Postopek izdelave vlečenega testa - bureka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. dec 2007 21:14

Pa sem se zmotil. V knjigi "bosanski kuhar" Alije Lakšića, piše, da se zadnjih 15 minut  peče prelito s kislo smetano ali kislim mlekom. ežoj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. dec 2007 21:15

regina je napisal/a:
Nič ni narobe, če nekateri uporabljamo valjar tudi pri vlečenemu testu. Vsak pač ima svoj način dela. V knjigi Sodobna kuharica, iz katere sem se jaz učila kuhati in peči, pa pravi takole: "Vsak hlebček na pomokanem prtu le malo razvaljamo (pregnetati ga ne smemo več), namažemo z oljem, raztopljenim maslom ali mastjo in testo na tanko razvlečemo z rokami (s hrbtno stranjo rok)." Škoda, da te knjige niso ponatisnili, saj je zelo dobra za učenje in ima pri vsaki stvari zelo natačne opise del. regina

 

Iz knjige g. Ivačiča: ... na prtu, potresenem z moko, testo potem po dolgem razvaljamo, poprek razvlečemo ... Meni je to zelo pomagalo, ko sem delala prve poskuse in lahko ga je razvleči v lep pravokotnik.

Cila

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. dec 2007 23:34

ursa40, nič ni narobe, bomo pa tam spodaj pod komentarje nalepili še te linke z videom, pa bo! katka

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

16. okt 2008 12:58

HOJLA! KATKA TI SI ZAKON!!!!!! mijamarija

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

17. okt 2008 9:35

Punce na pomoč!!!! Delala sem testo 1/2 kg moke, vode (mogoče malo pretopla), sol, vendar mi je prišla taka trda kepa testa - mesila sem cca 20 min, no struktura testa je gladka, ampak kaj svetujete! Pa tako ajnfoh je zgledalo v videu! ! Prosim, kaj svetujete! Hvala! Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. okt 2008 9:51

Moycaa, sama ti ne morem svetovat, ker ga še nisem delala - imam rešpekt in tudi sama dvomim v uspeh. Ko sem snemala, je tudi zgledalo zelo enostavno... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

17. okt 2008 10:31

Da poročam - testo sem raztegnila do soseda, he, he - sicer s 3 majhnim luknjicam, vendar ko sem ga zvijala sem ugotovila, da sem ga raztegnila preveč natanko, ker se je pri zvijanju trgal. Preveč sem ga nafilala in sedaj to ni eleganten bosanski burek, ampak je nemarno zavaljen polž. Hotela sem ga zviti kot ga je gospa na videu, vendar sem, buča, prepozno ugotovila, da sem raztegnila pravokotnik in ne krog. Bomo videli kaj bo ratalo. Pekla ga bom pa na ventilaciji na 180 C. Poročam o (ne)uspehu. Sicer pa - na napakah se učimo! Moycaa

mamica03  

član od: 13.11.2007

sporočila: 87

17. okt 2008 11:01

Moycaa, pa kakšno fotko prilimaj sem za sline cedit mamica03

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

17. okt 2008 11:18

Mamica03, mislim, da ne bo ravno ravno fotogeničen, saj pravim, da ni to eleganten bosanski burek, ampak nemarno zavaljen polž, bolj ko gledam v pečico bolj narazen leze in fila teče ven že na 3 koncih. Tako da če bi prilimala sliko, bi vsi dol popadali od smeha. Drugače pa punce, brez strahu pred vlečenim testom - delala sem po navodilih katke lopatke - video na prvi strani. Sem mislila, da ne bo ratalo, pa se testo raztegnila do soseda - je bila miza premajhna. Pa nisem tako spretna pri peki, sploh sem pa vlečeno testo delala prvič - ali pa je to začetniška sreča. Moycaa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

17. okt 2008 12:53

No, burek se je spekel, polila sem ga z jogurtom, pa za vsak slučaj še pod njim malo pomahala s čopičem namočenim v jogurt. Malo sem ga že probala, vendar se mi zdi premalo slan. Ali nadev kaj solite? Pa zdi se mi, da se notranje plasti testa niso spekele. Ali pa so tako mokre od skute? Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti