Capesante

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 3. dec 2007 19:27 | ogledi: 3.241 | odgovori: 8

Hey,

v soboto sem prvič jedla capesante in je odlično in njamiiii..zanima me kako je vam všeč in kako jih naredite, da so lahko še boljše. Mogoče kje jih dobre postrežejo in kje se jih da kupit, ker bi jih rada kdaj sama postregla kot predjed...kakšen dober nasvet bi bil zelo zaželjen;.)

Lp,

Visage

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

3. dec 2007 20:06

hoj! načeloma bi se morale dobiti v vsaki ( spodobni ) ribarnici. nam so najbolj všeč gratinirane . "meso" podušim na oljčnem olju. na koncu dodam par kaper in sapico belega vina. poberem iz posode in položim v "školjko". posebej pripravim "pokrovček" ( sesekljan peteršilj, zmečkan česen, zdrobljeno kruhovo sredico, bel poper, sneg 1 jajčka (za 9 capesant), ščepec soli, žlica olja, žlička limon. soka. položim maso čez školjko in položim pod grill, da dobi lepo skorjico. to je to! GOSPAKATJA

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

3. dec 2007 21:04

ojla Ja mi to večkrat konzumiramo. Kupujemo jih v ljubljanski ribarnici (pri nas v Postojni jih nimamo. Ne spodobne ribarnice ne "kapasant") :) Poizkusili smo jih pripravljene na različne načine (s špageti, gratinirane, v omakci), ampak so nam daleč najboljše enostavno pečene. Meso vzamemo iz lupine, ga poplaknemo pod mrzlo vodo. Potem pa spečemo na olivnem olju (ga mora bit kr mal več). Meso skupaj z malo olja vrnemo v lupine. Vsak si pokapa z limoninim sokom in soli po želji. To nam gre res v slast. Sam cena je pa .... :)

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

3. dec 2007 22:27

Je drago kajne? Koliko pa stane ena na trgu? Men je res okusna zadeva.. Visage

CUKETA  

član od: 6.9.2002

sporočila: 21

4. dec 2007 7:58

Poskusite tako: meso splaknite pod vodo in dobro odcedite. Kapesante zložite na pekač, jih malo posolite, popoprajte, dodajte košček masla, ščepec krušnih drobtinic ter malo sesekljanega česna in peteršilja. Za 15 minut jih pecite v pečici ogreti na 170°C. Nato jih vzemite ven in jih pokapajte z belim vinom. Školjke še za 10 minut vrnite v pečico in jih nato še tople postrezite. Meso bo odčičnega okusa, s koščkom kruha pa vam bo šla v slast tudi božanska omakca, ki se bo ustvarila med pečenjem. Dober tek! Katja KATJA BERTOK

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

4. dec 2007 8:36

hoj! ni sicer pametno komentirati okusov ( vsak ima , pač, svojega ), a jaz nekako ne prisegam na mešanje sira s školjkami ( zato ne dodajam parmezana ); je pa res, da ima moja kolegica hčerko, ki hoče čevapčiče potresti s kakavom. ko je to bizarno navado nekoč pripovedovala v službi, je nek sodelavec izjavil :" to ni nič, moj sine je hrenovke z nutello !" toliko o okusih ! GOSPAKATJA

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. dec 2007 10:45

GOSPAKATJA, poznam ljudi, ki jedo napolitanke z ajvarjem in posebno salamo z nutello. Tako da se strinjam glede okusov. Sama imam zelo rada sladek kruh (ali potico), zraven pa meso. s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2007 11:07

Če gremo nazaj na pokrivače, meni so tudi najljubše v natur olju in nič zraven. Sem jih pa že jedla z črnim rižem, pa je bilo tudi zelo v redu. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti