Zbiranje krofov

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

tema odprta - 4. dec 2007 7:35 | ogledi: 2.842 | odgovori: 22

Pozdravljeni!

Kdaj bodo začeli delovat tile "krofi", da začnem z zbiranjem in si prislužim članarino :) ??

To vprašanje je malo za hec, malo za res :)

Zanima me, kakšni so pogoji da pošlješ recept v bazo?

Je lahko dobesedno prepisan iz knjige?

Hvala in pozdravček!

E.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. dec 2007 7:43

nekega lepega dne, kone bo nihče pričakoval

drugače smo pa dogovorjeni, da receptov ne prepisujemo, saj to potem ni tvoj recept, sicer je bila tudi ta rubrika že spremenjena iz avtorja recepta v recept prispeval. Objavljeni recepti so povsod zaščiteni z avtorskimi pravicami. Vsaj na papirju, no. pač daš vsakemus vojo osebno noto, pa je na nek način tvoj izum, a ne?

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. dec 2007 7:52

Če si avtorica knjige (ali recepta), ki ga želiš prepisati, seveda lahko, v vsakem drugem primeru pa seveda ne, ker je to kraja intelektualne lastnine ( lastnik oz. avtor recepta ima avtorske pravice).

Svoj recept pa vpišeš tako, da odpreš rubriko Recepti na portalu in zgoraj desno najdeš napis: Vpiši recept. V tem je vsa umetnost.

rimljanka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. dec 2007 16:41

Menim, da je k množici receptov, ki že sedaj obstajajo v bazi, težko dodati kakšnega izvirnega.Krofki bodo povzročili nov val receptov, ki bodo zelo podobni že obstoječim ali celo enaki.Ali se bodo "šefi" kulinarike odločili za ta korak je njihova odločitev, mislim pa, da bi brez tega bilo bolje. Morda se pa motim. ati zlati

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. dec 2007 16:57

Krofi so problematični iz tega razloga, kot je Ata zlati napisal Potem bo močno padla kvaliteta receptov, ker bodo uporabniki "nabijali" in ne bodo več pisali iz srca. Smo jih pa obljubili, le ni še jasno, kako bomo vrednotili. Tisti ki veliko originalnega prispevajo nas kontaktirajo, pa vnovčimo tudi tiste krofe, ki jih še ni. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. dec 2007 17:18

Zaradi mene, če so krofi ali niso,...jaz bom še vedno prispevala kaj na Kulinarično. Saj pa ne hodim na Kulinariko zaradi krofov. Jelenckova

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. dec 2007 17:55

sem enakega mnenja kot jelenčkova. potrebno je delati na kvaliteti in ne na kvantiteti. nektarina

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

4. dec 2007 18:37

Pa ne bit jezni name Sem sam uprašala, ker sem brskala po informacijah plus paketa, pa zasledila tudi te krofe Mislim pa da imate povsem prav. Saj niti pomislila nisem na kaj takega (nizek IQ pač) . Se bom tudi sama potrudila in prispevala kakšno slikco in kakšen recept. Lp E.

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. dec 2007 18:48

nihče ni jezen nate morska medvedka. dobro da si vprašala, zagotovo je še koga drugega tudi zanimalo to pa ni upal vprašati. zdaj vsaj veš pri čem si. nektarina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. dec 2007 19:58

Noben ni jezen. Toje ena tistih stvari, ki smo jo obljubili pa še ne izpolnili. Prenova strani je bila res bolj potrebna. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

17. jul 2008 12:52

Malce povprašam: kako je kaj s krofki? Tistimi, pridobljenimi za razne prispevke?

Slučajno sem preverjala, kdaj bo leto naokoli za članarino in mimogrede opazila še nekaj malih krofkov....

Pa ne me razumet kot tečnobo, pač vprašam....

 

Lep dan!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti