Postopek izdelave vlečenega testa - bureka

escada179  

član od: 27.7.2007

sporočila: 15

4. dec 2007 12:10

No da se še jaz oglasim. Za dobro vlečeno testo mora moka imeti dosti lepka, torej tip vsaj 500, 400 je najboljši. Pa ko se zamesijo hlebčki,se jih pokrije s posodo, enih cca.10 minut, pol se testo zelo lepo vleče in nima lukenj. Obstaja pa veliko nadevov za razne pite. ;) Burek , beseda izvira iz stare Perzije in pomeni meso ovito v testo. escada179

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. dec 2007 13:09

Če ste pazljivo gledale sta videle, da je gospa testo zelo dolgo mesila in mečkala, pa mesila in mečkala pa me........... in v tem je umetnost vlečenega testa. Mesite in mesite in testo se vam bo vleklo do soseda pa brez lukenj bo. lp Vesna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. dec 2007 14:20

v džezvi je bilo cca 2,5 dl vode... Reca, to mesenje je trajalo toliko, kot je dolg filmček o mesenju - nič nisem prekinjala, torej ne več kot 4 min. Pa tudi napisano je, da je testo počivalo 20 min in da je uporabljena Štajerska bela moka tip 500. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 04. dec 2007 14:21:17

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. dec 2007 14:54

Saj to je dovolj dolgo. Vsaka ki se ji testo trga naj mesi toliko časa in videla bo, da 4 minute le niso tako zelo kratke. sama sem zagovornik tega, da mora vsako testo vsaj malce počivat. Zelo fajn je, da si tole gor dala. Jaz sem zadevo vedno delala kar okroglo, ker mi je bilo to zvijanje večna uganka, ko pa sem si tole ogledala na tričetrt se mi je kar zdelo, da bo na koncu testo po sredini prerezala. Lotila se ga bom pojutrišnjem pa sporočim kako je šlo zvijanje. lp Vesna

Sonja37  

član od: 26.7.2007

sporočila: 20

4. dec 2007 15:40

Lep pozdrav! Mene pa zanima ali se v testo ne da nič belega olja? LP Sonja37

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

4. dec 2007 16:02

Katka hvala za ta prispevek. Vleceno testo delam ze zelo dolgo,ucenje je bilo precej dolgo,z mnogimi slabimi poskusi. Kljub temu sem se naucila se nekaj malih skrivnosti velikih mojstrov . Spinacnmega se nisem delala in pride kmalu na vrsto. Pozdravcek! daabul

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2007 16:27

V MB imamo od nedavnega lokalček Sarajevo, prodajajo burek, sirnico, krompirušo in zeljanico ter "šareni burek" - krompir in mleto meso z začimbami kot nadev. Zraven pa jogurt ali pivo. Sproti pečejo, včasih še malo čakaš, ker sproti vse tako hitro gre.

Burek in ostalo so oblikovani kot ozke klobasice, ne v okroglih pekačih. Odkar je to Sarajevo v Mb, nimam volje, da bi se sama ukvarjala z vlečenjem testa. Občudujem pa vse tiste, ki to počnejo, ker meni v življenju ni uspelo razvlečt testa za zavitek. Mamamia

mamamia

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

4. dec 2007 17:52

sonja37-v testo gre samo moka,voda in sol in kot so že predhodno rekle je vsa mojstrovina v mesenju testa,dlje ko ga mesiš bolj voljno je...jaz ga kar z mikserjem(z svederčki) zamesim in ga pol še ročno full premesim...(nema da ne rata)pol ga dam na pol(2 hlebčka)pustim da odstoji dokler ne pripravim fil,ga z valjem(oklagijo)malo razvaljam namažem z oljem pustim kakih 5-10 minut in ga razvlečem do sosede:) Lp. Finka Sporočilo je spremenil(a) Finka dne 17. dec 2007 13:26:51

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

4. dec 2007 20:45

Katka - moj poklon za tvoj video. Res si izredna, da deliš vse z nami in nam pomagaš. Ko sem sama probala si mi ni lepo valjalo in sem obupala. breskva

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

4. dec 2007 23:14

Tudi jaz sem navdušena nad izdelavo.Vsakič ko ga delam so po testu luknje,vendar vstrajam.Pogovarjam se z kolegicami kaj naredim narobe, da se trga, pa mi ena svetuje da dodam v maso olje, druga mi svetuje kis razredčen v mlačni vodi, spet naslednja jajce in tako preizkušam.Sedaj pa komaj čakam, da se zdani vzela bom enak pekač kot gospa in poskušala zamesit.Hvala Katka, Katka je zakon BISERKA55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti