Veselo miklavževanje

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

5. dec 2010 21:38

Meni se je zdel Miklavž najlepši,dokler je živel le v mojih slikah.V živo ga nisem nikdar videla,tudi ni bilo te navade,da bi od hiše do hiše hodil z spremstvom.Mi smo mu zvečer nastavili pehar,zjutraj je bil poln dobrot,orehi ,rožiči kakšno jabolko, bomboni,zvezek .Nekoč sem dobila slikanico, Palčkov cokeljček, ki jo imam še vedno.Zdela se mi je tako zelooo lepa,še lepše je bilo to da jo je prinesel Miklavž.Lepi so ti spomini,kar nismo hoteli verjeti ko nam je na poti v šolo sošolka zaupala skrivnost kdo je Miklavž.Stavila bi, da sem v snegu videla odtise njegovih škornjev.Aja tudi kakšna šiba se je našla. Še to Miklavž je vedno nosil le doma,ne pri tetah ali starih mamah,kakor prakticiramo sedaj. Tudi moji otroci so bili in so še deležni Miklavža,le darila so bila vedno bogatejša,sedaj nosi že vnukam komaj čakam jutro da bom videla tiste žareče oči, ko bo pregledovala darila.Smo se pa domenili, da doma ni drugega "dobrega" moža,le za novo leto dobijo kakšno malenkost.Čim večji pehar dobrot vam želim. adalbert

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

5. dec 2010 22:04

Naši otroci so sedaj odrastli, pa še vedno radi vidijo, če jim Miklavž pusti kakšno malenkost. ko so bili pa mlajši so pa tudi dobili kaj za oblečt, za šolo, igračo, sadje... Ni pa nikdar bilo navade da bi Miklavž hodil od vrat do vrat, ampak so otroci vedno pripravili pleten pehar (tak za vzhajanje kruha), noter lep prtiček in seveda pismo za Miklavža. Vse skupaj so (smo) pustili na kuhinjski mizi in glej ga zlomka, zjutraj je bilo polno. To je bilo veselja in potem tudi tekmovanja, kdo bo potem to imel dlje časa. Zase vem, kako sem bil razočaran in užaljen ko sem zvedel kdo je Miklavž. Povedala je pa to učitelca v 1. razredu os.š. , ker takrat je bil pogovor med otroci samo o Miklavžu in tem kaj je kdo dobil, pa je zgleda hotela da nas postavi na realna tla. Ne vem. Kakorkoli, bilo je res veliko veselja. Aja, obvezno je pa vsak dobil v peharju in to na vrhu vsega leskovo palico, lepo po velikosti. za mlajše manjše, večje otroke večjo. No ja, bila je res samo za opomin in nikdar za uporabo. Vsem želim še naprej lep miklavžev večer in veliiiiiiiiiiiko daril. Janko janko1

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

5. dec 2010 22:48

Tudi meni zelo dragi osebi je prinesel službo. Pa naj še kdo reče, da se dandanes službe ne da dobiti. Nina, obilo sreče ti želim, to si to asolutno zaslužiš!

Mene pa sta za ta dan razveselili vnukinji. Vsaka iz ene strani sta mi prilepili poljubček na lice.

mejačka

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

6. dec 2010 6:41

Meni je pa Miklavž prinesel novico, da bosta sin in snaha dobila še tretjega otročka. Ju-hu, kako sem bila vesela ursula-ce

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. dec 2010 9:03

Nama je Miklavž pred štirimi leti prinesel sina.  In tudi takrat je bila polna luna, tako kot je bila včeraj.

Dobro leto za tem pa je, spet na polno luno, velikonočni zajček pripeljal še hčero.

Miklavž je bil letos razposajen, je prinesel otrokom igrici človek ne jezi se in spomin.

Jaz pa si želim, da moj dragi končno pride domov. 

Vilma

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

6. dec 2010 9:54

Meni je Miklavž pred 6 leti prinesel najlepše darilo hči. laik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. dec 2010 10:37

Sem mislila, da otroke nosijo , pa zgleda, da sem se motila. Zgleda, da zimske otroke nosi Miklavž, poletne , kaj pa pomladanske in jesenske? Takrat ni šptorkelj tu, Miklavža pa tudi ne.......

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. dec 2010 10:41

Jesenske pripiha veter, toliko vem.

lp

cervus

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. dec 2010 11:11

Rimljanka vsak posameznik, vsaka družina ima svoje prispodobe. V naši je tako, da se odrasli med seboj pohecamo, da je Miklavž prinesel sina, velikonočni zajček pa hčero.

Tiste prispodobe o štorklji pa ne uporabljamo. Sploh v pogovoru do otrok ne.   

Gledam smeškote, med tremi dobrimi možmi manjka ravno danjašnji Miklavž.

Nič hudega, že imam odlično nadomestilo

Vilma

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. dec 2010 12:41

Samo, da me niso skozi kak raufnk tlačili, pa je vse ok.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti