Kovinske škatle za piškote

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. dec 2007 13:47

Definiraj "posebno obliko". Ker se mi zdi, da razen štirioglate in okrogle lahko dobiš kvečjemu še elipsasto prizmo, tu pa se več ali manj redna ponudba neha. Vendelina jr.

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

5. dec 2007 13:48

Lidka ja kdaj si jih pa kupila, sem sina poslala po te škatlice pa je reku, da jih je že zmanjkalo tam je bil dva dni nazaj. stani Sporočilo je spremenil(a) stani dne 05. dec 2007 13:49:09

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. dec 2007 14:33

V Rutarju, vseh oblik, različnih velikosti, motivi za ta čas. lp Vesna

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

5. dec 2007 14:40

hvala vsem :)))) mihana

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. dec 2007 19:24

Pločevinastih škatel za shranjevanje keksov se ne pere, razen v izjemnih primerih in še takrat jih je treba pazljivo posušit pred nadaljno hrambo. Škatle obdelajte z alu folijo in ostale bodo čiste. Ko jo izpraznite, zavržite alufolijo, pločevino skrbno obrišite s suho krpo in škatle bodo ostale vrsto let brez rje. Moja najstarejša škatla ima okrog 15 let, pa še vedno ni rjasta. V plastičnih posodah se lahko hrani samo vlažno pecivo za sprotno porabo (biskvitna peciva), za daljše shranjevanje keksov je pločevina primernejša. ati zlati

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. dec 2007 20:34

Saj pri TW obstajajo posebne plastične posode za sladice, to so posode, ki niso hermetično zaprte, ampak so na poklop. Primerne so za tudi za shranjevanje kruha in sira. katka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. dec 2007 22:04

Ati zlati jaz se nebi popolnoma strinjala s teboj. Jaz alu folije ne uporabljam in zato kovinske škatle vsakič operem. Po mojem so moje kar kakih 5 let starejše od tvoje, pa ni nikjer niti pikice rje. Je pa res, kot si omenil tudi ti, da jih po vsakem pranju temeljito posušim. Imam tudi kar nekaj tuperwurjeve posode za shranjevanje keksov in zaenkrat se v njej super obnesejo. Pripomnila pa bi to, da jih z marmelado mažem vedno predno jih serviram. Tako se namreč ne zmehčajo. lp Vesna

natalia  

član od: 13.8.2006

sporočila: 8

10. dec 2007 20:18

Danes sem prehodila pol Maribora, da bi našla kovinske škatke za piškote, ki bi bile velike za dva litera, pa jih nisem našla. V Intersparu sem videla samo večje. V Merkatorju takšne, kjer so tri v eni, vendar sta mi notranji dve premajhni. Prosim, če bi kdo vedel, kje se jih da dobiti v Mariboru. Hvala. natalia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

11. dec 2007 6:31

Natalia Šparove škatle so čisto ok in tudi cenovno ugodne so.Če se ti zdi prevelika lahko hraniš tudi 2 ali več vrst peciva v njih, le na to moraš pazit, da niso zmes piškoti z intenzivnimim dišavami, ker bodo še drugi prevzeli vonj ali celo okus. Takih kot iščeš, okoli 2 litra, pa na žalost nisem letos še nikjer zasledil. Reca, tako kot praviš, da ne uporabljaš alufolije se jaz na vse pretege izogibam plastiki. TW izdeluje res ogromno različnih in praktičnih, pa tudi namensko zelo uporabnih posod, na žalost pa vse iz meni neljubega materiala, poleg tega pa je njihova posoda sorazmerno draga. Kar se tiče samih shranjevalnih posod sem bil do sedaj bolj zadovoljen z Curverjevimi posodami kot s TW, poleg tega, da so vsaj polovico cenejše. ati zlati

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

11. dec 2007 9:05

Ja sOncek, na Prevaljah. Basti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti