S čim oprati belo rjuho?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2007 10:02

Daj zadevo v lonec s kislim mlekom, pusti čez noč, potem pa zadevo operi v pralnem stroju. Pa razmisli, kako boš zadevo likala, ker se bo med pranjem skrčila. Najbolje je, da ne posušiš do konca in likaš vlažno, eden pa ti pri tem pomaga, tako, da razteguje prt. Vendelina jr.

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

6. dec 2007 11:17

fajn nasveti, jaz imam isti problem, vendar so rjuhe klekljane-idrijska čipka, pa mi je nona rekla, da bi moglo it dol samo s pranjem v stroju. vaše ideje, pa tudi niso slabe malo za hec, malo za res: a je že kdo probal na stari način s pepelom in pol sušil na soncu???? krokodilček

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. dec 2007 12:03

krokodilček, naše rjuhe in kapne so tudi večinoma s čipko, to s sušenjem na soncu pa je naša stara mama še delala, prala glih ni s pepelom, pač pa z enim doma zvarjenim lugom, kjer je bil tudi pepel noter, ne me vprašati za recepturo.

aja, pa to sušenje na soncu je zgledalo tako, da so te rjuhe navadno bile poležene, ne na vrvi, največkrat na kakem nizkem grmičevju okoli hiše. 

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2007 12:25

Kot jaz razumem koledar, za sušenje na soncu pa vsaj še štiri mesece ne bo dobre prilike.... Vendelina jr.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

6. dec 2007 17:28

Krokodilček, za res. Poskusi poleti, operi jih z belilom (če boš na 90C se bojo ziher skrčile, saj čipkasti del), poškrobi in na sonce. LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti