Postopek izdelave vlečenega testa - bureka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

6. dec 2007 8:55

Ja, huuuuuudddddoooo. Če bi ga jaz takole delala, bi mela testo sigurno po vseh omarcah pa še po stropu zraven. alexis

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. dec 2007 10:06

Sem hotela nekaj pripomniti i, zdaj, ko si prilepil tale link, bom. Vlečeno testo se vleče z rokami.

 Pokazala sem link možu, moj mož je namreč specjalist za vlečeno testo je sicer pohvalil spretnost gospe iz Sarajeva, vendar mu valjer ni bil všeč

No, zgornji link me spomija na moža

Lopatka, zelo lep posnetek, morda bom tudi sama poskusila narediti vlečeno testo. 

Anamarija

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

6. dec 2007 11:47

Tuda jaz nisem komentirala posnetka,ker je dober in primeren za učenje, vendar tudi sama nikoli nisem pri vlečenem testu uporabila valjarja, prav tako ne babica, ki me je to učila, pa se testo razvleče brez problemov. Vsaj v našem koncu ne vem, če kdo valja vlečeno testo. So pa tudi fantje na zadnjem linku tudi pravi mojstri svojega poklica. Vsa čast. Lp Nasha

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. dec 2007 12:01

meni je pa čisto vseeno, kako razvlečeš testo...glavno, da je dobro katka

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

6. dec 2007 14:08

Ezoj, hvala za link, to mi je pa res zelo vsec. Je pa izgledalo, kot da bi bilo na fast-forward Jerneja USA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. dec 2007 14:09

Mislim da z valjanjem ni prav nič narobe. Sama zelo dobro obvladam vlečenje brez valjarja, pa to sploh ni pomembno, važno da rata. No jaz sem do sedaj testo za burek vedno kupovala, danes pa sem ga prvič naredila tako kot je posnela Katka in povem vam, nikoli več ga ne kupim. Bureka že več ni in bil je fantastičen. Hvala ti Katka. lp Vesna

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. dec 2007 18:22

Nič ni narobe, če nekateri uporabljamo valjar tudi pri vlečenemu testu. Vsak pač ima svoj način dela. V knjigi Sodobna kuharica, iz katere sem se jaz učila kuhati in peči, pa pravi takole: "Vsak hlebček na pomokanem prtu le malo razvaljamo (pregnetati ga ne smemo več), namažemo z oljem, raztopljenim maslom ali mastjo in testo na tanko razvlečemo z rokami (s hrbtno stranjo rok)." Škoda, da te knjige niso ponatisnili, saj je zelo dobra za učenje in ima pri vsaki stvari zelo natačne opise del. regina

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

6. dec 2007 19:59

Dragi moji, danes sem spekla takooooooooo dober burek, da bi ga angelci jedli, če bi imeli ritke da bi s.....i! Res fenomenalno dober . Delala sem ga natanko po videu, in res kapo dol. Le eno napakico sem naredila, testo se je atko vleklo, da mi je zmanjkalo mize. Jedli za kosilo in pohvale so kar deževale. Nredila sem en sirov in en pizza burek . Njami. Katka upam, da ni narobe, ker sem poslala recept med recepte, da ga ne ičem po forumu. Ko bom naložila slike na pc pa pošljem še slikco. Lepo in radi se imejmo ursa40

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

6. dec 2007 20:46

Kaj pa pravite na tole. Jaz za ta postopek še nisem slišala, me pa vleče, da tudi sama poskusim kaj v tej smeri Edino ne vem s čem je vse skupaj namazano. Morda mleko ali jogurt ali kajmak ali... http://www.youtube.com/watch?v=vZ63XV-DyvM&feature=r blažkaa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. dec 2007 21:07

Po moje je jogurt, verjetno prelito ko je že pečeno. Testo je ena " groba " varianta lisnatega testa. ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti