Kako spečete krvavice,da vam ne počijo?

jasnah  

član od: 4.11.2007

sporočila: 27

tema odprta - 4. dec 2007 10:50 | ogledi: 39.403 | odgovori: 27

Kakšne izkušnje imate pri peki krvavic?Meni namreč vedno počijo,pa ni važno ali jih dam v mrzlo pečico ali hladno. Enkrat bi jih pa res rada spekla tako kot je treba.

janah

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

4. dec 2007 10:53

Nimam pojma, tudi meni nekatere počijo, druge pa ne, ampak to sem hotela napisat, da jaz pa LJUBIM, da so počene, take malo bolj zapečene, s skorjico......njam, sem postala takooo lačna, do kosila je pa še kar nekaj časa. mojcca

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. dec 2007 11:01

Alexis sva isto časno pisali. Julija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2007 11:03

Za krvavice ne bi znala ničesar povedati (ker mi ne sedejo), vem pa, da pečenice nikoli ne počijo, ker jih dam po nasvetu moje mame najprej v vrelo vodo za kakih 5 minut, potem odcedim, popivnam s krpo in šele potem se zadeva peče. Ta manever delam sicer maksimalno dvakrat na leto - ob predpostavki, da je zelo mraz, ker dokler ni vsaj minus 10 in ornk zima, nekako nisem za sauerkraut ..... - ampak še nikoli niso počile. Zna biti, da je nekaj podobnega tudi pri krvavicah. Vendelina jr.

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

4. dec 2007 11:04

Odvisno je tudi od krvavic samih, kako so filane, tiste, ki so bolj, počijo, tiste ki pa manj, pa ne. Jaz jih dajem pečt v mrzlo pečico. Bodo verjetno še druge članice povedale svoje. Pa lep pozdrav evamaja

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

4. dec 2007 12:02

Važna je nizka temperatura tam do 150 stopinj in da jih našpikaš, kar lepo z zobotrebcem. Lahko si pomagaš tudi tako, da pod njimi podložiš krompir narezan na kolobarje. Ta se potem lepo speče in je dobra priloga. Lep pozdrav simona homšak

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. dec 2007 12:09

HSIMONA je napisal/a:
Važna je nizka temperatura tam do 150 stopinj in da jih našpikaš, kar lepo z zobotrebcem. Lep pozdrav simona homšak

Točno takole sem jih pekla v soboto (2 uri, ker imam rada hrustljavo skorjico in bolj suhe krvavice), nobena ni počila, res sem pa imela same tanjše in okrogle. Tiste debelejše, podolgovate veliko raje počijo.

 

Še en trik, da  nimamo težav s pomivanjem posode:  posodo znotraj najprej obložim z alu folijo, nato dam na dno peki papir, da se krvavice ne prijemljejo. Obračanje je brez težav, posoda ostane čista.

Cila

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

4. dec 2007 14:14

Vendelina jr. je napisal/a:
pečenice nikoli ne počijo, ker jih dam po nasvetu moje mame najprej v vrelo vodo za kakih 5 minut, potem odcedim, popivnam s krpo in šele potem se zadeva peče. Vendelina jr.
Jaz pečenice vedno kuham v vodi kakih 15 minut, šele potem jih spečem. Nikoli ne počijo. LP alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 04. dec 2007 14:14:29

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. dec 2007 14:17

Pečenice najprej na zelo močnem ognju na hitro zapečete z obeh strani, potem dolijte v ponev malo vode in pecite še nekje 20 minut na blagem ognju, odkrito. Nastane malo ful dobre omakce, le pazite, da vam ne izpari vsa voda (sproti dolivajte). Ne počijo in so ODLIČNE. Ni jih potrebno kuhat, če jih prej prekuhavate, niso tako okusne. s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti