Brusnice

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

26. jul 2010 21:11

Brusnice oziroma mi jim paravimo PRAJZLPER nabiramo na koroškem ampak tam nekje po 15 avgustu. Je pa res , da je vsako leto kultura nabiranj vedno slabša, saj jih polovico poberejo še zelene in jih potem doma dajo baje zorit. So pa zelo cenjene v kulinariki in v domačem zdravilstvu. Če bo vse po sreči si jih bom nabrala za kakšen kozarček marmelade. Andreja2

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

5. sep 2010 18:45

Ponosno sporocam, da sem danes nabrala tam okrog 3 kile brusnic. Ena runda se jih susi v pecici, nekaj jih bom predelala v marmelado......... LP, zvitorepka

Amelia  

član od: 9.11.2009

sporočila: 322

5. sep 2010 19:33

Cestitam ti! Bila si zelo pridna, tukaj jih letos zelo malo. Me zanima ali uporabljas susene brusnice kot susene borovnice? Amelia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. sep 2010 9:39

Lisicka, ti pa zavidam. Migla

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

13. sep 2010 13:18

Ojla mene "nazaj". Susenje spodletelo (a ni cudno, tukaj gor, skoraj na severnem polu?!?!?!), sicer pa sem se jih namenila imeti za caj.... No ja, sem pa nakuhala kar nekaj kozarckov marmelade, ki jo bomo (slovenski del) jedli s kislo smetano na kruhu za zajtrk, norveski del familije pa jo bo jedel z vsemi moznimi mesnimi zadevami..... Norvezani brusnic ne jedo v sladkih jedeh, marmelado iz brusnic jedo kot mi napr. jemo ajvar (torej z vsemi mesnimi zadevami). Zadnjic je bil v casopisu objavljen en recept za sladico iz brusnic, pa me sladica ni prepricala...... LP, zvitorepka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti