Kako spečete krvavice,da vam ne počijo?

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

13. dec 2010 20:19

Danes imela za kosilo,mi niso nič počile,sem bila pa jast v nevarnosti,da počim. ker sem se jih tako najedla! jampina

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

14. dec 2010 15:05

[citat=--Roncolino--]Če krvavice počije je odvisno od več razlogov...enega ste že omenili in sicer če so preveč nafilane, je pa tudi možnost, da je riž oziroma ješpren premalo kuhan in se pri peki dodatno "nakuha" kar povzroči pokanje...
Lahko je tudi slabo črevo (pretanko), previsoka tempreatura... skratka živa znanost

 

Ja, skratka cela znanost, do sedaj tudi zame. Malo nazaj pa sem odkrila mesarja, ki ima zelo, zelo dobre krvavice za naš okus in niso počile.  Je pa tudi res, da sem prvič upoštevala vse nasvete s foruma in sicer:

- odstranila sem špilo

- krvavice sem dala za 5 minut v vrelo vodo

- pred pečenjem sem jih prešpikala z zobotrebcem

- pol ure sem jih pekla na nizki temperaturi potem pa jih do hrustljave

  skorjice pekla še na višji.

Mesarja ne bom menjala, opisanega postopka pa tudi ne, tako da bom težko ugotovila, ali so krvavice prave ali postopek ali pa oboje.

 

barty  

član od: 13.10.2010

sporočila: 48

14. dec 2010 20:49

Odkar sem odrila recept PODVARAK, pečem (najrajši) krvavice na ta način. V jensko posodo (malo višjo) naložim kislo zelje (po receptu), na zelje pa dam sveže ali zamrznjene krvavice. Zalivam s tekočino ( kot piše v receptu) in krvavice so lepo zapečene, okusne in ne počijo. Zelje je pa od okusa krvavic tudi božansko. Pa še pečica ostane lepo čista. Njami barty

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

15. dec 2010 10:00

Kadar pa pečem krvavico jo pečem v teflonski ponvi, na srednji temperaturi in jo večkrat polivam z maščobo in obračam. Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 15.dec 2010 10:01

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. dec 2010 10:18

Pri  nas jih pečejo v konvekcijski.

katti

papalinček  

član od: 7.12.2010

sporočila: 5

16. dec 2010 20:03

ker je krvavica že obarjena jih jaz dam v pečico za 30 min na 110 stopinj ,potem pa jih v ponvi zapečem na svinjski masti ob polivanju z le to.ne pozabiti nareditri nekaj ubodov z zobotrebcem v hladno krvavico. Najboljša je tista ,ki na sonce gleda -danka- mora biti pa res "REŠ" zapečena.dober tek papalinček

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

17. dec 2010 18:27

cela znanost s temi krvavicami....svaka čast... menola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti