2007 17:02

Jaz take pujske pecem ze kar nekaj casa, ampak se mi ne da vedno znova pripravljati testa, zato jih specem iz ostankov testa za potico, zadnjic pa sem ene 15 pujskov spekla kar iz medenega testa, ki mi je ostalo od peke medenih copatov, zame so celo boljsi, le malo drugacne barve so.Led, ki mi ostane od piskotov, pokrijem z mokro papirnato serveto in se obdrzi en ali dva dni v hladilniku in ga ni potrebno vsakic znova delati,to je potem za oci,-meni se lepo obdrzijo in ne padejo dol.Nekaj sem jih tudi preluknjala in bodo za na drevesce. lucka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. dec 2007 18:39

Za pujsove oči si ni treba delat skrbi. Vzamite material, ki ste ga "izvrtali" iz svinjskega nosu. Če ni spodnja stran izvrtanega krogca preveč pomokana, ga niti lepiti ni potrebno, sicer ga pa samo rahlo ovlažite in postavite na željeno mesto. Krogec pri pečenju naraste in se na vrhu temneje zapeče, pri dnu pa ostane svetlejši.Še nikoli mi take oči niso dol padale, pa pujske pečem že vrsto let. Z rozinami sem delal nekoč, pa je ta domislek enostavnejši,lepši in bolj obstojen.Tudi ušes ni potrebno posebej izrezovat. Uporabite lahko testo, ki ostanejo po izrezovanju velikih krogov - glave. Samo enkrat prerežete testo, ki ostane med štirimi glavami in par ušes je tu. ati zlati

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. dec 2007 20:31

lucka52 in vida u., sta delali copate in kako so uspeli?? :) katka

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

5. dec 2007 20:51

ati zlati, kako si ti praktičen. Škoda, da sem post prebrala 10 minut prepozno; prašički in parkelj se pečejo, za oči pa je vnukinja predlagala in tudi uporabila kar čokoldane okrogle bonbončke, vidim, da se malo topijo. Eden od prašičkov ima eno rdeče in eno zeleno oko (kot semafor) pa to niti ni važno. Pomembno je, da sva jih skupaj ustvarjali in se zabavali. Lep večer, upam, da ste bili vsi pridni, da parkelj katerega ne odnese.

Ava

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. dec 2007 21:24

Katka, sem naredila copate, prvi je bil pravi "skarpet"- joj mi zal, da nimam digitalca-, mi je pocil, pa sem se znasla- sem ga polimala po vrhu in naredila velike sive- tako, da je zgledal pokrpan...na koncu je izpadel bolje kot ostala dva...pri drugem nisem mogla ven spraviti papirja, tretji pa je bil res podoben copati, no ja, verjetno tak kot mora biti.,kar lep.Pa jih ne bom senkala nobenemu, sem se prevec matrala z njimi- morda tistega, v katerem je se papir..he he lucka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. dec 2007 23:14

Moj frišni srečni pujs;) matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti