Postopek izdelave vlečenega testa - bureka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

5. dec 2007 0:04

Kot je bilo že napisano, za vlečeno testo mora biti bela moka. S pirino moko gre za silo - se slabo vleče in se trga, medtem ko z črno moko se ne da delat. In tukaj tudi drži, da vaja dela mojstra. Jaz še bureka nisem delala, redno pa pečem zavitek. In ko zamesim testo, ga nato vržem ob element oz. na ploščo elementa cca 100-krat, oblikujem v hlebček, namažem z oljem in pustim počivati v pokriti plastični posodi vsaj pol ure, če pa imam čas , pa tudi več. Testo postane izredno voljno in se da vlečt tako, da bi res lahko bral časopis skozi njega. Mi je pa novo in zelo zanimivo, kako je gospa burek zvijala. Naslednjič bom tudi jaz probala tako. Lep pozdrav! regina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. dec 2007 0:37

Me veseli, da ste zadovoljne, sploh vedela nisem, da boste tako srečni :) To mi je v veselje, saj malih pozornosti in dobrot manjka v tem hitrem življenjskem tempu...lahko noč katka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. dec 2007 6:34

Bravo katka za dobre posnetke in soseda za dobro izvedbo.!

Jaz dosti delam burek doma, vendar v drugačni obliki. V podolgovat pekač dam plast testa, nato filo, testo...in tako do konca, pečeno pa prelijem z mlačno vodo, malo soli in olja in pustim počivati. pečem vse slane vrste, sladke še nisem. Bom pa sedaj probala zavijati na okroglo. Upam, da bo tudi meni uspela, saj to ni nobena modrija.

Modrost peke bureka in raznih pit pa imam iz Srbije in se že veselim, da gremo drugo leto ponovno tja na dopust, jupi! Domov pa pridem z kakšno kilo ali dve preveč, haha

Kyara

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

5. dec 2007 9:09

Katka, super sta ti in tvoja soseda. Ampak mene pa zanima kaj nuca pegla na robu mize? Mamamia, Sarajevo je pa zakon. Samo prehitro jim zmanjkuje, pol pa moraš čakat. Se pa splača. jass

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

5. dec 2007 16:24

pa še malo za skomine delat [url=http://www.Slikomat.com/slika/2030205.htm][/url] blažkaa

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

5. dec 2007 17:14

regina je napisal/a:
In ko zamesim testo, ga nato vržem ob element oz. na ploščo elementa cca 100-krat, oblikujem v hlebček, namažem z oljem in pustim počivati v pokriti plastični posodi vsaj pol ure, če pa imam čas , pa tudi več. Testo postane izredno voljno in se da vlečt tako, da bi res lahko bral časopis skozi njega. Mi je pa novo in zelo zanimivo, kako je gospa burek zvijala. Naslednjič bom tudi jaz probala tako. regina
Izgleda, da nisem edina, ki testo mece ob pult, samo jaz ga mogoce ne stokrat. Je bila pa tudi meni zanimiva metoda zavijanja bureka, ceprav ga jaz ponavadi vedno raztegnem v kvadrat, tako da mi tega ni treba delat. LP Jerneja USA

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. dec 2007 18:03

Pa še moj mesni: Delala sem ga po navodilih s prve strani, poleg tega sem ga še nekajkrat vrgla v pult in testo se je stegnilo brez ene luknjice. Tudi olje sem razmazala kar z roko, ker se ga nisem upala tako prepogibati (vaja dela mojstra). Prvič mi je uspel tako dober burek. matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. dec 2007 20:35

ooo blažkaa in matilda, res dobro zgleda :) matilda, kaj je pa rekel možek? katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. dec 2007 20:36:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti