Postopek izdelave vlečenega testa - bureka

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

17. okt 2008 13:59

Hja, mislim, da sem se prehitro pohvalila! Na zunaj je bil takooooo lep, ko pa sem ga rezala proti sredini... Mislim, da sem ga polomila v nalednjih točkah - prosim popravite me, če se motim: - preveč nadeva, zato so prišle plasti ki so sledile zbite skupaj, - prevečkrat sem ga zvila, teža nadeva je pritisnila na plasti, ki niso bile namazane, - mogoče sem ga res preveč natanko raztegnila (ko se je pa tako lepo vlekel - iz 1/2 kg moke sem ga raztegnila čez celo ovalno mizo za 6 oseb - zdajle mi je vse skupaj če prav hecno). Tako da vlečeno testo bom še sigurno delala, se mi ne zdi tako grozno, mogoče že v ponedeljek, ko bom imela vajo - ponovi burek oz. sem ga imenovala po svoje - slani, debeli skutni zavitek. Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 17. okt 2008 14:04:57 Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 17. okt 2008 14:56:08

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

30. jan 2009 12:27

Pozdravljeni, prosila bi če bi bil nekdo tako zlat, da bi mi prilepil link za recept tega bureka. Hvala muca1

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

30. jan 2009 13:39

Hvala za recept! LP muca1

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

22. dec 2012 22:59

Moycaa je napisal/a:
Mamica03, mislim, da ne bo ravno ravno fotogeničen, saj pravim, da ni to eleganten bosanski burek, ampak nemarno zavaljen polž, bolj ko gledam v pečico bolj narazen leze in fila teče ven že na 3 koncih. Tako da če bi prilimala sliko, bi vsi dol popadali od smeha.

Drugače pa punce, brez strahu pred vlečenim testom - delala sem po navodilih katke lopatke - video na prvi strani. Sem mislila, da ne bo ratalo, pa se testo raztegnila do soseda - je bila miza premajhna. Pa nisem tako spretna pri peki, sploh sem pa vlečeno testo delala prvič - ali pa je to začetniška sreča.

Moycaa

 

A res ni nobene slikce, tega nemarno zvaljenega nefotogeničnega polža??=)  Res sem se nasmejala

Lila Roza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti